trawa

Autor Wątek: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce  (Przeczytany 43660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 16, 2017, 02:12:09 pm »
Szczerze polecam te serie. Dla fanow Gotham Central - musowo.

A także dla wszystkich, którym spodobał się "Scalped". Osobiście stawiam "Criminal" nawet wyżej od komiksu Aarona, bo w finale nie zalicza pewnej delikatnej, ale jednak skuchy. Napięcie, niełatwe wybory, demony przeszłości - czytałem bodaj trzy razy, za każdym razem z ciarkami na plecach. Znakomita rzecz, nie tylko w kategorii "crime".
Chrzań się, Smirnov

JanT

  • Gość
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 16, 2017, 02:20:17 pm »
Podobno i Mucha i Taurus interesowali się Criminal a jak nie było tak nie ma  :sad:
Brubaker na fali to by w końcu wydali  :smile:

Offline Andy13

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 16, 2017, 03:01:24 pm »
Podobno i Mucha i Taurus interesowali się Criminal a jak nie było tak nie ma  :sad:
Brubaker na fali to by w końcu wydali  :smile:
może ktoś inny to wyda :)

Offline p3rshing

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 18, 2017, 11:06:44 am »
Zdecydowanie mocno oczekiwany przeze mnie komiks. Mam liście "kupić w oryginale", ale z racji tego, że taki wysyp pozycji po polsku to sobie czeka spokojnie. Może do tego czasu wydadzą po polsku?

Offline Gazza

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 02, 2017, 01:15:39 pm »
W związku z zbliżającą się wielkimi krokami kontynuacją mojego ukochanego "Blade Runnera", życzyłbym sobie i zainteresowanym wydaniem u nas "Do Androids Dream of Electric Sheep?" oraz późniejszego "Dust to dust" (z Adlerem na pokładzie :) ).
Najlepiej w formie jakiegoś opasłego tomiszcza... :)

Offline raj666

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 04, 2017, 10:25:26 pm »
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, nie ma sensu zakładać nowego a info może kogoś zainteresować.
 Na Bookdepository znalazłem zapowiedź Mort Cinder od Fantagraphics, miekkie wydanie, 224 strony,  lato 2018 roku.
 https://www.bookdepository.com/Mort-Cinder-Alberto-Breccia/9781683960799?ref=grid-view&qid=1509833834939&sr=1-3

Offline donTomaszek

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 05, 2017, 01:24:11 am »
O, dzieki za info! Breccia to klasa sama w sobie i wielki nieobecny w Polsce, choc mam nadzieje, ze do czasu. Wrzucam na wishliste.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 05, 2017, 06:39:45 am »
No proszę, a wczoraj widziałem na amazonie i się zastanawiałem co to. Czyli brać?

Offline raj666

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 05, 2017, 07:43:12 am »
Jak napisał donTomaszek, absolutny klasyk, nigdy niewydany w  żadnym cywilizowanym języku. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę forum hasło Breccia albo Mort Cinder żeby dowiedzieć się więcej. Ogólnie pierwsza część, Ludzie o ołowianym spojrzeniu to groza w stylu Lovecrafta, potem jest 8 coś w pobliżu tej liczby opowiadań na pograniczu SF grozy i fantastyki. Główny atut to oczywiście grafika Brecci.
Swoją drogą Fantagraphics wzięło się za argentyńską klasykę. najpierw Eternauta, teraz Mort. Może za jakiś czas wznowią Perramusa albo wydadzą Mity Cthulhu czy Eternautę 1969.

Offline gobender

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 05, 2017, 07:51:16 am »
Dzięki. Ten rysunek w sumie mi się już obił o oczy ale informacja utknęła gdzieś w przepastnym worze pt "rzeczy które wyglądają świetnie, ale jest ich milion i nigdy wszystkich nie zdażę sprawdzić". Niemniej,  biorę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 05, 2017, 09:24:41 am »
No proszę, a wczoraj widziałem na amazonie i się zastanawiałem co to. Czyli brać?
Brać!!
Poczytaj tutaj:
https://randomactsoffoolishness.wordpress.com/2015/01/26/mort-cinder/
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline 79ers

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:39:23 pm »
Po dłuższej przerwie i kilku zrealizowanych/zapowiedzianych publikacjach PL, postanowiłem aktualizować swoją listę życzeń. Za zrealizowane do tej pory prośby wydawnicze serdecznie dziękuję, zwłaszcza względem zbieżności ankiety Vertigo i planów Egmontu na 2019.

Co mnie gryzie i kusi:
01. Les adventures de Luther Arkwright (B.Talbot), najlepiej BW
02. Les contes de l'Ankou (J.L.Istin) bo mitologia Bretanii
03. House of Mystery (B.Willingham)
04. Iberland (Glenat)
05.Fulu (Glenat) duetu Trillo/Risso
06. Metronom (Glenat)
07. Horlemonde(HA)
08. Pieśń strzyg / La loi des 12 tables(Delcourt) / Zodiaque(Delcourt)
09. Hausman: Laiyana/ Capitaine Trefle/ Salvatore/ Le prince des ecureuils/ Chlorophylle
10. Gorn w 2 integralach
11. Jughurta w 4 integralach
12. Chroniques de la Lune Noire (Froideval) - średniego, dobrego i bardzo dobrego fantasy nigdy za dużo
13.Nada(Dupuis)
14. Game Over (Midam)
15. Lone wolf ...

Offline Klint

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 06, 2019, 09:46:37 am »
Rynek komiksowy w sposób adekwatny odnosi się do stwierdzenia że: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niemniej mnie wpadł w oko ten tytuł :
https://www.bedetheque.com/serie-1980-BD-Sade.html


Przy popularności obu twórców i fakcie że jest to One Shot to aż się samo prosi :)

Offline kas1

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:27:53 pm »
Nie przywiązuje zbytniej wagi do ocen ale tutaj lekko ponad dwie gwiazdki aż wali po oczach.