trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2016, 02:39:53 pm »
OMG!!! Z takim przytupem zacząć rok 2016; w szoku jestem. Tylko, że rok czekania :-/ Zakładając, że przesunięcia nie będzie :-P

Offline Kamill094

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:22:54 pm »
I to się nazywa dobra wiadomość jaką powinno się usłyszeć po pracy :) Biorę to :D

Offline donTomaszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:25:04 pm »
Cos w tym calym Dreddzie jest.

Kupilem kilka dni temu komiks, na ktory dlugo polowalem - Judge Dredd: Heavy Metal Dredd, choc bardziej dla kilku szortow Bisleya, ktore zawiera, niz samego Dredda. Wczoraj wieczorem zaczalem czytac i .... kurde! Podoba mi sie! Makabryczne, absurdalne, ale i smieszne!

Chcialoby sie komus (np. kuba g  :wink: ) zrobic jakas mala liste najfajnieszych rzeczy z Dreddem? Najchetniej widzialbym na tej liscie normalne pojedyncze albumy (z 2000AD), niekoniecznie klocki Case Files.

Ps. Film tez jest w pyte. Ten nowy, nie z Sylwestrem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pawelcd

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:33:14 pm »
Ps. Film tez jest w pyte. Ten nowy, nie z Sylwestrem.


piszesz o tym z 2012 Dreed 3D ?? myslałem że jest tylko jeden ten z sylwkiem

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2016, 05:02:32 pm »
Chcialoby sie komus (np. kuba g  :wink: ) zrobic jakas mala liste najfajnieszych rzeczy z Dreddem? Najchetniej widzialbym na tej liscie normalne pojedyncze albumy (z 2000AD), niekoniecznie klocki Case Files.


Lista nie ma o tyle sensu, że zawsze jest subiektywna ale dobrym pomysłem może być speedrun po wszystkich najważniejszych sagach w Dreddzie bo w przeciwieństwie do amerykańskiego mainstreamy tu "eventy" mają reperkusje, mają znaczenie dla dalszych historii i nie zostają debilnie odkręcone.


To jedna metoda.


Druga to przeczytać Judgement Day Apocalypse War (zmusić się nawet jak jest zbyt retro), America (żeby poznać komiks, który jest uważany za opus magnum tego uniwersum), wejść w trzy tomy Day Of Chaos (najnowszy mega-epic, który jest reperkusją wielu ważnych wątków ale recapy w tomach wszystko wytłumaczą, no i 100% współczesna narracja) i wtedy zdecydować czy "to są komiksy dla mnie". Wtedy można wracać w historie, które się niby przegapiło i przez to odkrywa pewne nawiązania na nowo ale taka archeologia daje dużo satysfakcji.


I broń bogowie w żadnym momencie niech Cię nie podkusi przeczytanie Dreddów Marka Millara, może komuś się to dobrze czyta, może ktoś będzie polecał, ale cały fandom zgodnie przyznaje, że nikt w całej historii Dredda nie pisał go tak out-of-character (co akurat w tej postaci jest cholernie ważne).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2016, 08:35:03 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2016, 06:19:58 pm »
america to które tomy case files?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2016, 06:23:48 pm »
america to które tomy case files?


Tego nie ma i nie będzie w Case Files.


Doprecyzowując, America to spin-of serii gdzie Dredd jest tylko postacią z drugiego planu. Żaden ze spinofów Dredda nie jest przedrukowywany w Complete Case Files (stąd Dead Man, który jest ważny dla "Necropolis" też nie znajduje się w serii tylko ma 100% oddzielne wydanie).


America to America, nazwanie tego Judge Dredd: America w wydaniach zbiorczych jest pewnym chwytem marketingowym (jak Judge Dredd: Trifecta, który jest crossoverem trzech różnych serii ale wychodzi pod tytułem Dredda w zbiorczym bo to dodatnio wpływa na sprzedaż).
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2016, 06:52:22 pm »
ja bym dorzucil jeszcze apocalypse war  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:34:00 pm »
ja bym dorzucil jeszcze apocalypse war  :razz:
pzdr


