trawa

Autor Wątek: Dogs Bullets & Carnage  (Przeczytany 4592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Dogs Bullets & Carnage
« dnia: Grudzień 25, 2012, 08:59:32 pm »
Na stronie Waneko pojawił się film wideo z życzeniami od redakcji. Poza życzeniami pojawiła się również zapowiedź nowej mangi, która będzie wydawana będzie w przyszłym roku. Jest to właśnie Dogs Bullets & Carnage. Jest to połączenie motywów z filmów gangsterskich z klasycznych amerykańskich filmów w mieście przyszłości. Filmik z życzeniami można znaleźć tutaj:

Życzenia świąteczne od wydawnictwa Waneko

Offline vision2001

Odp: Dogs Bullets & Carnage
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:47:45 pm »

"Raczkując" w temacie mang (spoko, spoko, Akirę czytałem już dawno temu) ostatnio zdecydowałem się na zakup kilku tytułów w tym Dogs - 0 - Stray Dogs Howling in the Dark.
Sprawnie poprowadzone historie głównych bohaterów, świetnie przeplatające i zazębiające się wątki, wystarczająca (jak dla mnie) doza humoru i świetna grafika. Żałuję tylko, że Shirow Miwa wyszedł trochę za ramy mangi realistyczno-sensacyjnej i dodał
Spoiler: pokaż
epizodyczne pojawienie się postaci młodej mutantki posiadającej skrzydła.
Mam nadzieję, że takich postaci w kontynuacji tego tytułu jest jak najmniej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 01:12:25 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Hollow

Odp: Dogs Bullets & Carnage
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2013, 01:19:31 am »
No to się zawiedziesz. Im dalej w mangę tym więcej takich postaci. Z czasem wszelkie motywy mafijne, których było sporo w tomie 0 całkowicie znikają.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Dogs Bullets & Carnage
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2014, 08:55:44 pm »
Kilka dni temu przeczytałem 7 Dogsów (czesci 0-6), ktore zakupilem z braku laku na niedawnej gildiowej wyprzedaży i jestem ogromnie mile zaskoczony. Na tyle mocno, ze dziwię się, iż tak malo tutaj się o tym pisze. Z punktu widzenia fabuly, zerówka, będąca prequelem, startuje od takich w miarę normalnych klimatów gangsterskich. Jednakże w miarę rozwoju zdarzeń, kolejne tomy ewoluują w stronę odjechanych klimatów z okolic Akiry i Pluto. Do tego dochodzi świetna, nowoczesna kreska i kadrowanie - autor to "świeża krew" i nie boi się w tej materii eksperymentować. Mnogość interesujących wątków, często splatających się ze sobą w nieoczekiwany sposób, oraz kończące kolejne tomiki cliffhangery powodują, że po prostu trudno się od tego oderwać. Normalnie jestem na głodzie i już idą do mnie kolejne 3 tomiki (7-9).  Naprawę powinniście tego spróbować, bo rzecz jest godna uwagi i nie mam tu na myśli jedynie prawdziwych milośników mangi, ale takich przyszywanych otaku jak ja. 

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Dogs Bullets & Carnage
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2014, 03:52:04 pm »
Niestety Dogsy 7-8 nie są już tak dobre, jak poprzednie. Fabularnie nie wprowadzają nic istotnego - opowieść robi się mniej interesująca, jest ona coraz bardziej schematyczna i sprawia wrażenie, iż autorowi po prostu brakuje pomysłów jak ją dalej pociągnąć; braki fabularne rekompensowane są tutaj dość częstymi scenami nawalanki. Również graficznie zaczyna wszystko siadać (który to proces rozpoczął się już tak naprawdę w tomie 6.), czego objawem jest to, że przynajmniej niektóre plansze zadają się być robione "na szybko" i, przede wszystkim, notoryczny brak teł, tam gdzie wydaje się, iż ich obecność byłaby bardzo pożądana. Prawdopodobnie powodu tego ostatniego niedociągnięcia należy doszukiwać się w absencji zespołu pomocników autora, których nazwiska wymieniane były na końcu poprzednich część, zaś w częściach 6-8 są one już nieobecne.