Autor Wątek: Błędy w druku  (Przeczytany 42234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2015, 10:33:35 am »
Problem z krzywym grzbietem wydaje mi się, że powstaje z powodu złego przechowywania/transportowania komiksów. Jeśli kilkanaście komiksów jest jeden na drugim to te na dole pod wpływem ciężaru będą zdeformowane. Większość komiksów zamawiam z gildii, wszystkie pozycje w twardych oprawach od muchy dostałem z krzywym grzbietem (oprócz grubszych komiksów typu długie halloween), natomiast komiksy od egmontu i wkkm dostałem z prostym grzbietem. Ostatnio połasiłem się na niższą cenę w Arosie i tam niestety wszystko w twardej oprawie dostałem z krzywym grzbietem, więc definitywnie to jest problem przechowywania komiksów. Kiedyś trzymałem kilka sztuk komiksów w pozycji leżącej i też się w nich grzbiet lekko przesunął.
Bardziej chodzi o krzywy nadruk na grzbiecie.

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2015, 10:38:29 am »
Moja odpowiedź dotyczyła tego co napisał vision2001, że tylna okładka jest kilka mm krótsza od przedniej.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:51:40 pm »
I znowu w Kick-Aaa 3 w trzecim rozdziale połowa stron "słabych"  :evil:
wszyscy tak macie?

Offline amsterdream

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2015, 10:35:20 am »
Znalezione na Fb:


Przebudzenie z Muchy.

Offline peta18

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2015, 10:46:17 am »
Wlasnie zauwazylem, ze mam identycznie :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline ceter

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2015, 11:26:55 am »
Miałem batmana długie halloween od Muchy, które miało na okładce jakieś dziwne białe plamy, które ewidentnie wyglądały, że są z drukarni. Przejrzałem internet i znalazłem kilka z takimi samymi, teraz mam wydanie z dodruku i już jest ok.
Only good die young so i'm bad as f*ck :]

Offline kalbaro74

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2015, 11:29:36 am »
Chyba wszystkie "Przebudzenia"od Muchy mają taką wadę moje jest takie samo.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2015, 11:35:05 am »
Ja dopiero dostanę. Mogę się psychicznie nastawić  :badgrin:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2015, 11:55:22 am »
tez tak mam i slowo daje coraz mniej mi to wszystko zaczyna sie podobac :sad:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2015, 12:17:18 pm »
Ja mam takie Severed więc można przyjąć to za "muchową normę".
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Spheres

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 30, 2015, 04:23:53 pm »
pofalowane strony w komiksach ( wieże Bois Maury tom 2 , długie halloween - przynajmniej moje egzemplarze), to przyczyna złego zszycia, czy może zależy od przechowywania w magazynach sklepów (tym bardziej że nie są one foliowane), bądź jakiś jeszcze innych zdarzeń losowych :smile: ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 06:08:54 pm wysłana przez Spheres »

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 23, 2016, 11:08:41 pm »
cytat "Death" z "Różne gadki zewsząd 3" wcześniej "Slaine":
Cytuj
W tych drukarniach pracują ludzie o bardzo wysokich umiejętnościach... Właśnie skończyłem czytanie najnowszego Lazaursa. Też siwo, a nie czarno na wielu planszach. A szkoda, bo ładne plansze z walczącymi żołnierzami, granatowym niebem i padającym śniegiem. No, ale widać te piękne widoczki nie dla nas. Bardziej jakość VHS z wypozyczalni, niż kino.
To ostatnio bardzo częsty błąd drukarni JW Projekt  :doubt: a Lazarus 4 to naprawdę wyszedł niefajnie.
Wydawnictwo Elemental już wie o problemie może zareagowali (na razie nic nie odpisali) to może się coś poprawi.

Zmieniłem stary temat "BZG" na "Błędy w druku" i tu można pisać o takich rzeczach.

Offline Death

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2016, 03:58:38 pm »
Ten Lazarus to jeszcze nie jest tragedia. Faktycznie jest siwo, ale tylko trochę. Bywają komiksy wydrukowane o wiele, wiele gorzej. Niektóre są tak wyblakłe, jakby je zostawić miesiąc na słońcu... w Kongo.  :smile:

Offline brzon

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2016, 04:20:00 pm »
Lazarus t. 4 to jednak tragedia :sad:  Poza 1 zeszytem całą reszta jest wyblakła, co akurat przy tym komiksie ma szczególne znaczenie, bo kolory w ilustracjach Larka to był dla mnie duży plus. A tak w trakcie czytania aż się odechciewało... Nie wiem, czy ten tom był średni, czy to przez ten druk. Rzuciłem go na półkę i nie mam przyjemności wracać do niego i przeglądać.


Ps. Przyznaję - po 4 latach od powrotu do komiksu jestem o wiele bardziej wymagający w zakresie druku/oprawy komiksu. Kiedyś pewne rzeczy olewałem, a teraz oprócz wyblakłych stron chyba najbardziej wkurzają mnie skrzywione grzbiety. Parafrazując to, o czym ktoś pisał - mam mnóstwo książek, i jakoś nie pamiętam żeby miały krzywe grzbiety. W komiksach ostatnio - nagminne.

Offline amsterdream

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:37:21 am »
Ktoś tam ostatnio pisał, że obecnie najlepsza drukarnia to BZG. Nie bardzo, w Miracleman - Złota Era pełno wyblakłych stron :doubt: