trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 28, 2016, 07:15:31 am »
Jest szansa że na MFKiG będzie CCF 13?

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:00:15 am »
jeżeli chodzi o case files to z tych "kolorowych" dreddów mam cf 14 i cf 19 - morrison inferno. oba albumy niestety są słabe - inferno wyjątkowo (mimo mojej bezwarunkowej miłości do morrisona). nie pomnę już dokładnie co było w cf 14, ale chodzi mi tylko o to że w każdym tomie historie są mocno zróznicowane jeżeli chodzi o poziom zarówno scenariusza jak i rysunków.


do tego dochodzi specyfika publikowania w progsach - czyli wprowadzenie i szybkie zamknięcie akcji przy zakończeniu progsa. nawet dłuższe fabularnie historie nie są napisane jak np 48 stron europejskiego albumu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Bogumil

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 30, 2016, 12:04:52 pm »
Czy ktoś z forumowiczów mieszkających w Polsce kolekcjonuje The Dredd Mega Collection? Ciekawi mnie, czy poza eBayem i Amazonem można jeszcze w inny sposób nabywać jakoś przeszłe i przyszłe tomy tej kolekcji?

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 11, 2016, 08:00:01 am »
przeczytałem cursed earth uncensored - polecam wszystkim to wydanie. doszlo kilka odcinków z burger wars i historia bollanda z pulkownikiem z kfc. po lekturze bylem zdziwiony ze nie zauwazylem braku tych historii gdy kiedys czytalem cursed earth w case files.


historia jest na prawde dobra - jak zwykle w przypadku dluzszych fabuł w dreddzie zlozona na zasadzie - podroz do celu a po drodze spotykam na swojej drodze rozne ciekawostki. graficznie perełka, bo ma duzo bollanda i ezquerry.


komiks ma powiekszony format, niezly papier i kolor (na poczatku niektorych odcinkow). nie ma problemu z czytelnoscia czcionek (w case files czasem jest).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kokosz

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 11, 2016, 11:41:45 pm »
przeczytałem cursed earth uncensored - polecam wszystkim to wydanie. doszlo kilka odcinków z burger wars i historia bollanda z pulkownikiem z kfc. po lekturze bylem zdziwiony ze nie zauwazylem braku tych historii gdy kiedys czytalem cursed earth w case files.

Ciekawa informacja.

Zastanawiam się, czy jak kiedyś byłoby przygotowywane polskie wydanie CCF02, dałoby się uzupełnić je na wzór "cursed earth uncensored".

Offline janjedlikowski

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:54:32 pm »
Jaki jest najlepszy komiks o Dredzie, który warto przeczytać, ew. niedługo się ukarze? Obecnie dużo tego wychodzi...

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:05:19 pm »
przeczytałem origin i niestety jest to raczej komiks z kategorii essential a nie best of...


zachęca okładka Bollanda, w środku rysunki Ezquerry i scenariusz Wagnera. czyli wszystko na swoim miejscu. niestety sama historia nie wnosi zbyt wiele - jest pokazana geneza powstania mega city one, dojście sędziów do władzy i powraca temat klonowania dredda i rico.


wszystko fajnie ale każdy z tych motywów już gdzieś kiedyś występował. lepiej odbierałem te historie gdy nie wszystko było dopowiedziane. trochę jest to odgrzewanie kotleta. origin w wersji dosłownej wypada niestety słabo. do tego komputerowo kolorowane rysunki Ezquerry za bardzo mi nie podchodzą.


ogólnie cursed earth saga Millsa wyczerpała temat i Wagner nie był w stanie zbyt dużo świeżości wycisnąć z tej lokacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 06:20:03 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:59:34 pm »
ogólnie cursed earth saga Millsa wyczerpała temat i Wagner nie był w stanie zbyt dużo świeżości wycisnąć z tej lokacji.


Ekhm, ekhm, Dead Man... a Origin jest jedną z wielu następnych historii Wagnera, gdzie przez chwile wracamy do Cursed Earth, to jest część czegoś większego (zwłaszcza łącząc to z Tour of Duty).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 01:06:06 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline SawiK

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 07, 2017, 01:03:51 pm »
Czekając na Kolendę przeczytałem w końcu Fetysz. Zakupiony w zeszłym roku i tak jakoś przekładany na później. Sama historia spoko, bardziej wciągająca niż Mroczna Sprawiedliwość. Rysunki ,a właściwie szczeka Dredd'a mnie odrzucała. Jak to bywa gdy dobra lektura wciągnie, oko się przyzwyczai i jest bardzo dobrze. Teraz zostaje zamówić Kompletne akta13 i czekać na zapowiedziane premiery od Studia Lain.

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 08, 2017, 06:23:12 pm »
nie jestem totalnym fanem dredda. znam głównie pierwsze 10 CF i pojedyncze albumy. tour of duty jest też wymienione jako "essential" ale jezeli to jest jazda w stylu origin to wymiękam. dead man o ktorym piszesz mozna znalezc w ktoryms tomie CF?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 08, 2017, 06:49:10 pm »
dead man o ktorym piszesz mozna znalezc w ktoryms tomie CF?


To jest tak jakby oddzielna historia, która zazębia się z wydarzeniami z CCF13 i CCF14.
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:50:59 am »
orientujecie się moze czy judge anderson psi files 01 trzyma poziom pierwszych case files? scenariusz alan grant, ale graficznie to jest dla mnie duża niewiadoma.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:26:21 am »
Jest bardzo nierówny, ale jeżeli zestawiasz z pierwszymi CCF Dredda to aż tak tego nie czuć bo tomy 1, 2, 4 też do równych nie należą i tylko CCF5 jest 10 na 10 ;) Co do grafiki to...


Duża część to Bret Ewins, który Anderson rysuje spoko ale nie tak fajnie jak Bad Company. Do tego jest tam absolutnie przecudowne narysowany Triad Arthura Ransoma, nie gorsze ilustracje Davida Roacha i Ezquerra (tu będzie "ale" bo to historia pokolorowana farbami, która dużo traci w wersji czerń-biel).


Powiedziałbym, że tak w połowie tego (bardzo grubego) tomu czuć jak Anderson łapie drugi oddech i zaczyna być absolutnie swoistą historią a nie tylko komiksem w świecie Dredda bez Dredda. Tom jest też ważny z punktu widzenia historii Mega-City bo Orlok przeskakuje z bycia antagonistą pasków o Dreddzie na bycie antagonistą całego wydziału przez co i Anderson (kilka ważnych rzeczy dal jego mitów dzieje się właśnie tu).


Moim zdaniem to się opłaca do kupna, zwłaszcza, że pierwszy tom PSI Files jest grubszy niż najgrubszy tom CCF. Są historie bardzo nudne, prostackie, ale zawsze gdy się je przejdzie pojawia się jakaś perełka.
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:11:53 am »
fajnie, dziękuję za odpowiedź. kupię pewnie na koniec stycznia. z kolei tego dead man-a widziałem tylko w mega collection, wydanie z 2009 nie jest już łatwo dostępne.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:50:13 am »
z kolei tego dead man-a widziałem tylko w mega collection, wydanie z 2009 nie jest już łatwo dostępne.


Na bookdepository wyjmiesz w rozsądnej cenie, a na amazonie lata za psie pieniądze.
perły przed wieprze

 

anything