Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:58:10 am »
"WKKJudgeDredd" znamy na razie zawartość 26 tomów https://en.wikipedia.org/wiki/Judge_Dredd:_The_Mega_Collection więc może jeszcze coś z "Judge Dredd complete case files 13" się w niej pojawi.

W "WKKJudgeDredd" każdy tom ma minimum 170 stron (samego komiksu) nie było by narzekania na chude tomy  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 07, 2016, 11:12:36 am »
Tylko, że Mega Collection ma tomy tematyczne, zawsze wg. aktualnej sagi lub motywu przewodniego. To co z CCF13 wpisuje się otwarcie w dłuższą narracje już zostało z niego wycięte właśnie na potrzeby poszerzenia The Dead Man względem swojej normalnej rynkowej wersji. Nawet jeśli coś znów wytną to będzie to następny 6 stronicowy oneparter na potrzeby nadchodzącego Necropolis.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 11:28:12 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 07, 2016, 12:11:22 pm »
A może będą jakieś tomy z luźnymi "shortami"

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:29:15 pm »
Ech, ale wtedy też jest jakiś motyw przewodni, masz już zapowiedziany tom o Fatties, tomy o Wally Squad, zawsze jest motyw przewodni spinający to klamrą. Oczywiście są pewne szanse, że coś niewielkiego zostanie wykrojone ale to jest mały procent.


Mega Collection ma na ten moment mieć 80 tomów i umieszczane są tam historie z całego uniwersum (czyli PSI Anderson, Simping Detective, Low Life, tona spinofów, nawet Armitage ma się załapać co jest trochę ewenementem). Na ten przykład Complete Case Files ma obecnie 26 tomów zbierających tylko Dredda z 2000AD/JDM i dopiero co zaczęło eksplorować drugą połowę lat 90 (jest na wysokości 1997 roku). To jest taki ogrom materiału że naprawdę w Mega Colection jest absolutna esencja, która bardzo stara się nie być tylko o Dredzie ale poświęcać czas całemu uniwersum (na ten moment wiemy, że Judge Anderson dostanie minimum 5 tomów, Low Life dostanie dwa, tak samo będzie z Devlinem, Shimurą, do tego dochodzą jeszcze spinofy z sędziami ciemności, które też już potwierdzono).

Po prostu znając ten materiał nie widzę specjalnie dużych szans wrzucania tych numerów w zapowiadanej formie kolekcji. Obydwie serie mają zupełnie inne funkcje i do innych klientów są kierowane.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:36:48 pm »
To już wszystko wiem i mi coraz bardziej gul śmiga  :biggrin:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:39:33 pm »
To już wszystko wiem i mi coraz bardziej gul śmiga  :biggrin:


Tylko dlaczego? To wszystko można wydać też i w normalnej formie (pomijając kwestię zakupu wydań zbiorczych bezpośrednio od Rebellion), tom do tomu, bez zbędnych zagrań pod panoramy, a nie jako kioskowa kolekcja gdzie trzeba liczyć na fanaberie partworkowej części pewnej wydawniczej korporacji.
perły przed wieprze

Offline horror

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:59:14 pm »
a complete case files to wszystko co wychodzilo chronolgicznie tzn wliczajac w to rowniez spinoffy typu America czy spinoffy trzeba sobie dozbierac/przeczytac osobno?

przyznam sie ze ongrys zapowiadajac dredda zrobil malego hype'a ale nie wiem czy przy okazji nie zachecil ludzi do kupowania ang. wersji od numeru 1, a przez to moze stracic klientow na kolejne wydane przez siebie numer.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:16:13 pm »
a complete case files to wszystko co wychodzilo chronolgicznie tzn wliczajac w to rowniez spinoffy typu America czy spinoffy trzeba sobie dozbierac/przeczytac osobno?


Z założenia żaden spinof nie wchodzi w skład CCF, wszystko trzeba kupić oddzielnie z czego faktycznym brakiem (odczuwalnym dla fabuły) na ten moment jest tylko America, Dead Man i Beyond Our Kenny (chyba Purgatory też brakuje ale nie mam jak tego sprawdzić).
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:40:38 pm »

Tylko dlaczego? To wszystko można wydać też i w normalnej formie (pomijając kwestię zakupu wydań zbiorczych bezpośrednio od Rebellion), tom do tomu, bez zbędnych zagrań pod panoramy, a nie jako kioskowa kolekcja gdzie trzeba liczyć na fanaberie partworkowej części pewnej wydawniczej korporacji.
No można wydać w normalnej formie, ale kto by się za to nie zabrał to z 10 lat jak nic (żeby wydać to co WKKJudgeDredd).

Nie ma co marzyć tylko cieszyć się tym co wyda Ongrys  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:47:22 pm »
No można wydać w normalnej formie, ale kto by się za to nie zabrał to z 10 lat jak nic (żeby wydać to co WKKJudgeDredd).

