trawa

Autor Wątek: Praga Gada  (Przeczytany 16750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Praga Gada
« dnia: Styczeń 27, 2015, 01:29:01 pm »

Komiks Praga Gada. O wojnie! ukazał się nakładem Fundacji Animacja jesienią 2013r.
Obecnie czekamy na kolejną odsłonę komiksów spod szyldu Praga Gada. Tym razem będzie O pokoju.


Zgodnie z informacją ze strony internetowej:
Cytuj
Komiks Praga Gada. O pokoju wydamy w grudniu 2014r. Będzie zawierał ok. 11 nowel komiksowych, będących adaptacją już obecnych na tej stronie, a także jeszcze czekających na opublikowanie historii prażan. To 132 strony, kredowy  papier, twarda okładka, wszystko w kolorze.  Każda historia będzie miała od 4 do 12 planszy. Narysują je ponownie najlepsi, w tym Tony Sandoval i kilku innych, znanych, zagranicznych twórców. Klimatyczne grafiki oddadzą  klimat Pragi z okresu pokoju, czyli jak by nie było Peerelu. Praski superbohater Kominiarz zmierzy  się z wampirem Paramonowem, frasobliwe kolejek madonny nie ustąpią w walce o schab, monstrualny, urodzinowy tort dla Stalina będzie piętrzył się w halach Wedla, a pewnien szewc wygłosi przełomową teorię sztuki o landszaftach. Knight Rider zatrzaśnie kluczyki  do swojego auta akurat na Brzeskiej. A lądowanie Amerykanów na księżycu wywoła osobliwe poruszenie na Tarchomińskiej. Będzie też prawdziwie szatańska historia o sklepie dla fanów heavy metalu. No i oczywiście epicki fresk na temat Bazaru Różyckiego, który stworzy Michał Śledziński!

JAK OTRZYMAĆ KOMIKS?GO OTRZYMAĆ?
Przekazując nam 1% swojego podatku.


Pełna informacja o przekazaniu 1% podatku znajdziecie w sekcji Dotuj Komiks.





Zachęcam też do zajrzenia na profil PragaGada na FB.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2015, 03:08:51 pm »
Pierwszy zbiorek podszedl mi bardzo (Vision, raz jeszcze wielkie dzieki za polecenie mi tego tytulu), zwlaszcza od strony graficznej (historia ilustrowana przez T.Sandovala jest po prostu piekna). Na bank kupie czesc druga, tylko kiedy to w koncu wychodzi?
 :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2015, 03:26:00 pm »
Na Komiksowej Warszawie kupiłem O wojnie!
Z automatu dostanę część O pokoju!
A oto fragment maila z Fundacji wydającej komiks:
Cytuj

1. Pierwsza impreza, na której będzie możliwy odbiór komiksu, odbędzie
się w drugiej połowie lutego na ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.
Wówczas odbiorą Państwo komiks, poznają Państwo seniorów, którzy
opowiedzieli nam niezwykłe historie, a także artystów, którzy je
zinterpretowali. Zakosztują Państwo także praskich frykasów z Baru
Stalowa. Kolejna impreza tego typu będzie w kwietniu. Szczegóły podamy w
osobnym mailu na początku lutego.
Więc czekam :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2015, 04:17:05 pm »

Dla mnie co najmniej dobry news:
Cytuj
niestrudzenie staramy się pozyskać dofinansowanie do kolejnego etapu projektu. Zakończy się on w grudniu wydaniem trzeciego tomu serii komiksowej, pt „Praga Dada. O międzywojniu”. Taki jest plan. Żyją bowiem i mają się dobrze 85 i 90-latkowie, którzy pamiętają lata 30! Przykładem Pan Bohdan Wróblewski, znany artysta plastyk, który był osobiście obecny na pogrzebie Marszałka Piłsudskiego!
Dlatego nienachlanie  przypominamy, że także Państwo mogą partycypować w tym przedsięwzięciu, pomagając nam zebrać wkład własny do projektu.
Wystarczy wpisać do swojego formularza PIT te 10 cyfr:  0000241679.
Otrzymamy wówczas 1% Państwa podatku, a fiskus dostanie jedynie swoje 99%. Prosimy nie zbagatelizować tej prośby.
:)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2015, 04:39:37 pm »
Żyć w czasach Piłsudskiego, a nie Komora. W pewnym sensie zazdroszczę, choć niby wtedy były cięższe czasy.

Offline graves

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2015, 07:04:45 pm »
Żyć w czasach Piłsudskiego, a nie Komora. W pewnym sensie zazdroszczę, choć niby wtedy były cięższe czasy.
W sumie to możesz się jeszcze doczekać bolszewików pod Warszawą :roll:  Ręce mi opadają jak czytam takie rzeczy...
Pierwszy tom był fajny. Drugiego jeszcze nie mam. Za trzeci trzymam kciuki.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2015, 07:25:28 pm »
W sumie to możesz się jeszcze doczekać bolszewików pod Warszawą :roll:  Ręce mi opadają jak czytam takie rzeczy...
Przecież dokładnie napisałem, że chodzi o samego przywódcę, a nie czasy i sytuację Polski. Moim zdaniem to bardzo klarowne.

Offline peta18

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2015, 07:46:31 pm »
Przecież dokładnie napisałem, że chodzi o samego przywódcę, a nie czasy i sytuację Polski. Moim zdaniem to bardzo klarowne.
Hmm, "Żyć w czasach Piłsudskiego" wskazuje na cos innego... chyba nie umiem czytac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2015, 07:54:49 pm »
ja też zrozumiałem jak graves...

Offline starcek

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2015, 08:02:41 pm »
Na bank kupie czesc druga, tylko kiedy to w koncu wychodzi?
 :smile:
Jest obsuwa. Obecny termin to druga połowa marca.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2015, 08:24:48 pm »
Jest obsuwa. Obecny termin to druga połowa marca.
Co nie zmienia faktu, że czekać warto :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2015, 09:11:48 pm »
Hmm, "Żyć w czasach Piłsudskiego" wskazuje na cos innego... chyba nie umiem czytac.
W każdym razie już wyjaśniłem. Nie ciągnijmy tego dalej, bo skończymy z Różnych gadkach z tysiącem postów. ;)

Offline ewa1wilk

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2015, 11:44:27 am »
Witam dokładnie każdy ma inne spojrzenie na świat

Offline Death

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2015, 12:06:35 pm »
Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że wyszedł drugi tom Praga gada. Dobrze rozumuję, że dopiero teraz, na targach jest jego premiera?

http://coryllus.pl/?p=2353
Polecam przeczytać ten tekst z bloga Coryllusa, bo na początku jest fajne spojrzenie na komiksiarzy (bardzo zabawne), a potem autor bloga opisuje jedną z historii z drugiego zbiorku Praga gada i wydaje mi się, że komiks musi być zwyczajnie świetny. Kto jest autorem tej historii o koźle i Matce Boskiej?

https://www.facebook.com/PragaGada

Offline starcek

Odp: Praga Gada
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2015, 01:37:25 pm »
Kto jest autorem tej historii o koźle i Matce Boskiej?

Scenariusz P. J. Olszewski, rysunki Salvador Sanz, tytuł "Dziupla".
Zgodnie ze słowami Olszewskiego - był dzisiaj na stoisku na Targach - początkowo tę historię miał rysować Sandoval. Miał nawet rajd po Pradze i oglądał kapliczki podwórkowe, które go zachwyciły, ale widać było, że nie jest do końca przekonany. I tak pojawił się rysownik z Argentyny...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?