Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 07, 2017, 03:18:06 pm »

Na 20 stycznia Studio Lain zaplanowało premierę kolejnej opowieści z Sędzią Dreddem w roli głównej. Tym razem będzie to uznawany za jeden z najlepszych komiksów ostatnich lat z tym egzekutorem, czyli Tytan. Komiks ukaże się w dwóch wersjach okładkowych - wersja alternatywna będzie miała nakład jedynie 100 egzemplarzy i będzie dostępna wyłącznie w sklepie Gildii.




Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline AntekSocjalny

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 08, 2017, 01:49:48 pm »
W sklepie Gildii mozna zamowic juz Judge Dredd - Tytan

Offline rzem

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 08, 2017, 06:18:46 pm »
Dzięki za czujność. Akurat wolę tę limitowaną okładkę.

Offline Itachi

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 08, 2017, 06:22:57 pm »
Również dziękuję.

Offline rekin

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 27, 2017, 11:21:20 pm »

Offline Kokosz

Sędzia Dredd: Kompletne Akta 15
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 13, 2018, 12:30:59 pm »
A propos "Sędzia Dredd: Kompletne Akta 15":

Wszystkim tym, którzy zabierają się za lekturę, a jednocześnie mają na półce album ""Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" rekomenduję aby przed rozdziałem "Synowie Midnite'a" (s. 220) zrobili sobie przerwę i przeczytali w Batmanie rozdział zaczynający się na str 126.


mkolek81

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 01, 2018, 10:59:18 am »
Na końcu Kompletnych Akt 15 jest zapowiedzi, że kolejnym tomem będzie tom 1.

JanT

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 01, 2018, 12:25:01 pm »
Ale to było wiadomo już dawno  :smile:

Offline sum41

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 01, 2018, 05:36:41 pm »
Na końcu Kompletnych Akt 15 jest zapowiedzi, że kolejnym tomem będzie tom 1.

NARESZCIE ! ! ! :D
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline helsing

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 02, 2018, 08:23:51 pm »
Kompletne Akta 15 cały czas trzymają poziom. Coraz bardziej podoba mi się forma krótkich progsów, dzięki której historie można sobie dozować powoli i wracać do niektórych po kilka razy. Garth Ennis niewątpliwie jest gwiazdą tego tomu i jego Emerald Isle i Death Aid. Liczę na więcej wypadów Dredda poza Mega City One. Tak samo jak na więcej Cama Cennedy'ego.
Mam nadzieję że Ongrys systematycznie będzie nas raczył kolejnymi tomami. Edytorsko bez poważnych zarzutów.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline clandestino

Odp: Sędzia Dredd: Kompletne Akta 15
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 09, 2018, 07:08:13 am »
A propos "Sędzia Dredd: Kompletne Akta 15":

Wszystkim tym, którzy zabierają się za lekturę, a jednocześnie mają na półce album ""Legendy Mrocznego Rycerza - Tim Sale" rekomenduję aby przed rozdziałem "Synowie Midnite'a" (s. 220) zrobili sobie przerwę i przeczytali w Batmanie rozdział zaczynający się na str 126.


Brawo za spostrzegawczość! Warto wspomnieć, że autorem obu historii jest Alan Grant, więc nie ma mowy o przypadku. Przy czym Dredd (1990) został wydany przed Batkiem (1992).

Tak na marginesie to nie mogę wybaczyć Musze, że zawarła w Legendach oryginalnych okładek zamieszczonych w tomie zeszytów (aczkolwiek tak jest zapewne w wydaniu oryginalnym i Mucha nie miała na to wpływu). Okładki Stelfreeze'a są świetne.

