Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:48:21 pm »
Nie tyle Francuzi a po prostu komiksy z całej reszty świata. każde wydawnictwo chciało by być jak Marvel lub DC.


O którym wydawnictwie z europy/całego świata mówisz? Może o Amalgamated Press, które magazyny komiksowe wydawało od 1890?
perły przed wieprze

Offline Corto Maltese

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:02:10 pm »
Nie znam Dredda poza filmami, nie czytałem komiksów, więc się mądrzył nie będę, jaka ta postać powinna być, ale w starciu film ze Stallone vs film z Karlem Urbanem, korzystniej wypadł ten drugi. I jako laik w tym temacie, raczej bym tą postać widział wśród tych twardzieli, co to pierdzą napalmem. Komiks od Ongrysa chyba kupię, z ciekawością się zapoznam i przekonam. Kto wie, może to będzie pierwszy komiks jaki nabędę od tego wydawnictwa? Prace Tadeusza Baranowskiego i Bruce J. Hawker byłyby nimi, niestety, tak jak Blueberry, są ciągle na liście zaległości.
@kuba g - zapewne 8azyliszek mówi o Image Comics, założonym przez pracowników Marvela, którzy tak bardzo chcieli być jak to wydawnictwo, że nie mogli w nim wytrzymać, o czym on oczywiście doskonale wie.

Offline Garf

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 07, 2016, 08:12:34 pm »
Zresztą - Brytyjczycy są najbardziej amerykańscy na naszym kontynencie. :smile:

Ośmielę się wysunąć przypuszczenie, iż powyższe stwierdzenie może odbiegać nieco od rzeczywistego obrazu rzeczy, I say, rather, old chap. - tak wg Amerykanina na takie stwierdzenie zareagowałby Brytyjczyk.

LOL WOT U-S-A! U-S-A! - tak wg Brytyjczyka na takie stwierdzenie zareagowałby Amerykanin.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline horror

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:01:32 pm »
widzialem JD ze Sylwkiem jakies 20 lat temu i mam bardzo cieple i dobre wspomnienia z tego filmu.

@kuba chcesz powiedziec ze film nijak ma sie do komiksowa czy tez ze zly to film byl :)

Offline donTomaszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:36:43 pm »
Nie tyle Francuzi a po prostu komiksy z całej reszty świata. każde wydawnictwo chciało by być jak Marvel lub DC.
Zdarzalo mi sie w zyciu eksperymentowac z roznymi uzywkami, ale nawet po kwasie takich glupot nie doswiadczylem. Oj Bazylku, umiesz poprawic humor, nie ma to tamto.
 :lol:

A wracajac do tematu - kuba co sadzisz o zbiorku The Best of Judge Dredd - warto? To rozumiem jakas przekrojowa dla nieobytych z Dreddowym uniwersum. Dobre na poczatek?

Chodzi mi o ten zbior:
http://www.amazon.com/The-Best-of-Judge-Dredd/dp/1853757187
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:12:12 pm »
A wracajac do tematu - kuba co sadzisz o zbiorku The Best of Judge Dredd - warto? To rozumiem jakas przekrojowa dla nieobytych z Dreddowym uniwersum. Dobre na poczatek?

Chodzi mi o ten zbior:
http://www.amazon.com/The-Best-of-Judge-Dredd/dp/1853757187


Nie znam tego zbiorku ale jeżeli jest America i introdukcja Pj Maybe to tak. Tylko trzeba sprawdzić czy ten tom zawiera pierwszą najważniejszą odsłonę America czy wszystkie trzy części.


No, trochę tu posprzątałem. Od razu lepiej...
fragsel

widzialem JD ze Sylwkiem jakies 20 lat temu i mam bardzo cieple i dobre wspomnienia z tego filmu.

