Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:13:31 pm »
To jasne, portfele też mają pewnie grubsze :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:16:04 pm »
To jasne, portfele też mają pewnie grubsze :wink:

To akurat żaden argument, bo można w cenie przeciętnego komiksu wydanego po polsku kupić coś naprawdę dobrego w oryginale.

Offline Itachi

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:18:49 pm »
A mając grubszy portfel mógłbym kupić coś dobrego w oryginale i przeciętnego po polsku :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:21:17 pm »
A mając grubszy portfel mógłbym kupić coś dobrego w oryginale i przeciętnego po polsku :wink:

Lepiej nie kupować nić przeciętnego, ani w oryginale ani po polsku.

Offline vision2001

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:23:38 pm »
Co z tego, że mój portfel jest grubszy jak noszę w nim same stare paragony...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:25:15 pm »
Lepiej nie kupować nić przeciętnego, ani w oryginale ani po polsku.

Dla Ciebie All-Star Western jest słaby, w moim mniemaniu jest całkiem dobry. No co ja na to poradzę, taki już jestem. Nieraz lubię poczytać takie przeciętniaki :wink:

Co z tego, że mój portfel jest grubszy jak noszę w nim same stare paragony...

Jak to mówią jedni zbierają znaczki, a drudzy paragony :wink:

Offline death_bird

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:34:57 pm »
Ja bym Dredda chciał bardzo.

Bardzo.

Bardzo.

Dobra, wyjdę na kogo wyjdę, ale muszę zapytać: co jest takiego w Dredd`zie, że poświęcą mu całą kolekcję i ktoś może chcieć ją i to tak bardzo?
Bo nie ukrywam - postać znam tylko z filmu, a że Sylwka jakoś specjalnie nie lubię, to oglądałem go wyłącznie dla Diane Lane.
Zatem co tam jest takiego? Genialna fabuła, powalające rysunki? Sarkazm i ironia może? Z chęcią poszerzę wiedzę nt. tego, co mnie w życiu omija 8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline peta18

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:48:39 pm »
To jasne, portfele też mają pewnie grubsze :wink:
To fakt i moga sobie pozwolic na wiecej komiksow - kiepski, srednich i zagrzebistych. Do wyboru do koloru.

Bo nie ukrywam - postać znam tylko z filmu, a że Sylwka jakoś specjalnie nie lubię, to oglądałem go wyłącznie dla Diane Lane.
To musisz konieczie obejrzec nowego Dredda! : ) Nie ma tam Sylwka.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:55:47 pm »
To musisz konieczie obejrzec nowego Dredda! : ) Nie ma tam Sylwka.
I w zależności czy Ci się spodoba, czy też nie to dokładnie takie samo wrażenie będziesz miał po przeczytaniu komiksów (taka projekcja, czyli jak podobał Ci się film to i spodobają komiksy).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:01:45 pm »
Dobra, wyjdę na kogo wyjdę, ale muszę zapytać: co jest takiego w Dredd`zie, że poświęcą mu całą kolekcję i ktoś może chcieć ją i to tak bardzo?
Bo nie ukrywam - postać znam tylko z filmu, a że Sylwka jakoś specjalnie nie lubię, to oglądałem go wyłącznie dla Diane Lane.
Zatem co tam jest takiego? Genialna fabuła, powalające rysunki? Sarkazm i ironia może? Z chęcią poszerzę wiedzę nt. tego, co mnie w życiu omija :cool:
bo to postać kultowa. europejska. bo przywołuje sentyment z dzieciństwa (Sąd nad Gotham :smile: ).
bo to coś innego niż Marvel i DC.
bo Cam Kennedy, Carlos Ezquerra czy Brian Bolland.
bo w ogromie materiału ktoś inny wyręcza takiego laika jak ja i daje mi listę tytułów, która w jakiś tam sposób jest dobra / ważna / interesująca.
bo w 2000AD zaczynało sporo tuzów światowego komiksu (superhero).

bo film DREDD to najlepsze kino akcji jakie widziałem i stawiam go na jednej półce z chociażby pierwszą Die Hard.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:55:42 pm »
WOW! Patrzcie z jaką nową kolekcją komiksów startuje Hachette UK. Osiemdziesiąt najlepszych historii z Sędzią Dreddem wybranych przez redaktorów 2000AD. Jakby to w Polsce wydali to by było coś!  :shock:


http://www.judgedreddcollection.com/


Gdyby nie to, że zbieram Judge Dredd: Complete Case Files to już pisałbym maile do moich ziomków na emigracji z prośbą wzięcia prenumeraty i odbioru co kwartał  :badgrin:
perły przed wieprze

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:51:50 am »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

bo film DREDD to najlepsze kino akcji jakie widziałem i stawiam go na jednej półce z chociażby pierwszą Die Hard.

Film z "3D" w tytule na poziomie pierwszego J. McClane`a? Przyznaję, jest zaskoczenie. Przemyślę sprawę...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:53:17 am »

Gdyby nie to, że zbieram Judge Dredd: Complete Case Files to już pisałbym maile do moich ziomków na emigracji z prośbą wzięcia prenumeraty i odbioru co kwartał  :badgrin:
Jak się prezentują te Case Files? tzn. jak grube są te tomy? I jak rozumiem starają się zebrać komplet historii, czy coś pomijają?

(pozwoliłem sobie wydzielić wątek, graves - przerzuć proszę do Komiksów Europejskich)

Offline maximumcarnage

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:59:23 am »
Jak się prezentują te Case Files? tzn. jak grube są te tomy? I jak rozumiem starają się zebrać komplet historii, czy coś pomijają?

Zbiera całość, w porządku chronologicznym. Tomy po ponad 300 stron (w większości) ale w miękkiej oprawie. Tutaj można  zerknąć http://www.2000adonline.com/books/judge_dredd_case_files_01.php
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 08:07:58 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:49:46 am »
Jak się prezentują te Case Files? tzn. jak grube są te tomy? I jak rozumiem starają się zebrać komplet historii, czy coś pomijają?

(pozwoliłem sobie wydzielić wątek, graves - przerzuć proszę do Komiksów Europejskich)


Teoretycznie jest chronologicznie i wszystko, ale to co jest ponadprogramowe i przez zawikły cykl wydawniczy ma niby inną kolejność... znajduje się w Restricted Files (są 4 tomy na razie). Co do grube, CCF jest wydane na bardzo przyjemnym grubym papierze (pierwsze tomy obowiązkowe B&W), strony to tak od 200 po 350 w pierwszych tomach (te co mam). Formatowo na wysokość jak amerykańskie tomy ale oczywiście szersze jak to z magazynu.


Do tego bardzo ładnie zaprojektowane okładki, brzegi i strony tytułowe (piszę o wydaniu na rynek europejski, wydanie na rynek USA jest trochę inne ale też bardzo ładne).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 09:55:19 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

 

anything