Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 140367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:34:28 am »
W Spider-Manach Ramiego też za często odsłaniali twarz aktora. Może w Homecomming będzie to lepiej zrobione.

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:34:42 am »
Z Urbanem też oczywiście oglądałem, ale nie ostatnio. Taka 13 dzielnica na koksie. Myk mający na celu nie używanie drogich efektów specjalnych w filmie sci-fi. Podobnie było w ostatnim Riddicku.
CO???
Chyba oglądaliśmy inne filmy. 13 dzielnica w której główne role grają parkour'owcy, gdzie główni bohaterowie skaczą z dachu na dach uciekając przed tymi złymi? I ty twierdzisz że Dredd z Urbanem to to samo. Dredd który nie skacze po dachach, który wyciąga spluwę i wali z niej do tych złych??
W ostatnim Riddicku masz generowane komputerowo bestie plus komputerowo wygenerowany kosmo pisak i mówisz o ubogich efektach.
Klimat Riddick'a ma nawiązywać do lepiej przyjętego Pitch Blacka niż późniejszych Kornik. Znowu chyba widzieliśmy dwa inne filmy.
Zresztą Riddick i Dredd (z Urbanem) to rasowe ciężkie s-f a nie familino-sensacyjna-komedia francuska jaką jest 13 dzielnica. Te filmy pasuja do siebie jak pięść do nosa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 11:38:57 am wysłana przez mkolek81 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:55:02 am »
W Spider-Manach Ramiego też za często odsłaniali twarz aktora. Może w Homecomming będzie to lepiej zrobione.

Zupełnie nie zrozumiesz o co chodzi w tym problemie. Odsłonięcie twarzy Dredda to nie ujawnienie tożsamości (ta jest znana, dobrze) a zniszczenie podstawowego fundamentu kreacji tej postaci, nawet nie dekonstrukcja, zwyczajny brak zrozumienia do tego co czyni tę postać tym czym jest.


13 dzielnica w której główne role grają parkour'owcy,

Po cichu mam nadzieję, że to standardowe bazylowe przeinaczenie gdzie coś mu świta ale więcej się wydaje i dopowiada, dlatego wytłumaczyłem sobie, że chodziło mu o Atak na posterunek 13 ale...
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:09:28 pm »
@UP
O właśnie - dawno te francuskie filmy widziałem i dlatego się pomyliłem. Bardzo przepraszam. Chodzi mi tu o taką strzelaninę na blokowisku którą w dużej części był nowy Dredd. I wiem, wiem - Dredd maski nie zdejmuje nigdy.

Mikel

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:12:34 pm »
@ up
Chyba chodziło Ci o Raid, ale to już w tym wątku było, kilkukrotnie

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:46:50 pm »
fragsel - Ale w Mega Kolekcji tomy chyba liczą średnio po 150 stron,
Nie. W Mega Kolekcji najchudsze tomy mają po 170 stron  :smile: cenę zbijają tym że część jest czarno biało. 

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 07, 2016, 01:01:12 pm »
To jeszcze lepiej. I samemu można kolorować! Mega Kolekcja to super sprawa. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie wersja PL.

Offline Jaxx

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:03:42 pm »
A czy "Mroczna Sprawiedliwość" jest w ogóle dobrym tytułem na rozpoczęcie przygody z komiksowym Dreddem?

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:02:49 pm »
lepszymniz heavy metal dredd, bo to komiks bardziej osadzony w uniwersum
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:30:09 am »
A czy "Mroczna Sprawiedliwość" jest w ogóle dobrym tytułem na rozpoczęcie przygody z komiksowym Dreddem?


Gdzieś trzeba zacząć a na ten moment nie masz lepszego wejścia w Polsce, zwłaszcza, że:

- Dostajesz pełny skład sędziów ciemności, więc nowy czytelnik się zajara i ten, który pamięta obydwa wydane crossy z Batmanem dostanie coś dla siebie.
- Dostajesz Cassandrę Anderson czyli jedną z najlepszych postaci jaka kiedykolwiek pojawiła się na stronach Dredda (choć faktycznie to bryluje w solowych komiksach pisanych przez Granta) i znów ludzie pamiętający cross z Batmanem mają coś co znają.
- Dostajesz aktualne status quo Mega City-One (komiks dzieje się po ostatnim mega-epic) w tle więc jesteś całkiem na czasie z tym co się dzieje w tym świecie (mimo, że dzieje się dużo).
- Dostajesz z drugiej strony historię dziejącą się z boku politycznej części Mega-City więc od razu nie zostaniesz przytłoczony informacjami (tam chyba wszystkie ważne rzeczy były tłumaczone w panelach jako szczątkowe informacje z cyklu "co" i "dlaczego tu jesteśmy").

Nawet Rebellion zbiorcze Dark Justice wydało jakby oddzielnie od cyklu swoich zbiorczych Dredda traktując to jako opowieść, która na raz jest częścią dłuższej narracji (skąd Dark Judges nagle w tym miejscu, w którym ich znajdujemy na stronach tego komiksu) ale i można czytać w oderwaniu od tegoż (jak już wspomniałem, wszystko dzieje się z boku wydarzeń w Meg1).

Jak traktować ten komiks jako blockbuster z akcją, rozpi****lem i okazyjnymi jumpscares to myślę, że można od niego zaczynać bez jakichkolwiek obaw.

Oi!
perły przed wieprze

Offline Jaxx

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:44:06 am »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Komiks co prawda mam już zamówiony, ale po prostu zastanawiałem się, czy nie lepiej byłoby poczekać na wydanie Ongrysa i wstrzelić się z czytaniem gdzieś pomiędzy ich tomy. Ale skoro jest tak jak, jak piszesz, to super, będę mógł od razu wejść w ten świat  :D

Offline 8azyliszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:52:39 am »
Fajnie, że tu nie ma narzekaczy, którym mogłoby przeszkadzać, że jednego Dredda będą mieli w wydaniu takim, a drugiego w śmakim. Nie o to przecież chodzi. Liczy się cena i treść.

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:38:27 pm »
Fajnie, że tu nie ma narzekaczy, którym mogłoby przeszkadzać, że jednego Dredda będą mieli w wydaniu takim, a drugiego w śmakim. Nie o to przecież chodzi. Liczy się cena i treść.
Ongrys i Stuido Lain zapowiadali że ich wydania będą zbliżone do siebie i spokojnie będzie można je ustawić obok siebie na półce.

Offline vision2001

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:19:17 pm »
Fajnie, że tu nie ma narzekaczy, którym mogłoby przeszkadzać, że jednego Dredda będą mieli w wydaniu takim, a drugiego w śmakim. Nie o to przecież chodzi. Liczy się cena i treść.
Bo niektórzy są bardziej normalni od innych  :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline arczi_ancymon

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 13, 2016, 06:44:35 pm »
Kojarzę, że ktoś wrzucał na forum stronkę, na której można było wyczytać co czytać, w jakiej kolejności itp. itd. Z Dreddem to nie jest taka prosta sprawa :P