Autor Wątek: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce  (Przeczytany 43648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2015, 11:16:10 am »
A ja bym chcial zobaczyc Astro City :)

Offline peta18

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2015, 03:38:17 pm »
A ja bym chcial zobaczyc Astro City :smile:
O ja tez :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline arczi_ancymon

Najlepsze komiksy, których (jeszcze) nie wydano w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2015, 08:08:01 am »
Proponuję taki mały plebiscycik :smile: Podajcie proszę swoje TOP#10 najciekawszych komiksów/serii, które nie zostały nigdy wydane w Polsce (wykluczając również te, które są w oficjalnych planach wydawnictw).

Jaki jest cel? Ano dwa:
 :arrow: Dzięki temu poznamy (być może) jakieś ciekawe tytuły, o których nie zdarzyło nam się wcześniej usłyszeć
 :arrow: Jakiś wydawca tutaj zajrzy, zobaczy, że jakiś tytuł cieszy się popularnością, i być może się nim zainteresuje (ach, rozmarzyłem się)

Jeśli temat będzie cieszył się jakimś większym zainteresowaniem, to zrobimy może punktację i jakieś podsumowanko, proszę więc o trzymanie się liczby dziesięciu tytułów.

Obyśmy zajrzeli tu za rok i ze zdziwieniem i uśmiechem na twarzy stwierdzili, że część z naszych pobożnych życzeń ujrzała światło dzienne. Do dzieła!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze komiksy, których (jeszcze) nie wydano w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2015, 08:24:50 am »
Taki temat już istnieje!




I w tym własnie momencie oba te wpisy zostały do niego przeniesione...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 08:43:47 am wysłana przez fragsel »

Offline Havana

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2015, 06:46:01 pm »
Oczywiście, że chciałabym - jak większość tutaj - Invisibles, Saga o Potworze.., dokończenie 100 Bullets, Planetary, Mroczne Miasta (porzucone lata temu przez Manzoku). Ale chciałabym też żeby znalazł się wydawca, który zaryzykuje wydanie komiksów Alberto Brecci (Dracula, Negro, ale może być cokolwiek innego), Teda McKeever'a (Transit, Metropol). Wiem, że bez szans, ale pomarzyć można ..  :)

Offline maximumcarnage

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 17, 2015, 06:51:52 pm »
To ja bym dorzucił "Stray Bullets", najlepsza kryminalna seria jaką czytałem.

Offline gobender

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 06, 2016, 08:47:01 am »
Donjon/Dungeon - większość albumów jak dla mnie 9.0-10 Zwłaszcza Early Years ze Sfaremi i Blainem w obsadzie.
Trylogia X'ed Out - fani Black Hole pewnie z chęcią by przytulili.
Jimmy Corrigan - czy dobrze mi sie wydaje, czy w ogóle żaden Chris Ware u nas nie wyszeł, co jest wielką stratą.
GUS - złoto.
Nausicaa - tu ryzykuję, bo nie wiem czy wyszło.
Arsene Schrauwen - moim skromnym zdaniem komiks roku 2015.


Offline absolutnie

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 06, 2016, 10:06:59 am »

Ostatnio się rozmarzyłem i wyobraziłem sobie, że ktoś w Polsce wydaje takie rzeczy, jak seria Bertranda o Lindzie, która kocha sztukę:





Albo ten cudowny album Nicole Claveloux:





Jakiś komiks Jean-Claude Denisa:



Komiks, który Juillard zrobił z Christinem:





A na deser "Keeping Two" Jordana Crane'a (najlepiej w jednym - zbierającym wszystko w calość - tomie:
Keeping Two no.5The middle story, the book they’re reading, concludes. William goes out looking for her, but Connie arrives back at home.44 black & white pagesscreenprinted cover5.5" x 8staple bindingedition of 200Only $8 at the WTD store
Niby proste...



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 06, 2016, 10:30:33 am »
Ten Jean-Claude Denis to z okładki wygląda jakby staruuch molestował 20-latkę. :)

Powinny być wydane wszystkie zagraniczne to my WKKM i brakujące pozycje z katalogu @Aniona.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 06, 2016, 12:31:56 pm »
Arsene Schrauwen - moim skromnym zdaniem komiks roku 2015.

mogłbym prosić kilka słów o tym komiksie ?

podobna prośba do @absolutnie - znam tych autorów, ale podejrzewam, że dla wiekszości będzię ciężko cokolwiek wywnioskować po samych okładkach ;)

Offline turucorp

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 06, 2016, 01:19:39 pm »
Albo ten cudowny album Nicole Claveloux:

Aaaaaa... juz wiem, dwie plansze, które miażdżyły w "Komiks Fantastyka"! Dzięki za przypomnienie ;)

Offline gobender

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 06, 2016, 03:28:17 pm »
@wujekmaciej  To fake biografia dziadka Oliviera, opisująca jego zamorską podróż zakończoną na dziwnym placu budowy gdzieś w samym środku dżungli. Wszystko osadzone w intrygującej, lekko odrealnionej rzeczywistości. Olivier lubi sięgac o różne konwencje stylistyczne w rysunku, i tu jest nie inaczej. Rysunek jest dużo bardziej surowy niż w Moim Synu, bardziej przypomina stylistykę z Man who grew his beard. To moze sie podobać lub nie. Mi bardzo. Czyta się to świetnie i zostaje w głowie na dłużej. A.. no i fajnie wydane przez FBI.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2016, 05:07:35 pm »
@gobender - dzięki wielkie. podejrzewam, że niedługo Arsene'a zobaczymy i u nas :)

Offline gobender

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2016, 05:47:07 pm »
@wujekmaciej haha, czyli co.. wiesz coś i mnie podpuszczasz, tak? :D

Offline absolutnie

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2016, 05:52:18 pm »

podobna prośba do @absolutnie - znam tych autorów, ale podejrzewam, że dla wiekszości będzię ciężko cokolwiek wywnioskować po samych okładkach :wink:


Komiks Bertranda to taka artystowsko-erotyczna zabaweczka w czterech tomach: oryginalne, dowcipne, erotyczne i oparte na zabawach z formą.


Claveloux to nieco psychodeliczna opowieść o związku wielkiego ptaka z kobietą: niby romans, ale nasycony surrealistycznymi odjazdami. I narysowany bajecznie:


Jean-Claude Denis robi komiksy obyczajowe, dość lekkie w tonie, ale z rodzaju tych, których u nas brakuje.


Pierre Christin (ten od Bilala i "Valeriana") robi komiksy, które poruszają problemy współczesności, Juillard rysuje technika ligne claire, ale w taki sposób, że dech zapiera. Razem zrobili komiks o podróży bohaterki przez Europę Wschodnią i bliski Wschód. Jak to u Christina: mocno społ.-polit.


"Keeping Two" Crane'a to opowieść o poczuciu straty po tych, którzy umarli (może to być matka, może być pies). Rysownik fantastycznie buduje nastój, rozkładając na czynniki pierwsze banalne sytuacje i drobne chwile. Czasem rusuje przerywaną linią tę nieobecną istotę, sygnalizując odczuwanie jej obecności. Mnie to naprawdę wzrusza i porusza. Można to było ogladać na jego stronie internetowej, ale już chyba nie można. Strasznie długo robił tę ostatnią część.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.