Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 141161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:00:01 am »
Zastanawia mnie jak zostanie przyjęty obecnie Dredd na rynku polskim od Ongrysa (sorry ale te dwa Dreddy od Studia Lain nie liczę za mały nakład i raczej dla zapaleńców bardziej), mając w pamięci że jego debiut Batman/Sędzia Dredd Sąd nad Gotham to najgorzej sprzedający się komiks wydawnictwa. Ja wiem że zmienił się rynek komiksowy, wiem że czytelnicy komiksów ewoluowali (poza jednym) ale to cały czas niszowy (sorry kuba drugi raz) bohater, który nie miał u nas szczęścia (nawet Amber wydając pozycje z AD2000 po nie go nie sięgnął a przecież to on jest wizytówką tego wydawnictwa). Trzymam kciuki i czekam na swoją cegłę kompletnych akt 13.
Słuchaj, ale debiut Dredda na naszym rynku miał miejsce w koszmarnie przetłumaczonym piśmie muzycznym RockPower, na okładce był Bach ze SkidRow - jak dziś pamiętam  :cool: Wyszły chyba 2-3 numery na polskim rynku, ja miałem jeden - a komiks o Johnnym Bikerze rysowany przez Bisleya zdobył niezłą popularność wśród osiedlowych metali  :lol: To był początek lat 90-tych, o ile dobrze pamiętam.
O ten komiks chodziło=

http://i84.photobucket.com/albums/k25/lisa_loppit/Biker.jpg

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:22:46 am »
Słuchaj, ale debiut Dredda na naszym rynku miał miejsce w koszmarnie przetłumaczonym piśmie muzycznym RockPower, na okładce był Bach ze SkidRow - jak dziś pamiętam  :cool: Wyszły chyba 2-3 numery na polskim rynku, ja miałem jeden - a komiks o Johnnym Bikerze rysowany przez Bisleya zdobył niezłą popularność wśród osiedlowych metali  :lol: To był początek lat 90-tych, o ile dobrze pamiętam.
O ten komiks chodziło=

http://i84.photobucket.com/albums/k25/lisa_loppit/Biker.jpg
O dzięki za info, kurcze nie wiedziałem. Nie zmienia to faktu że wydanie TM-Semic się nie sprzedało.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:23:30 am »
Tak BTW to ten RockPower to 1992 rok ale wydaje mi się, że numerów było więcej niż 2-3 ;)
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:37:00 am »
Bardzo możliwe, że więcej, choć to zadziwiające - w wymienionym numerze były mózgotrzepne kwiatki typu "legendarne , rehabilitowanywyne gwiazdy gadają" - o ile się nie mylę..no głowa bolała. Pismo miało być konkurencją dla MetalHammera, który też początkowo raził poziomem polszczyzny...ale co tam, dawne dzieje. Natomiast chciałbym spytać czy Bisley przemycił w którymś komiksie z cyklu Dreddowskiego fragmenty swojego "ShitTheDog"? Gdzieś słyszałem taką plotę.

Offline adam and arluk

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:35:16 pm »
Jestem po 2/3 Dredda z Ongrysa i jestem szczerze zafascynowany tą postacią, pomysłami scenarzystów, przedstawionym uniwersum, rysunkami. W życiu nie spodziewałem się, że będzie to tak dobry komiks. Historyjki są szalone bo to taki zlepek pastiszu, komedii, ale i dramatu. Cudo.
200 stron pochłonąłem w oka mgnieniu i muszę zrobić przerwę, bo zbliżam się niestety do końca komiksu, a chcę więcej.
Przyznam, że moja znajomość z Dreddem ogranicza się tylko do tytułów wydanych w Polsce, a Kompletne Akta 13 to zdecydowanie najlepszy tytuł.
Liczę, że komiks dobrze się sprzeda i Ongrys zwiększy częstotliwość wydawniczą pozostałych Kompletnych Akt.

Offline clandestino

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 01, 2017, 06:16:08 pm »
O dzięki za info, kurcze nie wiedziałem. Nie zmienia to faktu że wydanie TM-Semic się nie sprzedało.

Nie sprzedało się, bo to był eksperyment semica z "ekskluzywnymi" wydaniami. Lepsza okładka, kredowy papier, dobrze nasycone kolory swoje kosztowały - 30 tysięcy ówczesnych złotych  :wink: Przeciętny czytelnik wolał za to kupić trzy zeszytówki.

Offline absolutnie

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 06, 2017, 11:39:37 pm »
Może ktoś wie, czemu dostępność "Kompletnych akt" w sklepie gilgii wynosi dwa tygodnie i czy naprawdę tyle trzeba czekać na dostarczenie tego komiksu?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 07, 2017, 08:08:48 am »
Gildia wie  :smile: najlepiej do nich napisać/zadzwonić.

Offline Death

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 07, 2017, 02:08:46 pm »
Może ktoś wie, czemu dostępność "Kompletnych akt" w sklepie gilgii wynosi dwa tygodnie i czy naprawdę tyle trzeba czekać na dostarczenie tego komiksu?
Kilka dni temu tak samo miał Skład główny #1, że nagle z 24h zrobiło się 2 tygodnie, ale po trzech dniach znowu było 24h.

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 07, 2017, 02:36:53 pm »
czy jakaś dobra dusza może mi odpowiedzieć czy w CCF 26 jest fetysz z devilnem?

EDIT: tak zawiera
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 02:40:33 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 07, 2017, 10:27:54 pm »
Przeczytałem "Akta 13" i coś pięknego  :smile: wszystkie historie bardzo fajne fabularnie i rysunkowo.
Jak ktoś się zraził "Heavy Metal Dredd" (znacznie słabszym) to niech jeszcze spróbuję dać drugą szansę Sędziemu.

Świetna robota Ongrysie.

Trzymam kciuki za dwa Dreddy w tym roku: jeden czarno biały i drugi kolorowy  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 08, 2017, 11:54:04 pm »
Cursed Earth Saga - kuba, to jest ten zbanowany kiedys Dredd? Dobry jest ten zbior?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 09, 2017, 09:21:52 am »
Cursed Earth Saga - kuba, to jest ten zbanowany kiedys Dredd? Dobry jest ten zbior?


No to jest pełne Cursed Earth Saga z tą różnicą, że ma te dwa zbanowane korporacyjnie epizody i oryginalnie kolorowane strony są tu zreprodukowane w kolorze. Czy dobry? Ja uwielbiam te wczesne jeszcze niby naiwne sagi w Dreddzie. Moim zdaniem to komiks niemalże wybitny (zaznaczając, że był pisany dla 10-12latków, które na mieście widziały plakaty Death Race 2000 ale rodzice nie pozwali im na to pójść), z potrzeby przerobienia Alei Potępienia Zelaznego i zabawki z Matchboxów zbudowali fantastyczne postapo i komiks drogi, który krytykuje tak wiele wtedy aktualnych problemów, że nie dziwię się, że z dzieciaków czytających to te 4 dekady temu wyrosły takie lewaki  :badgrin:

Wydanie jest bardzo dobre, w duchu obecnych Ro-Busters: Complete Nuts And Bolts (znaczy się, ja mam to podobno wyprzedane wydanie HC, nie wiem jak z SC ale podobno też jest większe od standardowego wydania zbiorczego Rebellion).

Ogólnie, jak ktoś lubi Dredda, lubi postapo, grał w swoim życiu za dużo w dwa pierwsze Fallouty i chce zobaczyć dlaczego Old Man Logan to xerokopia to powinien kupić CES Uncesored :D
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 09:24:59 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 09, 2017, 11:09:27 am »
Dziekuje slicznie za wyczerpujaca odpowiedz!
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 09, 2017, 11:48:22 am »
potwierdzam wszystko co jest napisane powyżej. wydanie hc jest świetne. w porównaniu do cursed earth w CCF np czcionki w dymkach są bardziej czytelne.

sama historia broni się bardzo dobrze zarówno graficznie jak i scenariuszowo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything