trawa

Autor Wątek: Egmont 2015  (Przeczytany 592342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1755 dnia: Październik 03, 2015, 04:52:11 pm »
Aha, czyli całkiem już pojechali w ilość, zamiast jakości. Pewnie europejskich komiksów będzie jeszcze mniej niż w 2015.

Offline Garf

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1756 dnia: Październik 03, 2015, 04:54:18 pm »
O. Tego to sie nie spodziewalem...

Cóż, popytu nie da się nadmiernie naginać - przecież i tak wszyscy odczuwamy obecny urodzaj od strony finansowej. Zapewne miejsce sześciu "Deluxe" zajmą te SC od DC i może nowe serie z N52. W takim razie będą to naprawdę Deluxe :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1757 dnia: Październik 03, 2015, 04:55:05 pm »
Wiecie co? Ja to tym Y i Scalped jestem ukontentowany. Oprócz tego mają przecież Baśnie czy Hellboya, a Mucha i Taurus też sporo wydają takich zmyślnych serii amerykańskich. Dużo tego jest.
Jasna sprawa. Po prostu są trochę rozdmuchane oczekiwania, bo rynek amerykański ma dużo, dużo więcej takich (i jeszcze bardziej) zmyslnych tytułów (bez problemu można je liczyć na tony  :wink: ). Ale wiadomo, że wszystkiego na raz się nie da wydać. Ja jestem rownież ukontentowany z tych tytułów.

Aha, czyli całkiem już pojechali w ilość, zamiast jakości. Pewnie europejskich komiksów będzie jeszcze mniej niż w 2015.
Normalnie bym się pewnie kłócił, ale fakt, że dobór N52 trochę mnie chłodzi... :P
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 04:58:30 pm wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1758 dnia: Październik 03, 2015, 04:56:39 pm »
Mi 6 deluxe wystarczy, nie bądźmy łapczywi  8)
The darkness will swallow everything

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1759 dnia: Październik 03, 2015, 04:58:10 pm »
Aha, czyli całkiem już pojechali w ilość, zamiast jakości. Pewnie europejskich komiksów będzie jeszcze mniej niż w 2015.
Scalped, Y - The Last Man, Gotham Central - to nie jakość? Egmont jest dużym wydawnictwem więc wydaję to co się najlepiej sprzedaje.

Za to w DC Deluxe planowane jest tylko 6 komiksów w 2016.
To pewnie będą same grubasy jak te dwa zapowiedziane tytuły.

A o Amerykańskim Wampirze coś było mówione?
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 05:22:59 pm wysłana przez JanT »

Offline gsg80

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1760 dnia: Październik 03, 2015, 05:19:29 pm »
Amerykański Wampir i Baśnie będą kontynuowane w 2016. Wonder Woman też "nawet jak się nie będzie sprzedawać"

Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1761 dnia: Październik 03, 2015, 05:46:40 pm »
Za to w DC Deluxe planowane jest tylko 6 komiksów w 2016.

Planowane, więc to nic pewnego. Równie dobrze może być 12.

Moim zdaniem egmont liczy się z tym, że październikowo - listopadowy rzut komiksów będzie się cieszył popularnością przez październik, listopad, grudzień i styczeń. Na raz się tego po prostu wszystkiego kupić nie da. Skoro w przyszłym roku mają wejść z ofertą Vertigo i ponownie wydawać dwie pozycje z Marvel Now miesięcznie to w połączeniu z rozszerzeniem linii wydawniczej New DC oznacza i tak niezłe tempo.

Może to wyglądać tak:

2 komiksy z Marvel Now miesięcznie
2 komiksy z New DC miesięcznie
1 komiks Vertigo na miesiąc/dwa miesiące
1 komiks DC Deluxe na dwa miesiące

A może Egmont nie ustalił jeszcze doboru tytułów do serii DC Deluxe i dlatego dzisiaj zaprezentował tylko to co mają na ten moment?

Z zapowiedzi biorę prawie wszystko. Cieszy mnie oferta Vertigo (w końcu!), Flash i HQ z New DC oraz cała reszta z GC na czele!


fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1762 dnia: Październik 03, 2015, 06:11:30 pm »
A jakieś informacje na temat komiksu europejskiego ? Nic nie powiedział ?


ze spokojem. tego z Europy co dają Ongrys, Taurus, Elemental, Kubusse i inni to chwilami aż za bardzo zaspokaja moje potrzeby i muszę robić selekcję...
nie mam żadnego problemu z tym, że Egmont ograniczy czy nawet zrezygnuje z komiksu europejskiego.

Niech się dobrze zaopiekuja Marvelem i DC.
Często gęsto jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1763 dnia: Październik 03, 2015, 06:14:07 pm »
Vertigo już jest 1 tom na miesiąc i pewnie tak się utrzyma.

