Autor Wątek: Błędy w druku  (Przeczytany 41544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 10, 2017, 11:00:28 am »
Ktoś tam ostatnio pisał, że obecnie najlepsza drukarnia to BZG. Nie bardzo, w Miracleman - Złota Era pełno wyblakłych stron :doubt:
Bardzo dużo tych stron  :doubt: oby to był pojedynczy przypadek.

W komiksach Muchy ostatnio też się pojawiły szare zabrudzenia jak u Egmont (w najnowszych na pewno w Uncanny X-Force i Iron Fist)

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 10, 2017, 01:28:39 pm »
W komiksach Muchy ostatnio też się pojawiły szare zabrudzenia jak u Egmont (w najnowszych na pewno w Uncanny X-Force i Iron Fist)
Które strony ?

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 10, 2017, 02:06:38 pm »
Które strony ?
Przecież to jest losowe  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 10, 2017, 02:09:36 pm »
Naprawdę, takie to trudne dla ciebie że nie może odpowiedzieć na proste pytanie ?
każdy posiadacz może sprawdzić jak to wygląda
nawet swego czasu była mowa odnośnie losowości tego typu zdarzeń, czy to błąd randomowy czy walnięty nakład. Bo takie rzeczy trzeba wyłapywać, jak powiedzmy 10 - 20 egzemplarzy to coś nie tak z drukarnią.
No chyba że znowu pisanie dla pisania z fb lub bloga załapane ?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 02:14:36 pm wysłana przez Kijanek »

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 10, 2017, 02:29:25 pm »
Jestem na 100% pewien, że większość czytających tu komiksy, jeżeli ma wyższe wykształcenie to na pewno nie inżynierskie...

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 10, 2017, 02:35:05 pm »
Tak na szybko to na pierwszej stronie szóstego zeszytu Iron Fista (tak gdzieś na środku skośna kreska na jakieś 4 cm) teraz zdjęcia nie zrobię. To nie są pojedyncze przypadki a ja miałem coś takiego jeszcze ostatnio na pewno w Wiedźmach, Velvet 3 i Saga 6. Najlepiej przeglądnij swoje egzemplarze pod światło wtedy dobrze widać te zabrudzenia nawet na jasnych kolorach  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 02:38:36 pm wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 10, 2017, 03:01:02 pm »
wykształcenie ... inżynierskie...
Nikt takiego nie ma, nie ma wykształcenia inżynierskiego ? ? ?
@ Jan
Zerknę

Offline 79ers

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 10, 2017, 04:49:11 pm »
Nikt takiego nie ma, nie ma wykształcenia inżynierskiego ? ? ?

Poziom wykształcenia faktycznie będzie podstawowy, średni, wyższy lub niepełny na jednym z tych poziomów, ale określenie wykształcenie humanistyczne czy inżynierskie funkcjonują i wcale nie uważam, że są błędne.

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 10, 2017, 05:32:16 pm »
Inżynier jest tytułem naukowym, określającym zdobycie I stopnia studiów wyższych technicznych, w przypadku wyższych stopni naukowych określa absolwenta uczelni technicznej. Jest wykształcenie wyższe techniczne, nie wyższe inżynierskie. Na boga humaniści.

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 10, 2017, 05:49:03 pm »
Chodziło mi o zupełnie o coś innego. Na technicznych studiach uczą co to jest błąd przypadkowy, statystyczny że błąd przypadkowy podlega rozkładowi m.in. Gaussa, a takiemu rozkładowi podlegają wydruki z maszyn drukarskich i że błędy wydruków będą zawsze [można nawet liczyć wartości oczekiwane i wariancje], że maszyna drukarska ma pewną sprawność i że wymiana maszyny na nową niekoniecznie cokolwiek zmieni, gdyż ową wymianą pewnych zjawisk fizyczno-statystycznych się nie zmieni ;]

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 10, 2017, 06:14:00 pm »
a takiemu rozkładowi podlegają wydruki z maszyn drukarskich i że błędy wydruków będą zawsze
To czemu np jedni wydawcy nie mają ich w ogóle a inni cały czas?  :smile: Albo ten sam wydawca przez 2 lata miał super a później przez dwa lata dużo gorzej (albo na odwrót)

Offline mappy

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 10, 2017, 06:25:26 pm »
Czyli spowodowane to jest dużym nakładem danej pozycji? Czy jest jakieś inne wytłumaczenie?

Offline Murazor

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 10, 2017, 06:28:24 pm »
Wcześniej ktoś sugerował, że może to być spowodowane nakładem i zużyciem się (zapomniałem słowa :oops: ) tej części co się z niej drukuję :wink:

Offline 79ers

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 10, 2017, 06:51:40 pm »
Inżynier jest tytułem naukowym, określającym zdobycie I stopnia studiów wyższych technicznych, w przypadku wyższych stopni naukowych określa absolwenta uczelni technicznej. Jest wykształcenie wyższe techniczne, nie wyższe inżynierskie. Na boga humaniści.

Jako niewysoki magister inżynier absolutnie się w tym temacie z kolegą zgadzam. Na marginesie spotkałem się kiedyś na mieście z sytuacją gdzie grupa absolwentów gimnazjum mówiła o sobie, że mają wykształcenie wyższe podstawowe  :lol: , chociaż często spotyka się osoby z wyższym wykształceniem i zarazem niepełnym podstawowym, a to już tak zabawne nie jest. Inżynier też człowiek  :biggrin: .

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 10, 2017, 06:57:45 pm »

Wcześniej ktoś sugerował, że może to być spowodowane nakładem i zużyciem się (zapomniałem słowa :oops: ) tej części co się z niej drukuję :wink:
ja mówiłem o żywotności matrycy
mówiłem tez o sprawdzaniu
jeśli jest błąd ciągły jest podstawa do wymiany nakładu o czym wydawca może nie wiedzieć
tyle osób poprawia błędy tłumaczeń a sami popełniają błędy merytoryczne
tak jestem zakutym inżynierskim łbem i ma zaczenie merytoryka

 

anything