trawa

Autor Wątek: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce  (Przeczytany 44284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 21, 2016, 11:42:28 pm »
Takie pytanie mię naszło - czy "MrPunch" McKeana i Gaimana był w ogóle wydany po polsku? Pamiętam, że były zapowiedzi wydania, ale czy je zrealizowano?
Niestety nie.  :sad:
Najpierw miało wydać chyba Manzoku, potem jeszcze ktoś, ale sprawa dwukrotnie się rypła.

Offline LordDisneyland

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 21, 2016, 11:53:13 pm »
Faktycznie wielka szkoda. Dziś odnalazłem swój egzemplarz i lektura porusza mnie jeszcze bardziej niż te 19 lat temu, a cały tom odbieram zupełnie inaczej...Warto wracać do lektur z dawnych lat :D

Offline arczi_ancymon

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 22, 2016, 09:59:32 am »
Około roku temu Kołodziejczak mówił, że po skończeniu Sandmana będzie chciał wydać więcej pozycji Gaimana.

Offline wilk

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 22, 2016, 02:46:53 pm »
Niestety nie.  :sad:
Najpierw miało wydać chyba Manzoku, potem jeszcze ktoś, ale sprawa dwukrotnie się rypła.
Najpierw miał to wydać Taurus. Wcześniej ponoć planował to wydać Mag. O planach Manzoku w tym przedmiocie nie słyszałem.


http://www.komiks.gildia.pl/news/2005/11/mr_punch

Offline LordDisneyland

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 26, 2016, 04:36:46 pm »
Kolejna rzecz, którą chętnie przeczytałbym po polsku- może ktoś się zlituje i wyda w 2018, na zakończenie obchodów setnej rocznicy końca Wielkiej Wojny:


Reszta tytułów z serii "Enemy Ace" też by mię nie zawadzała :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 26, 2016, 05:27:59 pm »
Może się zlitować jedynie Egmont, także małe szanse widzę.

Offline LordDisneyland

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 26, 2016, 06:02:10 pm »
Ja również szanse oceniam na znikome- w ogóle ten temat to jeden wielki skowyt tęsknoty za komiksami dobrymi, acz niecieszącymi się najwyraźniej masowa popularnością...

Offline arczi_ancymon

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 06, 2017, 06:59:43 pm »
Spojrzałem na moją niekończącą się wishlistę i postanowiłem zrobić taką, jak najbardziej subiektywną, listę czterdziestu pozycji, które powinny ciążyć na sumieniu naszych wydawców jako obwiązek wydawniczy. Kolejność nieprzypadkowa - poczynając od pozycji, na które liczę najbardziej:

Promethea (A. Moore)
Saga of the Swamp Thing (A. Moore) - do dokończenia
Moonshadow (J.M. DeMatteis)
The Invisibles (G. Morrison)
The Collector (S. Toppi)
Animal Man (G. Morrison i dalej)
Batman (G. Morrison)
Asterios Polyp (D. Mezzuchelli)
Stray Toasters (B. Sienkiewicz)
The Filth (G. Morrison)
Bouncer (A. Jodorowsky) - brakujące tomy
Arkwright (B. Talbot)
Sweet Tooth (J. Lemire)
Buddha (O. Tezuka)
Shade, the Changing Man (P. Milligan)
Transmetropolitan (W. Ellis) - do dokończenia
100 Bullets (B. Azzarello) - do dokończenia
La femme du magicien (J. Charyn)
Astro City (K. Busiek)
Shamanism (I. Baranko)
Green Arrow (M. Grell)
Les pionniers de l'aventure humaine (F. Boucq)
Conan (K. Busiek i dalej)
Hellblazer (-) - brakujące tomy
The Goon (E. Powell) - do dokończenia
Final Crisis (G. Morrison)
Providence (A. Moore)
Snowpiercer (J.M. Rochette)
Doom Patrol (G. Morrison)
Flex Mentallo (G. Morrison)
The Question (D. O'Neil)
American Flagg! (H. Chaykin)
Chroniques de la Lune Noire (Froideval)
Twilight (H. Chaykin)
Tom Strong (A. Moore)
Enigma (P. Milligan)
Lone Wolf & Cub (K. Koike) - do dokończenia
Hiroshima (K. Nakazawa)
Shadow (H. Chaykin)
Zoo (P. Bonifay)

Pominąłem tytuły, które jakośtam zostały u nas zapowiedziane na czas bliżej nieokreślony (np. Daredevile czy Mroczne miasta). Ciekawe czy jak za rok tutaj spojrzę to któreś z tych pozycji będą wydane. Oby, oby!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 07:55:47 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:22:32 pm »
Shadow (M. Wagner)


Czy Ty masz na myśli The Shadow: Year One? Bo to nie jest specjalnie dobry komiks ani patrząc po spuściźnie Shadowa ani specjalnie nie wybija się nad ogólnie słaby poziom revivalowej pulpy z Dynamite. Najmocniejszą częścią będą rysunki Torresa ale jako esencjonalny The Shadow średnio to spełnia swoją rolę.

Tak tylko ostrzegam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 07:26:20 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:49:39 pm »
Moim zdaniem najciekawszy był "The Shadow" z lat osiemdziesiatych, robiony przez Kalutę, Chaykina, Sienkiewicza, Bakera, ze scenariuszami Helfera. Część z nich to zamknięte całostki, które można by było bez trudu wydać i u nas.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:53:14 pm »
W temacie powyższego posta absolutnie: trzy razy tak!
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:55:24 pm »

Czy Ty masz na myśli The Shadow: Year One? Bo to nie jest specjalnie dobry komiks ani patrząc po spuściźnie Shadowa ani specjalnie nie wybija się nad ogólnie słaby poziom revivalowej pulpy z Dynamite. Najmocniejszą częścią będą rysunki Torresa ale jako esencjonalny The Shadow średnio to spełnia swoją rolę.

Tak tylko ostrzegam.

Oczywiście się pomyliłem. Chodziło mi dokładnie o ten run Chaykina i innych, dzięki za zwrócenie uwagi :biggrin:

Offline 79ers

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:39:44 pm »
Moje propozycje na gorąco:

00. jak najwięcej serii już wydawanych dopełnionych do całości, przed szeregiem kolejnych numerów 1 na grzbietach, wznowienia i kontynuacje (Rozbitkowie czasu, Usagi,  Marine, Biały Lama, Dallas Barr, 100naboi, ....)

01. Promethea (A.Moore) bo to chyba jedyny Moore, na którego wciąż czekam

02. Les adventures de Luther Arkwright (B.Talbot) przez te rysunki , najlepiej BW

06. Les contes de l'Ankou (J.L.Istin) bo mitologia Bretanii

07. Taar (C.Moliterni) lub Savage Sword of Conan(BW) ponieważ pokochałem Conana od czasu lektury komiksu Młyn

08. House of Mystery (B.Willingham) gdyż Vertigo niejednokrotnie przywracało wiarę w amerykański komiks

13. Northlanders (B.Wood) - żeby Thorgal miał zacne towarzystwo na pólce

14. Game Over (Midam) ponieważ tak jak Kid Paddle niezmiennie mnie rozwesela

15. Chroniques de la Lune Noire (Froideval) - średniego, dobrego i bardzo dobrego fantasy nigdy za dużo

16. Le loup des Mers (Riff Reb's)
...
9999. oby wystarczyło na to wszystko czasu i pieniędzy.

Liczę, że twórcy których mogliśmy już spotkać (Gimenez,Dionnet, Druillet, Toppi, Arleston,Marini,...), a w 2017 także Caza i Gibrat, jeszcze nie raz pojawią się w ofercie Naszych .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2018, 07:57:22 pm wysłana przez 79ers »

Offline peta18

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 08, 2017, 09:32:30 pm »
The Manhattan Projects -  odjechana seria z alternatywna historia wydarzen po II WW z masa roznych znanych postaci jak Einstein, Oppenheimer, Feynman, Gagarin, Lajka!!!
Powers - kryminalno-fantastyczna seria o policjantach, badajacych sprawy morderstw powiazanych z superbohaterami.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline donTomaszek

Odp: Najciekawsze komiksy niewydane w Polsce
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 16, 2017, 01:52:12 pm »
Od jakiegos czasu kompletowalem sobie powoli serie Criminal Brubakera i Philipsa, a wczoraj skonczylem ostatni tom - 6 (nie licze tomu 7, bo to zbior 2 oneshotow). Ta seria jest rewelacyjna!!! Fantastycznie wykreowany swiat, szemrane postacie, uliczny, gangsterski klimat i porachunki a la filmy Scorsese. Pelnokrwisci bohaterowie, swietne historie, gdzie kazda jest oddzielna opowiescia, jednym slowem - fenomenalna seria. To co laczy poszczegolne czesci to miasto, w ktorym dzieje sie akcja oraz kilka postaci, ktore przeplataja sie w paru tomach, ale czytac je mozna niezaleznie od siebie. Najbardziej podobaly mi sie dialogi, ale przeciez to Brubaker wiec wiadomo, ze jest dobrze. To gangsterzy wiec leci ostre miecho, co tylko nadaje realizmu. Rysunki - Philips to solidna firma, wiadomo. Do tej serii pasuja jak ulal.

Ciezko mi wybrac, ktory tom podszedl mi najbardziej, wszystkie trzymaja bardzo wysoki poziom. Szczerze polecam te serie. Dla fanow Gotham Central - musowo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...