2016:

3 x Baśnie
3 x Amerykański Wampir
3 x Scalped
3 x Y - The Last Man

+ Sandman

Offline VooDoo79

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1764 dnia: Październik 03, 2015, 06:49:32 pm »
Często gęsto jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego...

Święte słowa  ;-) Ale nie sądzę że Egmont zrezygnuje z komiksu Europejskiego, pewnie dalej pociągną np. z Sambre, ARQ itp. Jest jeszcze sporo perełek do wydania i na pewno gdzie wyczują kaskę to wydadzą, więc o to bym się nie martwił

Offline Koalar

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1765 dnia: Październik 03, 2015, 06:50:31 pm »
ze spokojem. tego z Europy co dają Ongrys, Taurus, Elemental, Kubusse i inni to chwilami aż za bardzo zaspokaja moje potrzeby i muszę robić selekcję...
nie mam żadnego problemu z tym, że Egmont ograniczy czy nawet zrezygnuje z komiksu europejskiego.

Z jednej strony zgoda (mniejsze wydawnictwa nawet przejęły paru twórców, których wydawał Egmont; o Składzie głównym nie wspomnę), z drugiej czekam na Arq 3, dalsze tomy Sambre, Blueberry też kupuję. No i gdzie ten Cromwell Stone, którego byłem kupiłem za niemały pieniążek, a potem sprzedałem za niemały pieniądz?... Spoko, Kołodziejczak to wydaje też komiksy, które lubi (oczywiście kaska musi się zgadzać), a że raczej lubi komiksy europejskie, to coś tam przemyci wśród chłopaków w rajtuzach.
Generalnie piszę niemal to, co VooDoo79 :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline radef

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1766 dnia: Październik 03, 2015, 06:52:14 pm »
Święte słowa  :wink: Ale nie sądzę że Egmont zrezygnuje z komiksu Europejskiego, pewnie dalej pociągną np. z Sambre, ARQ itp.
Nie mówiąc o Thorgalu, Asteriksie, Smerfach, Sisters i serii komiksów wydawanych po 29,99. Ale raczej Egmont stawia na popularne serie niż na drogie integrale (choć jest tu kilka wyjątków, jak np. Blueberry).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline brzon

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1767 dnia: Październik 03, 2015, 06:54:16 pm »
Uzupełnię kilka informacji, bo byłem na spotkaniu:


DC Deluxe - Kołodziejczak mówił o 6 tomach w 2016 r. dlatego, że chcą zrobić miejsce dla nowych serii i dlatego będzie tego mniej (w tym roku było co miesiąc żeby dobrze wystartować i serię rozbujać). Ale pod koniec wspomniał, że może 6-8, że zobaczą i może zwiększą częstotliwość jesienią nastepnego roku.


Nowe DC - częstotliwosć tomów ma zostac utrzymana na poziomie z tego roku, czyli 12 -16 tomów w 2016 (zapomnijcie więc o 2 tomach miesięcznie przez cały rok).


JLA Morissona - seria ma mieć zwykły format, ale większą ilość stron (wzorem jest Deluxe z USA), podobnie Y i Scalped (nie pamiętam, czy JLA ma być SC czy HC, ale skoro piszecie Sc to ok).



Offline Itachi

Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1768 dnia: Październik 03, 2015, 06:55:56 pm »
Nowe DC - częstotliwosć tomów ma zostac utrzymana na poziomie z tego roku, czyli 12 -16 tomów w 2016 (zapomnijcie więc o 2 tomach miesięcznie przez cały rok).

Dla mnie optymalnie.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2015
« Odpowiedź #1769 dnia: Październik 03, 2015, 07:01:11 pm »
Te Kucyki powyżej - kto by się spodziewał w takim tytule aluzji do popularnej okładki "Justice League" #1 z 1987?  :biggrin:

Garf, jako mimowolny czytelnik komiksu "My Little Pony" zapewniam, że jest on typowym przykładem tzw. podwójnego kodowania. Coś dla dzieciaków (kucyki i ich przygody) i coś dla rodziców. Jest więc tam mnóstwo poukrywanych aluzji i żarcików skierowanych do pokolenia dzisiejszych 30-latków (czyli właśnie rodziców). Z dwóch wydanych u nas tomików mogę przywołać z pamięci:
- pomniki podpisane "Ziggy" i "Stardust"
- figurka Optimusa Prime z G1 w jaskini trolla
- "W kosmosie nikt nie usłyszy twojego pisku"
I można by tak długo wymieniać.

Do tego dochodzi pomysłowe kadrowanie i ogólnie dużo dystansu.
Słabsza jest właściwie tylko chaotyczna narracja ale dzieciakom z tego co widzę to nie przeszkadza.
Ogólnie jestem sympatykiem tego komiksu ;)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything