Autor Wątek: Konwent Komiksowy w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa  (Przeczytany 8841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnny Napalm

Konwent Komiksowy w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa
« dnia: Wrzesień 10, 2013, 09:41:08 am »
Witam Wszystkich serdecznie.


Jako że w związku z miejscem pracy mam jakieś tam możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania czegoś na kształt konwentu korzystając z lokalizacji, którą dysponuję. Konkretnie mówimy o Klubie Wojskowym - Klubie DGW, który aktualnie mieści się na Czerniakowie w Wa-wie. Do wykorzystania jest tam np sala o powierzchni około 160 metrów. Myślę, że nie jest to strasznie mało do przeprowadzenia takiego małego konwentu. W sumie, wystawcy i twórcy, których udałoby się zorganizować, byliby zwolnieni z wszelkich kosztów, podobnie jak zwykli uczestnicy. Wszystko byłoby za darmo, bo moja firma nie może zarabiać.Jeśli wszystko będzie za free + ewentualne nagrody ufundowane przez klub (tylko jak zaznaczam, nie mogę tego zagwarantować na 100%) to nie powinno być problemów z organizacją. Nie mogę obiecać, że zaproszeni goście dostaną zwrot np za swój transport. Wówczas pewnie trzeba by podpisać z kimś takim umowę o wykonanie jakiegoś dzieła/zlecenia. Sądzę, że to niepotrzebny przerost formy nad treścią. Byłoby po prostu zbyt wiele zachodu z sformalizowaniem takiego występu. Może, gdyby ktoś reprezentował jakąś firmę/wydawnictwo to, wtedy możliwe by było zawarcie umowy o wykonanie jakiejś czynności - w tym przypadku, przeprowadzenie jakiejś pogadanki. Jednak, tak jak to wcześniej zaznaczałem - idea jest taka, żeby odbyło się to jak najbardziej w sposób darmowy. Chyba i na innych konwentach, większość gości wystawców nie bierze za to pieniędzy, a nieraz wręcz przeciwnie i buli za samo pojawienie się w takim miejscu. Tu tego na pewno by nie było. Być może udałoby się jednak wysupłać parę złociszy na jakieś ewentualne nagrody. Ale to jeszcze nic pewnego.Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zaangażowanie kogoś znanego w ten konwent, kto byłby lokomotywą całego projektu. I tu myślałem o Papciu Chmielu, postaci wyjątkowo barwnej, na spotkanie z którym przyszłoby wielu ludzi z czystej ciekawości. No, to na razie takie życzenie, bo Papcio może mieć inne plany, chociaż po prawdzie mam na myśli wiek tego Pana.Podobnie myślę, że i IPN mógłby pokazać się u nas ze swoimi komiksami historycznymi. Biorę pod uwagę również same wydawnictwa, jak np: Egmont, Zin Zin Press, K&L Press, Stowarzyszenie Pokolenie.No ale nie samym Papciem konwent żyję i jeśli macie jakieś pomysły na uatrakcyjnienie takiego spotkania to, jestem oczywiście otwarty na propozycje, jak i sugestie co do terminu, który byłby idealny dla większości osób. Heh, po raz pierwszy konwent przyszedłby do góry, a nie góra... na konwent? Ha! Szczerze, bardzo liczyłbym na Wasze rady i sugestie co do sposobu organizacji podobnego przedsięwzięcia. Konwent odbywałby się w Warszawie. Termin nie jest jeszcze ustalony - sugestie względem daty mile widziane. Wstęp bezpłatny.
Kolejną dosyć trudną rzeczą, ale do przeskoczenia, byłoby zdobycie adresów gości specjalnych - bo zwyczajowo, wysyłamy oficjalne zaproszenia listownie, a nie mailem. Oczywiście wstęp byłby wolny, jednak np na plakatach byłby nr telefonu pod który trzeba było zadzwonić podając swoje dane. Dopiero po tym np na biurze przepustek taki gość dostałby zaproszenie ze swoim nazwiskiem, które w dniu.imprezy byłoby jednocześnie przepustką. Niestety, to wojsko i na gębę nie można tam się dostać.Nie jest to jednak chyba dla większości z Was problemem? No niestety, w poprzednim miejscu nie byłoby takich problemów z przepustkami, ale teraz mamy tam remont, zaplanowany na dwa lata, nie ma więc co czekać na lepsze czasy.
Goście specjalni, których dane będą nam znane, dostaną zaproszenie będące jednocześnie przepustką pocztą
Oferujemy sale, nagłośnienie, sztalugi, potykacze i rzutniki. Co tu jeszcze?Ok, będę Was informował o wszelkich nowościach, gdy tylko pojawią się konkrety, ale jeszcze raz bardzo bym Was prosił o wsparcie w organizacji, czy pisaniu scenariusza takiej imprezy.

Offline jjudontcry

Odp: Konwent Komiksowy w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:50:38 am »
Super pomysł! Daj znak jakiej pomocy potrzebujesz?

Offline Funny

Odp: Konwent Komiksowy w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2014, 01:26:48 pm »
i jak pomysł, nadal aktualny??