@kuba chcesz powiedziec ze film nijak ma sie do komiksowa czy tez ze zly to film byl

O tym, że ten film sra na komiksowy oryginał tak, że podważa fundamenty świata i bohaterów nie trzeba nawet pisać... ale tak, uważam, że jest to średni film ale też nie uważam, że można go oceniać w oderwaniu od materiału źródłowego bo wtedy to jest to wstęp do Człowiek Demolka z ładniejszą scenografią, gorszą satyrą i kostiumami Versace.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 10:39:26 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:02:47 am »
Pomyślałem, że pogadam znów chwilę sam ze sobą... Zasadniczo dla każdego szukającego tego "esencjalnego" Dredda do poznania świata i postaci to polecam 2000 AD 101 na youtub. Kanał 2000 AD prowadzi Mike Mochler (Moloch-R dla niektórych), który jest absolutnym wariatem, świetnym typem (on zawsze prowadzi stoisko 2000 AD na konwentach, polecam pogadać z typem podczas podróży po konwentach za granicą) i ten wygrzebany z archiwum film pokazuje, że umie dobrze sprzedać Dredda:




W tym filmie wybierają kilka tomów Dredda z całego spektrum oferty i za praktycznie każdym z tych tomów stoję w 100% (mimo, że przy nich jestem noobem). Polecam.
perły przed wieprze

Offline Voytek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 23, 2016, 06:34:40 pm »
jeśli chodzi o polski wystep judge dredda  to tylko : sad na gotham , uśmiech śmierci 1 & 2 , Fetysz , Dred vs LObo i Dredd vs Predator? czy wyszlo cos jeszcze ? cos z wydawnictwa Amber?

ex, Drugs & CS!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 23, 2016, 10:21:22 pm »
jeśli chodzi o polski wystep judge dredda  to tylko : sad na gotham , uśmiech śmierci 1 & 2 , Fetysz , Dred vs LObo i Dredd vs Predator?


To i szorty w Świecie Komiksu (Amber wydawał 2000 AD ale nie Dredda). Cały spis 2000 AD po Polsku robił pewien życzliwy człowiek kiedyś na blogspocie (i nawet wrócił do aktualizacji).
perły przed wieprze

Offline horror

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:17:25 am »

Offline Mati29

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 12, 2016, 06:17:26 pm »
Właśnie skończyłem America. To moje pierwsze spotkanie z Dreddem i na pewno nie ostatnie. Co prawda sam Dredd nie był tu głównym bohaterem, ale był wyczuwalny na każdej stronie.
Polecam!
i czekam na Complete Case File

Offline SawiK

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 12, 2016, 07:41:02 pm »
Dred ma jeszcze szanse poza StudiemLain i Ongrysem u Egmontu. T.Kołodziejczak mówił ze jest szansa na powrót Sędziego do pary z NietoperzowatymManem ;p Biere w ciemno co kto wyda, przekładając na bok co niektóre trykoty ;]  I jak się poszczęści to Dredd uderzy z potrójną siła w nasze sakwy ;D

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 12, 2016, 09:24:09 pm »
Czyżby rok 2016 w Polsce to ofensywa Dredda?
Ciekawe kogo chce osądzić :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 15, 2016, 10:55:03 pm »
Właśnie skończyłem America. To moje pierwsze spotkanie z Dreddem i na pewno nie ostatnie.


To mała sugestia, najlepiej teraz - Total War, Origins i Tour Of Duty. Niby są najbliżej politycznego aspektu znanego z America ale są "pełniejsze" (wiem, trochę nieszczęśliwe słowo) bo posiadają więcej "śmiesznej" (nie satyrycznej, tego w America jest przecież sporo) części Dredda (i co najważniejsze, te tomy są wciąż dostępne) i pozwalają ekspresowo dobiec do aktualnych wydarzeń w Dreddzie (bo potem z megaepics pozostaje tylko Chaos Day).
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 16, 2016, 06:48:11 am »
Dzięki, tak zrobię.
Co prawda w międzyczasie zakupiłem complete case file vol 1 - (może w przypływie szaleństwa skompletuję całość :).
Ale Total War leci do koszyka




 

anything