trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 586639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #555 dnia: Luty 23, 2015, 08:05:09 am »
I wszystko jasne :cool: Z tego zestawu biorę SH i Konungar. Dobra zapowiedź!

Offline kalbaro74

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 23, 2015, 08:31:19 am »
I bardzo fajnie mamy co miesiąc w przystępnej cenie 1 komiks Frankofonski.

Offline mack3

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 23, 2015, 09:52:32 am »
Mam nadzieję, że to tylko serie, a nie wszystkie komiksy frankofońskie, które zaproponuje Egmont w tym roku (co sugeruje wpis na alei) - i że Andreas nie wyleciał z planów Egmontu...

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 23, 2015, 10:41:12 am »
Fajnie, że Egmont ruszył z PR. Dziś jest powód do świętowania po 11 latach domknięta została seria "Lucyfer", z której jestem bardzo zadowolony. Jeszcze nie przeczytałem 11 tomu, ale jestem pod wrażeniem tego, co jest do tej pory. W 11 tomie jest posłowie, ale ma niestety 3 strony - liczyłem na jakiś dłuższy wywiad z Careyem. 

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 23, 2015, 11:33:29 am »
I wszystko jasne :cool: Z tego zestawu biorę SH i Konungar.

Kolejny błąd (po odpuszczeniu Lobo). Z tych nowych serii zdecydowanie najlepsze są "Szklane miecze" i to zarówno pod względem graficznym (widać że nie rysowane na kolanie) jak i fabularnym. Bardzo wciągający komiks (a nie jestem fanem fantasy).

A z serii detektywistycznych z humorystycznym zacięciem ta jest bardzo ciekawa http://www.bedetheque.com/BD-Aspic-detectives-de-l-etrange-Tome-1-La-naine-aux-ectoplasmes-106897.html

Offline Tai

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 23, 2015, 02:11:36 pm »
Teraz jeszcze przydałaby się ulotka z zapowiedziami komiksów z Vertigo.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 23, 2015, 02:52:41 pm »
Kolejny błąd (po odpuszczeniu Lobo). Z tych nowych serii zdecydowanie najlepsze są "Szklane miecze" i to zarówno pod względem graficznym (widać że nie rysowane na kolanie) jak i fabularnym. Bardzo wciągający komiks (a nie jestem fanem fantasy).

Z Lobo to jeszcze zobaczę, dużo będzie zależało od ceny i mojej chęci uzbierania całej kolekcji DC Deluxe. Sugerujesz, że Konungar był rysowany na kolanie? Moim zdaniem to świetnie narysowany komiks z wciągającym scenariuszem. Jedynie do czego mogę się przyczepić to zakończenie, które mnie osobiście delikatnie rozczarowało. Nie planowałem już nic od Egmontu kupować (SH był zapowiedziany wcześniej) ale dla tej serii zrobię wyjątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 23, 2015, 03:16:27 pm »
Sugerujesz, że Konungar był rysowany na kolanie? Moim zdaniem to świetnie narysowany komiks z wciągającym scenariuszem.
Ale, Itachi, "rysowany na kolanie" to znaczy, że z bardzo dobrą, a nawet wybitną grafiką. Innymi słowy, Szczyty Ikonografii!!!

Offline spence

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 23, 2015, 03:48:26 pm »
Ale, Itachi, "rysowany na kolanie" to znaczy, że z bardzo dobrą, a nawet wybitną grafiką. Innymi słowy, Szczyty Ikonografii!!!

Itachi, to chodzi o rozkminę w http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30170.3435.html, zaczyna się od posta Bossa i potem szybka eskalacja następuje. W skrócie chodzi o to, że Bossu napisał, że Seth, Delisle to są rysunki robione na kolanie...
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 23, 2015, 04:15:32 pm »
Rozkmina rzecz dobra. Ja ciągle się zbieram żeby wyejakulować jakieś wielkie mądrości na temat Presla Nicolasa, co by je uczepić pod posta ładnego, co to go Stupidbadugly w Europejskich zamieścił. Ale już mam coś popisać, a tu ze mnie energia ucieka, pssssss, jak z balona jakiego głupiego i smutek mnie ogarnia jakiś, obezwładniający ducha mego. Na czas stosowny widać czekać musze i scierpieć ducha bezładu katusze.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 23, 2015, 05:29:27 pm »
Itachi, to chodzi o rozkminę w http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30170.3435.html, zaczyna się od posta Bossa i potem szybka eskalacja następuje. W skrócie chodzi o to, że Bossu napisał, że Seth, Delisle to są rysunki robione na kolanie...

Teraz łapię, dzięki :wink:

Offline pokia

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 23, 2015, 05:36:31 pm »
Bardzo fajnie, że Egmont przedstawił w tym roku zapowiedzi przejrzyście. Wydaje mi się, że do tego dojdą jeszcze integrale i oneshoty. Cieszy mnie też to, co napisał pan Kołodziejczak ostatnio na Alei, że chcą skorzystać panującej na rynku hossy na komiks oraz to że wie iż nie jest on wieczny. Zdrowe podejście, poparte doświadczeniem.

Ja nie jestem tak bardzo zainteresowany superhero i kupię może 5 komiksów z tego gatunku, więc dzisiejsze zapowiedzi szczególnie mnie cieszą. Z tego zestawu biorę KONUNGAR, W POSZUKIWANIU PTAKA CZASU i SZKLANE MIECZE. No i liczę na kilka integrali.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 23, 2015, 05:43:59 pm »
No i liczę na kilka integrali.

Kilku to raczej trudno się spodziewać, pewnie dojdzie jeszcze Blueberry i może jakiś niewydany jeszcze Andreas. Chociaż teraz to już chyba wszystko możliwe :smile:

Offline peta18

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 23, 2015, 06:01:57 pm »
No i jakis zbior komiksow z MAD!!! Nikt sie tym nie jara?! Ja sie jaram :) I'm MAD about it.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 23, 2015, 07:39:57 pm »
Kwietniowe nowości DC mają logo "DC Comics Polska" czyli chyba rzeczywiście Egmont ma od teraz wyłączność na DC. Ciekawe czy tak samo z Vertigo.