Offline tomb

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:26:31 am »
Czy jest gdzieś tekst opisujący bibliografię Sędziego? Nie mogę ogarnąć co i kiedy się dzieje. Czy to, co wydaje S.Lain zostanie zdublowane w Kompletnych Aktach? Chyba nie... Jak się mają opowieści z Batmanem Egmontu do np. Kompletnych Akt?
Czy jest gdzieś to wszystko wyłuszczone "jak chłop krowie na rowie"?

mkolek81

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #297 dnia: Kwiecień 16, 2018, 07:32:36 am »
Czy to, co wydaje S.Lain zostanie zdublowane w Kompletnych Aktach?
Z tego co Studio Lain pisało, to stara się dobierać tytuły, które w aktach się nie znajdą. Na 100% takimi albumami są:
Sędzia Dredd - Ameryka
Sędzia Dredd - Heavy Metal Dredd
Sędzia Dredd Uniwersum: Mroczni Sędziowie tom 1
Co do pozostałych to nie nie wiem. Ale to są tak odległe historię do tego co wychodzi obecnie w aktach (mówię o wydaniach w UK), że jeszcze trochę czasu upłynie zanim zostaną one zebrane w nich. Pod tą kategorię wchodzą: Sędzia Dredd - Tytan, Sędzia Dredd - Mroczna Sprawiedliwość oraz wydany przez Egmont Sędzia Dredd: Fetysz.
Ale w tej kwestii musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej zorientowany.

Chyba nie... Jak się mają opowieści z Batmanem Egmontu do np. Kompletnych Akt?
Jest kanoniczne dla Dredd, nie jest kanoniczne dla Batmana. Tego nie będzie nigdy wydane w Aktach.

Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #298 dnia: Kwiecień 16, 2018, 07:43:42 am »
Ale to są tak odległe historię do tego co wychodzi obecnie w aktach (mówię o wydaniach w UK), że jeszcze trochę czasu upłynie zanim zostaną one zebrane w nich.
To widać po stopkach. Kompletne Akta 15 to Progsy 700+, Tytan to Progsy 1800+. Tak więc zdążymy się zestarzeć, kiedy Kompletne Akta dobiją do komiksów SL.
A Uniwersum Dredda dla mnie jest stosunkowo proste. To jedna długa seria Progsów bez restartów i jedynek, więc ciężko tego nie ogarnąć.
Sąd nad Gotham został wydany w 1991 roku, czyli wtedy gdy wychodziły progsy zebrane w Kompletnych Aktach 14 i 15. Choć można to czytać kiedykolwiek przecież.
http://2000ad.wikia.com/wiki/List_of_Judge_Dredd_stories_in_Case_Files

Offline tomb

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #299 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:42:32 pm »
Dzięki za odpowiedzi.

A Uniwersum Dredda dla mnie jest stosunkowo proste. To jedna długa seria Progsów bez restartów i jedynek, więc ciężko tego nie ogarnąć.
Też tak myślałem, ale okazało się, że aż tak prosto nie jest. Bo skąd wziąć info, który komiks wyjdzie, a który nie wyjdzie w Kompletnych Aktach? Wikipedia (zwykła angielska, a nie ta 2000AD, która jest dalece niekompletna) podaje, że "almost all of the stories" opublikowane w Megazine oraz w 2000AD trafią do "Kompletnych akt" (lub - w przypadku historii świątecznych - do "Restricted Files"). Z kolei na 2000AD.wiki w sekcji Kompletne Akta (linkowane w poście powyżej) piszą tylko o tych opowieściach, które pojawiły się w 2000AD.
To skąd wiedzieć, które historie nie trafią do Akt? O Ameryce jest takie info na wikipedii, ale reszta nie jest taka klarowna. Weźmy Heavy Metal Dredd - czytam, że to historia alternatywna (więc mogę się spodziewać, że nie trafi do Akt), która została przedrukowana w Megazine (a zatem może jednak trafi do Akt).  Albo Dredd-Batman - czy to jest Dredd, czy Batman (teraz już wiem) itd. itp. A taki Fetysz - wyszedł w Megazine i nie jest Progsem, czy co - będzie, czy nie będzie w Aktach?

Spodziewałem się jednej prostej rozpiski z adnotacjami o wydaniu lub planach wydania w zbiorczych aktach, niestety nie znalazłem czegoś takiego.