trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 16, 2016, 08:14:05 am »
w międzyczasie zakupiłem complete case file vol 1 - (może w przypływie szaleństwa skompletuję całość.

Będę ciekawy Twojej opinii o historiach z pierwszego CCF. Ja lubię bardzo te jeszcze nieopierzone początki ale opinie ludzi są różne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 01:42:53 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 07, 2016, 10:51:47 am »
Dla ludzi, którzy będą się rzucać na sklepy w Dzień Darmowego Komiksu - W 2000 AD będzie wtedy mocno unikatowa sytuacja, pojawi się Dredd tworzony przez Aleca Worleya (Dandrige i Age Of Wolf) i (uwaga, uwaga) Erica Powella (Zbir aka The Goon).


perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:19:46 am »
Będę ciekawy Twojej opinii o historiach z pierwszego CCF. Ja lubię bardzo te jeszcze nieopierzone początki ale opinie ludzi są różne.


Co prawda nie skończyłem jeszcze całego tomu, ale opinię już mam. Nieopierzone początki to dość łagodne określenie :) Pierwszy tom to głównie zestaw króciutkich historyjek z sędzią. Stylistycznie i graficznie bardzo staro. Taki prawdziwy old school. Nie wszystkim wielbicielom Dredda to się spodoba. To bardziej pozycja dla miłośników krótkich historyjek drukowanych dawno temu w przeróżnych magazynach. Akurat mi to pasuje :) Lubię i Dredda i taki styl - staroci, lub ramotek :)
I chyba kupię kolejny tom...


Offline koziorozec1979

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:26:07 pm »
Mam pytanie dot filmu z Urbanem ktory to film ostatnio ogladalem ( faktycznie o niebo lepszy od tych wypocin Stalona). Czy historia ukazana w filmie oparta jest na autentycznych wydarzeniach? Eee, przepraszam to nie to pytanie....zaraz,zaraz....o jest : czy historia ukazana w filmie oparta jest na jakiejs konkrenej historii komiksowej o Dreddzie? Czy ma swoj komiksowy pierwowzor?
Bo ze ma filmowy pierwowzor w postaci swietnego Raidu to jasne. Niedoscigniony filmowy pierwowzor.

Offline SawiK

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:37:29 pm »
Film jest swietnym kinem akcji bijacym na głowę Stalonea ;p
 Raid a własciwie twórcy zwietrzyli okazje i zrobili swój film przed Dreddem dając mylne wrażenie nie wtajemniczonym.
Komiks a Film nie wiem

Offline Dembol_

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:46:43 pm »
Filmowy Dredd nie jest adaptacją żadnej konkretnej historii. Dopiero później dorysowano komiksowe nawiązanie do filmu, Dredd: Underbelly. Pamiętam, że był chyba jeszcze jakiś darmowy prequel, który 2000AD dodawał do newslettera (ale mógł to być fragment Underbelly, nie pamiętam niestety). Jakoś na dniach w USA wychodzi pierwszy zeszyt "Dust", który zapoczątkuje kolejną historię z filmowego uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 10:56:41 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:54:22 am »
Bo ze ma filmowy pierwowzor w postaci swietnego Raidu to jasne. Niedoscigniony filmowy pierwowzor.

Trochę bzdura ;) Scenariuszowo Raid i Dredd mają jeden i ten sam pierwowzór. Bohaterem tego pierwowzoru jest John McClane. Te filmy powstały w tym samym czasie, żadna nowość w przemyśle, poza tym takich historii jest na pęczki, chociażby made in Hongkong ;).

Dopiero później dorysowano komiksowe nawiązanie do filmu, Dredd: Underbelly. Pamiętam, że był chyba jeszcze jakiś darmowy prequel, który 2000AD dodawał do newslettera (ale mógł to być fragment Underbelly, nie pamiętam niestety). Jakoś na dniach w USA wychodzi pierwszy zeszyt "Dust", który zapoczątkuje kolejną historię z filmowego uniwersum.


Prequel wyszedł w momencie premiery filmu. Z komiksowych sequeli, które zaproponowało Rebellion do Judge Dredd Megazine masz:
- Underbelly (jak wspomniałeś)
- Uprise (razem z Underbelly i prequelem zebrane w tomie)
- Dust (wyszło najpierw w JDM, start w grudniu zeszłego roku, wersja zeszytowa w UK wyszła wczoraj, w USA wyjdzie chyba 11.05)

Rebellion będzie te sequele ciągnął jeszcze długo, czy to dobrze czy źle ciężko powiedzieć.


Filmowy Dredd nie jest adaptacją żadnej konkretnej historii.

To w ogóle jest większa sprawa. Pierwotny draft tego filmu jest adaptacją komiksu z powrotem Sędziów Ciemności gdzie zamykają się w bloku i wyrzynają wszystkich mieszkańców. Później zasugerowano zmiany związane z budżetem i tak zaczęło się skręcanie już tylko w Die Hard. W tomie z koncept szkicami do filmu masz komiks, który zajmuje się pewnymi aspektami pierwotnego scenariusza (ale też już daleki od draftu), które wyleciały z filmu (rysuje Jock).

No ale zasadniczo tak, filmowy Dredd nie bazuje na komiksie jako adaptacja i w zamyśle Garlanda dzieje się jakby przed debiutem komiksu i zmienia continuity (pojawienie się Anderson).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 09:24:08 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 28, 2016, 09:40:14 am »
Pierwotny draft tego filmu jest adaptacją komiksu z powrotem Sędziów Ciemności gdzie zamykają się w bloku i wyrzynają wszystkich mieszkańców.
Czy mógłbyś napisać konkretny numer, tom z tą historią?
To wydanie ją zawiera ? https://www.atomcomics.pl/pl/p/JUDGE-DREDD-CLASSICS-DARK-JUDGES-HC/53628
Jeżeli zacząłbym od tego komiksu poznawać świat Dredda to ogarnę co i jak czy to zły pomysł? Nie ukrywam, że podoba mi się szata graficzne i to przekonało mnie w końcu do sprawdzenia czegoś z tego uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 09:46:52 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:03:33 am »
Czy mógłbyś napisać konkretny numer, tom z tą historią?
To wydanie ją zawiera ? https://www.atomcomics.pl/pl/p/JUDGE-DREDD-CLASSICS-DARK-JUDGES-HC/53628
Jeżeli zacząłbym od tego komiksu poznawać świat Dredda to ogarnę co i jak czy to zły pomysł? Nie ukrywam, że podoba mi się szata graficzne i to przekonało mnie w końcu do sprawdzenia czegoś z tego uniwersum.

To się ukazało w 2000 AD w numerach 224 do 228, jest zebrane w kilku różnych tomach, w tym co linkujesz (z nowymi kolorami), w tomie Judge Death Lives i w Complete Case Files 3. Ten tom z IDW i Judge Death Lives to ogólnie tomy dedykowane Sędziom Ciemności i masz też pierwsze pojawienie się Śmierci i kilka sequeli.

Obydwa te tomy są dedykowane głownie na rynek US więc właśnie dla ludzi, którzy chcą poznać kamienie milowe Dredda i niekoniecznie czytać wszystko co wyszło. Moim zdaniem da się to czytać tak żeby poznać co ważniejsze elementy świata (masz tam debiut Judge Anderson, rysunki Bollanda i możliwość obserwacji jak Dredd robi się trochę mniej komiksem dla dzieci na przestrzeni lat).

No i to wydanie IDW jest trochę lepiej zrobione niż wcześniejsze z Apocalypse War (mimo, że uważam Apocalypse War za dużo lepszy komiks od tych historii z Dark Judges).

EDIT:

Ogólnie jak ktoś nie wie jak zacząć czytać Dredda to ja uparcie polecam tego bloga:
http://dreddreviews.blogspot.co.uk/
Autor przez kilka lat pisał o różnych zebranych tomach Dredda, z komentarzem swoim i zaproszonych gości, większość CCF opisał i te wybiórcze tomy. Dziś blog jest martwy ale ma okazyjne aktualizacje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 10:06:50 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline koziorozec1979

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 28, 2016, 03:26:27 pm »
Trochę bzdura ;) Scenariuszowo Raid i Dredd mają jeden i ten sam pierwowzór. Bohaterem tego pierwowzoru jest John McClane. Te filmy powstały w tym samym czasie, żadna nowość w przemyśle, poza tym takich historii jest na pęczki, chociażby made in Hongkong ;).


No niby faktycznie, Raid mial premiere we wrzesniu 2011 a Dredd juz w lipcu 2012.
Analogie pomiedzy Raidem a Dreddem siegaja glebiej niz tylko wspolne korzenie w Die hard.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 28, 2016, 03:35:17 pm »
No niby faktycznie, Raid mial premiere we wrzesniu 2011 a Dredd juz w lipcu 2012.
Analogie pomiedzy Raidem a Dreddem siegaja glebiej niz tylko wspolne korzenie w Die hard.


Idąc dalej z datami... Dredda zaczęto kręcić pod koniec 2010 roku a The Raid w Marcu 2011.
perły przed wieprze

Offline koziorozec1979

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:57:34 am »

Idąc dalej z datami... Dredda zaczęto kręcić pod koniec 2010 roku a The Raid w Marcu 2011.
A widzisz, tego nie wiedzialem. Skoro tak sie sprawy maja to wycofuje insynuacje jakoby Dredd bral wzor z Raida. Wyglada, ze moglo byc raczej zupelnie odwrotnie i to raczej tworcy Raida korzystali z pewnych rozwiazan z filmu Dredd.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:34:37 am »
Ja cały czas będę utrzymywał, że to jednak mocno przypadkowa sytuacja. Dredd został uproszczony przez kwestie budżetowe i plan na sequele, które ostatecznie upadły przez kiepskie wyniki finansowe (jak wspominałem, pierwotny scenariusz bazował na komiksie gdzie też Dredd i Anderson są zamknięci w jednym bloku i muszą ratować ludność, tylko antagonista historii był zupełnie inny). The Raid w bierze trochę to co ta ekpia robiła w Marenatau ale dla zwiększenia intensywności akcji wrzucono to w jedną lokalizację (w Marenatau było miejsc więcej ale podstawą w sumie był plac budowy).

;)

W sumie nie zależy mi jakoś na to żeby przyznać, że jest tak albo inaczej. Koniec końców obydwa filmy lubię właśnie za to, że pokazały, że da się dziś robić kino akcji tak jak chciałbym je widzieć (obok późniejszego Fury Road i Universal Soldier, który o zgrozo przeżywa swój b-renesans).
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 01, 2016, 06:57:32 pm »
http://www.screengeek.net/2016/05/01/karl-urban-says-conversations-about-a-dredd-series-are-happening/

Mniejsza o serial (chociaż film z Urbanem był akurat całkiem spoko), ale wyobrażacie sobie co się stanie na naszym skromnym poletku komiksowym jeśli ta produkcja odniesie sukces? Jaram się tak bardzo.

Offline buczanova

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 08, 2016, 06:20:52 pm »
Jako osoba totalnie zielona w temacie Dredda, mam pytanie. Czy Heavy Metal Dredd, przygotowywany przez Studio Lain, jest dobrą pozycją do rozpoczęcia przygody z Sędzią? Mam zamiar kupować Complete Case Files od Ongrysa, ale te ukażą się dopiero jesienią...
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."