trawa

Autor Wątek: Błędy w druku  (Przeczytany 41615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:11:51 pm »
Pracuję w drukarni i wiem na co dzień jak to wygląda. Za cały proces odpowiedzialny jest cały szereg osób i procesów. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić kto w danym przypadku ponosi odpowiedzialność za kiepski wydruk jeśli nie wiemy jak wyglądały pliki do druku, w jakim stanie są maszyny i czy drukarz była na kacu czy nie (całkiem poważnie). Za to że kolory na jednych stronach są wyblakłe, a na sąsiedniej nie może być odpowiedzialny np. papier. Proces druku kilkusetstronicowego komiksu to pewnie kilka dni, a jeśli papier był źle przechowywany i przez te kilka dni zawilgotniał, to nie oddaje już tak kolorów ja ten suchy.

To tylko pierwszy z brzegu przykład, a tych składników jest na prawdę wiele: przygotowanie oryginalnych materiałów, przygotowanie składu w wydawnictwie, przygotowanie w dtp drukarni, przygotowanie płyt w ctp, druk, introligatornia - każdy może dołożyć swoje trzy grosze. Do tego kwestia stanu maszyn i materiałów.

Nie bronię i nie ganię BZG S.A., ale zwracam uwagę na to, że proces jest skomplikowany i jednoznaczne pisanie, że komiks wygląda kiepsko, bo drukarnia jest do du%*, to zbytnie uproszczenie.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:55:52 pm »
Za to że kolory na jednych stronach są wyblakłe, a na sąsiedniej nie może być odpowiedzialny np. papier. Proces druku kilkusetstronicowego komiksu to pewnie kilka dni, a jeśli papier był źle przechowywany i przez te kilka dni zawilgotniał, to nie oddaje już tak kolorów ja ten suchy.

I mi najbardziej o to chodzi  :biggrin: bo co drugi komiks drukowany w BZG mam taki  :evil:

Offline Death

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2015, 01:04:10 pm »
Drukarnia nie jest do dupy, tylko źle przechowuje papier, nie sprawdza co im wyszło, a drukarz na kacu. ;)

Piekarnia nie jest do dupy, tylko przychowuje mąkę w wilgotnym pomieszczeniu, nie sprawdza czy są szczurze bobki, a piekarz nawalony od rana. Bułki c**jowe, ale to nie wina piekarni.  :biggrin:

Offline Kokosz

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2015, 01:55:55 pm »
Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie fakt, że komiksy drukowane w innych drukarniach wyglądały prawidłowo. Wychodziłoby na to, że przeróżne osoby pracujące w przeróżnych wydawnictwach na przestrzeni kilkunastu lat nie rozumiały i nadal nie rozumieją wytycznych zawsze tylko odnośnie jednej drukarni.

Przecież przez te kilkanaście lat to nie jedna i ta sama osoba składała wszystkie komiksy...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2015, 02:01:49 pm »

Drukarnia nie jest do dupy, tylko źle przechowuje papier, nie sprawdza co im wyszło, a drukarz na kacu. :wink:

Piekarnia nie jest do dupy, tylko przychowuje mąkę w wilgotnym pomieszczeniu, nie sprawdza czy są szczurze bobki, a piekarz nawalony od rana. Bułki c**jowe, ale to nie wina piekarni.  :biggrin:
Dokładnie tak :lol: . Skoryguję tylko, że, dokładnie rzecz ujmując, Pokia wspomniał nie o "panu drukarzu na kacu", ale napisał, że "drukarz była na kacu", a więc jest mowa o pani drukarz, albo, jak chcą feministki, po prostu drukarce na kacu, co nadaje całej sprawie dodatkowej pikanterii. :lol:

A swoją drogą, dla mnie jako laika, to to jest niezły opis funkcjonowania normalnej drukarni w Polsce. W (nie)świetle powyższego na cud zakrawa fakt, że to, co otrzymujemy jako nabywcy komiksów drukowanych w Polsce, komiksy w ogóle przypomina. Co więcej, uważam, że w takiej sytuacji lepiej już dłużej nie narzekać na jakość, bo drukarze mogą wpaść w jeszcze głębszą depresję i zaczną bardziej chlać, co doprowadzi do sytuacji, że będziemy mieli o wiele większe powody do narzekań niż z powodu nieodpowiedniego nasycenia kolorów, czy poprzesuwanych obrazków na grzbiecie. 

Offline kickic

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2015, 03:50:14 pm »
Przecież przez te kilkanaście lat to nie jedna i ta sama osoba składała wszystkie komiksy...

?. Dokładnie to napisałem.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:24:04 am »
Tajne jest gdzie drukują WKKM a jak jest coś do ukrycia to wiadomo że BZG  :lol:

Offline amsterdream

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:31:39 am »
Ja jednak dalej będę twierdził, że WKKM nie jest drukowane w BZG. Porównajcie poziom szycia i klejenia z jakimkolwiek komiksem Muchy czy Egmontu gdy tam jeszcze drukowali - dzieli je jakościowa przepaść.

Życie. Powieść graficzna - druk BZG, po zaledwie jednej lekturze cały grzbiet "chodzi".

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2015, 12:07:47 pm »
Ja od czasu Kick-Ass'a i Jeźdźców Apokalipsy mam wszystko od Muchy dobrze szyte i klejone.

Offline amsterdream

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2015, 12:25:31 pm »
Jakość się poprawiła, ale to nadal nie jest to co w Edice czy ReadMe. Kapitałki są bardzo luźne i słabo przytwierdzone do okładki.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:14:17 pm »
Życie. Powieść graficzna - druk BZG, po zaledwie jednej lekturze cały grzbiet "chodzi".
Zgadza się. Do tego dochodzą te źle wydrukowane plansze.

Offline vision2001

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:53:20 pm »
Ja zauważyłem w posiadanych przeze mnie egzemplarzach rzeczy z Muchy (Chew, Sex), że tylna część okładki jest o kilka mm krótsza niż przednia - przez to grzbiet komiksu ciężko ustawić komiks na półce pod kątem prostym w stosunku do okładek ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:35:42 pm »
Zgadza się. Do tego dochodzą te źle wydrukowane plansze.
A co jest dokładnie z tymi planszami?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:55:39 pm »
A co jest dokładnie z tymi planszami?
Są przebitki z innych plansz widoczne na ciemnym tle.

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 28, 2015, 10:16:39 am »
Ja zauważyłem w posiadanych przeze mnie egzemplarzach rzeczy z Muchy (Chew, Sex), że tylna część okładki jest o kilka mm krótsza niż przednia - przez to grzbiet komiksu ciężko ustawić komiks na półce pod kątem prostym w stosunku do okładek :wink:

Problem z krzywym grzbietem wydaje mi się, że powstaje z powodu złego przechowywania/transportowania komiksów. Jeśli kilkanaście komiksów jest jeden na drugim to te na dole pod wpływem ciężaru będą zdeformowane. Większość komiksów zamawiam z gildii, wszystkie pozycje w twardych oprawach od muchy dostałem z krzywym grzbietem (oprócz grubszych komiksów typu długie halloween), natomiast komiksy od egmontu i wkkm dostałem z prostym grzbietem. Ostatnio połasiłem się na niższą cenę w Arosie i tam niestety wszystko w twardej oprawie dostałem z krzywym grzbietem, więc definitywnie to jest problem przechowywania komiksów. Kiedyś trzymałem kilka sztuk komiksów w pozycji leżącej i też się w nich grzbiet lekko przesunął.

 

anything