trawa

Autor Wątek: Jeff Lemire  (Przeczytany 16793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2018, 08:24:53 am »
Kupuję w ciemno, ale czytał już ktoś? Poziom ten sam co Młot? Klimat podobny?
To jest integralna część historii z serii głównej i przedstawia śledztwo prowadzone przez Lucy Weber dotyczące zniknięcia jej ojca i reszty bohaterów. Przez tak prosty zabieg scenariuszowy Lemier przedstawia i rozbudowuje świat Hammerverse (jak to teraz jest określane). Cała akcja dzieje się w Spiral City więc nie uświadczysz bohaterów z farmy poza retrospekcjami. I przeniesienie #12 zeszytu głównej serii do zbiorczego tomu spin-offa ma uzasadnienie i sens. Nie ma może tak klaustrofobicznego klimatu jak seria główna, ale jest równie dobre.
Ja przeczytałem wcześniej bo myślałem, że Egmont nie zdecyduje się na spin-off, a tu miłe zaskoczenie, ale i tak kupię aby mieć komplet. Mam też nadzieje, że będą pozostałe spin-offy (których na razie odpuściłem czytanie w takiej sytuacji).
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2018, 08:35:19 am wysłana przez mkolek81 »

Offline miragepl89

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2018, 02:43:22 pm »
Czyli można spokojnie założyć, że "Doctor Starand the Kingdom of Lost Tomorrows" wyjdzie jakoś jesienią? Czy raczej dopiero w 2019? (bo jednak w katalogu nie było)
No i "Age of Doom" jakoś w I połowie 2019.
Kojarzycie, czy Lemire jakoś określał, na ilu zeszytach ma się ta seria zamykać? Czy raczej póki co kreuje uniwersum z pomocą tych spin-offów i rozwija historię, nie szukając zakończenia.

Offline misiokles

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2018, 06:32:09 pm »
Spin-offów ma być sześć. A co do serii głównej chyba nie było z góry określonej ilości zeszytów.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2018, 08:32:38 pm »
Za to już wiadomo że Royal City skończy się na czternastym zeszycie https://imagecomics.com/content/view/solicitations-for-august-2018 Myślałem że to sporo dłuższe będzie.

Amer

  • Gość
Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:27:55 pm »
Tymczasem w Stanach Library Edition "Czarnego Młota": https://www.darkhorse.com/Books/3003-923/Black-Hammer-Library-Edition-Volume-1-HC

Powiększony format i 408 stron. Tom zawierać będzie dwa pierwsze TPB-eki i Annual. Przeglądałem w internecie ten Annual i wygląda świetnie. U nas pewnie bez szans na wydanie?

Offline Arthaniel

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 01, 2018, 09:08:59 pm »
Widziałem przykładowe strony tego annuala i mam nadzieję, że jednak Egmont go wywalczy i dorzuci np do trzeciego trejda.

Fajne jest to, że Lemire zaprosił do współpracy artystów, z którymi działał już przy okazji innych serii. Ciekawi mnie zwłaszcza, jak w Hammerverse sprawdzili się Dustin Nguyen i Emi Lenox <3.

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2018, 12:17:17 am »
Wreszcie przeczytałem Sherlocka. Miód z marcepanem, po lekturze człowiekowi się cieplej robi na sercu. Oburącz podpisuję się pod pierwszymi akapitami postu Amera z grudnia ub.r. , dotyczącego serii podstawowej, bo znakomicie to ujął- widać w tych zbiorkach dużą frajdę, jaką sprawiało autoromm tworzenie komiksu...a przy okazji zyskują i czytelnicy :D

No i muszę wspomnieć o znakomitym polskim wątku hydraulicznym. W zasadzie od razu miałem ochotę zacząć malować sobie koszulkę  :lol:

Szkoda, że radochę popsuły trochę zgrzyty takie jak "smarzenie ludzi"...sięgnąć po świat "I wziąć go całego". No ale nie mam oryginału, może i tam są takie oszybki ;)

Offline angelscorpion

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2019, 11:56:35 am »
Przeczytałem ostatnio Doktora Stara i muszę przyznać, że dawno na mnie żaden komiks nie zrobił takiego wrażenia: po jego przeczytaniu byłem mocno przygnębiony. Naprawdę, chwyta za gardło, polecam!

Offline Nawimar

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2019, 12:14:16 pm »
Także na mnie "Doktor Star..." zrobił bardzo dobre wrażenie. Miałem już co prawda nie nabywać ale kolega przekonał mnie recenzją oraz wzmianką, że mamy do czynienia z reinterpretacją Starmana według Jamesa Robinsona (swoją drogą świetna seria; mam nadzieję, że pewnego dnia Egmont nam ją zaprezentuje). Krótko pisząc: superbohaterstwo sprowadzone do parteru; tyle że w dobrym stylu, bez szydzenia z prawideł konwencji.

Offline laf

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2019, 12:52:05 pm »
Tak na marginesie, czy ktoś jest w stanie zrobić rozpiskę jakie aktualnie serie Lemire'a wychodzą na naszym rynku? Ja kojarzę Czarny Młot, Royal City, Łasuch i Extraordinary X-Men. Trochę tego jest, a i tak coś pewnie przeoczyłem.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 04, 2019, 12:56:54 pm »
 Bloodshot o ile wydawcy uda się to zamienić w serię, Staruszek Logan, Descender.

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 04, 2019, 12:59:34 pm »
Bardzo mi się te spinoffy w BlackHammer podobają. Oby tylko seria utrzymała dotychczasowy impet i poziom...

Duże nadzieje wiążę też z nadciągającym BlackHammer45 - komiksów okultystyczno-lotniczych nigdy dosyć ;)
Tu mała zapowiedź- https://www.darkhorse.com/Comics/3005-056/Black-Hammer-45-From-the-World-of-Black-Hammer-1-Veronica-Fish-Variant-Cover#prettyPhoto

Offline Nawimar

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 04, 2019, 01:14:07 pm »
Przy tej okazji zastanawiam się - pomimo ogólnie dobrej jakości uniwersum Czarnego Młota - czy Lemire nie przekracza  granicy swoistego "recyklingu" zasobów DC Comics... Starman, Korpus Zielonych Latarni, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości, a teraz jeszcze Czarne Jastrzębie... Z jednej strony mnie to cieszy bo gość na własnych zasadach reinterpretuje moje ulubione uniwersum superbohaterskie. Z drugiej natomiast czy to już przypadkiem nie zakrywa na plagiat...

Offline laf

Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 04, 2019, 01:19:56 pm »
Bloodshot o ile wydawcy uda się to zamienić w serię
Czego wydawnictwu KBOOM! z całego serca życzę.

No to byłoby aż 7 trwających serii. Jakoś nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek autor mógł pochwalić się takim wynikiem w naszym kraju.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 04, 2019, 01:32:01 pm »
No to byłoby aż 7 trwających serii.
1.Łasuch
2.Czarny Młot
3.Descender
4.Royal City
5.Bloodshot
6.Gideon Falls
7.Extraordinary X-Men
8.Old Man Logan
9.Moon Knight
10.Hawkeye

 :)

Bloodshot już zapowiedziany drugi tom. Black Hammer ma mieć jeszcze jakiś cross z DC.

 

anything