Nie ma co marzyć tylko cieszyć się tym co wyda Ongrys  :smile:


Oczywiście wiem o co chodzi ale z drugiej strony i tak jesteśmy w bardzo fajnym miejscu teraz - od 2002 roku nie było sytuacji w Polsce, że dwa wydawnictwa chciały w Polsce wydawać komiksy z 2000 AD (wtedy Egmont i Amber, teraz Lain i Ongrys). To lepsze niż kolekcja, która ma małe przesłanki, że w ogóle utrzymałaby się na naszym rynku i nie umarła zaraz po rzucie testowym.

Skoro z komiksami z Image musieliśmy mieć dwa podejścia to i może tu też mamy nowy i lepszy początek.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:18:39 pm »
Realia? Jak to ma zostać wydane w Polsce skoro nie ma żadnej nieanglojęzycznej wersji tej kolekcji jeszcze nigdzie, nawet na bardziej chłonnych rynkach... Plażo proszę.

Przez przypadek napisałeś w końcu jedno nie głupie zdanie ALE coś mnie zastanawia - Dobrych? Przecież to euro komiks, no chyba, że to już nie są bezwstydni naśladowcy za USA. I skąd wiesz, że jest dobry, czytałeś? (ale nawaliłem tych znaków zapytania, ciekawość mnie zżera)

Nigdzie. Jak mnie pamięć nie myli tylko dwie historie zawarte w tym tomie (zamykające się łącznie na 12 stronach bodajże - "Letter To Judge Dredd" i "Shooting Match") znalazły się w w tomie "The Dead Man".

Co ty się tak czepiasz tych Kolekcji? Ciągle coś ci się nie podoba. A od 2012 roku ciągle słyszę z różnych stron, że WKKM jest zła, że psuje rynek, że niedługo padnie i że w ogóle jest nie potrzebna. Jeju - ile można tego słuchać? Gdyby nie Hachette i jej forma Kolekcji, do dziś by była posucha.

A co do Dredda. Widziałem oba filmy i mi się ta postać spodobała. Komiksów nie czytałem, ale przecież nie koniecznie trzeba osobiście kierować Mercedesem, Porsche czy Aston Martinem, by domyślać się, że to dobre samochody. Jugde Dredd to jeden z niewielu europejskich wyjątków w komiksach, które dobre są. Zresztą - Brytyjczycy są najbardziej amerykańscy na naszym kontynencie. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:25:34 pm »
A od 2012 roku ciągle słyszę z różnych stron, że WKKM jest zła, że psuje rynek, że niedługo padnie i że w ogóle jest nie potrzebna.

Super, szkoda tylko, że odnosisz do mnie opinie, których nigdy nie wydałem. Staraj się dalej.

Jeju - ile można tego słuchać? Gdyby nie Hachette i jej forma Kolekcji, do dziś by była posucha.

To akurat bujda. Na dodatek nie do obronienia (ale nie ma sensu ciągnąć tego tematu po raz setny w miejscu nie do tego przeznaczonym).

Co ty się tak czepiasz tych Kolekcji? Ciągle coś ci się nie podoba.

Czemu ciągle czepiasz się normalnych wydawców komiksowych? Ciągle coś ci się nie podoba.

A co do Dredda. Widziałem oba filmy i mi się ta postać spodobała.

Ta, zwłaszcza film ze Stallonem tak pokazuje jaką postacią jest Dredd  :badgrin:

[font=VerdanaZresztą - Brytyjczycy są najbardziej amerykańscy na naszym kontynencie.

Obawiam się, że przeciętny Brytyjczyk w tym momencie splunąłby Ci pod nogi.

Ale tak na poważnie, skąd Ty bierzesz inspirację do tych debilnych opinii jak ta i to bujdy, że francuzi kopiują amerykanów?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 06:33:08 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:34:52 pm »
Czemu ciągle czepiasz się normalnych wydawców komiksowych? Ciągle coś ci się nie podoba.

Ta, zwłaszcza film ze Stallonem tak pokazuje jaką postacią jest Dredd  :badgrin:

Tylko jedno - cena, cena, cena. Póki zwykłe albumy są droższe niż "z kolekcji", póty będę narzekał. A ty wymyślasz różne argumenty. Przypominam - 10 lat temu Egmont nawet bez Kolekcji urwał swoje Marvele/DC. A do dziś Hachette ciągle jest solidne. Nic nie urwało.

Stallone był spoko.


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:36:31 pm »
Stallone był spoko.


Cudownie się rozczarujesz.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:44:22 pm »
Nie tyle Francuzi a po prostu komiksy z całej reszty świata. każde wydawnictwo chciało by być jak Marvel lub DC.