Tak to jest jak się za szybko odpisuje... tam zamiast Judgement Day miało być właśnie Apocalypse War bo przecież Day Of Chaos to jest sequel tegoż.
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:55:44 pm »
Dzieki Kuba.
Z przyjemnoscia przetestuje Dredda. Problemem jest to, ze jest tego straaaasznie duzo. Dodatkowo, jak wspominasz reperkusje wydarzen z poprzednich tomow, maja znaczenie w kolejnych.
Tu w Irlandii, komiksy z 2000AD sa do kupienia (w ogromnej ilosci) w kazdym sklepie komiksowym i kazdej ksiegarni. Moje polki natomiast sa juz tak zawalone, ze srednio usmiecha mi sie kupowanie na chybil / trafil. Stad tez moja prosba o wypunktowanie tych najlepszych rzeczy. Raz jeszcze dzieki.
 :razz:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:06:34 am »
Dodatkowo, jak wspominasz reperkusje wydarzen z poprzednich tomow, maja znaczenie w kolejnych.


Polecam to traktować jako coś istniejącego w zawieszeniu, backstory, które kiedyś tam poznasz. Wydania zbiorcze od Rebellion do tych najważniejszych rzeczy mają recapy, a jak się jest ciekawym to zawsze pozostaje wiki i albo Albion - British Comics Databes gdzie można doczytać takie rzeczy.


Najważniejsze, Dredd to Dredd, nie superhero, te nieczęste retcony w uniwersum naprawdę działają na korzyść opowieści a nie są robieniem syfu jak to robią hamburgery. No i Dredd starzeje się rok publikacji = rok życia postaci, jak w klasycznym Hellblazerze, to też fajna odmiana.

Serio, oprócz Jodoverse nie mam drugiego takiego świata w sci-fi gdzie jarało mnie wszystko, główna historia i spinofy, gorsze rzeczy można ignorować ale ten świat żyje tak jak powinien.
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 05, 2016, 01:50:08 pm »

czy ta america to seria w której robią polewkę z mcdonalda?

właśnie zrobiłem małą inwentaryzację case files - mam tomy, 1,2,3,4,5,7,14,19.
oczywiście wydania z uk i usa. w sumie to może nawet kupię te jeden tom ongrysa jeżeli będzie rozsądny cenowo
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2016, 02:05:47 pm »
czy ta america to seria w której robią polewkę z mcdonalda?


Tobie chyba chodzi o zbanowane numery z Cursed Earth Saga, które dopiero w tym roku zostaną przedrukowane bez groźby procesu w nowym wydaniu Cursed Earth.

W America masz debiut organizacji Total War (co by nie spoilerować).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 02:09:11 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:45:46 am »
Dopiero przeczytałem ten news o Ongyrysie i Dreddzie. Szkoda, że to nie jest ta kolekcja co wychodzi w Wlk Brytanii. I ciekawe ile będzie kosztować ten album? W każdym razie - to naprawdę dobra wiadomość. Im więcej dobrych komiksów w naszym kraju tym lepiej.I pytanie od kompletnego laika - gdzie tom zapowiedziany przez Ongyrys plasuje się w tej Mega Kolekcji z UK??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 07:58:30 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:32:31 am »
Dopiero przeczytałem ten news o Ongyrysie i Dreddzie. Szkoda, że to nie jest ta kolekcja co wychodzi w Wlk Brytanii.

Realia? Jak to ma zostać wydane w Polsce skoro nie ma żadnej nieanglojęzycznej wersji tej kolekcji jeszcze nigdzie, nawet na bardziej chłonnych rynkach... Plażo proszę.

W każdym razie - to naprawdę dobra wiadomość. Im więcej dobrych komiksów w naszym kraju tym lepiej.


Przez przypadek napisałeś w końcu jedno nie głupie zdanie ALE coś mnie zastanawia - Dobrych? Przecież to euro komiks, no chyba, że to już nie są bezwstydni naśladowcy za USA. I skąd wiesz, że jest dobry, czytałeś? (ale nawaliłem tych znaków zapytania, ciekawość mnie zżera)


I pytanie od kompletnego laika - gdzie tom zapowiedziany przez Ongyrys plasuje się w tej Mega Kolekcji z UK??


Nigdzie. Jak mnie pamięć nie myli tylko dwie historie zawarte w tym tomie (zamykające się łącznie na 12 stronach bodajże - "Letter To Judge Dredd" i "Shooting Match") znalazły się w w tomie "The Dead Man".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 10:48:39 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze