Autor Wątek: SQN - "Z Archiwum X"  (Przeczytany 19762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

SQN - "Z Archiwum X"
« dnia: Luty 03, 2015, 08:10:19 am »
Chyba pierwszy filmowy rzut okiem na komiks Z Archiwum X - Wyznawcy:


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2015, 08:14:48 am »
Wygląda na to, że komiksowe "Z Archiwum X" znów nie miało szczęścia do rysownika... Może chociaż nadrobi scenariuszem. 

Offline Gazza

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2015, 08:46:13 am »
A mi się nawet, z tego co zobaczyłem, spodobało! :)
Kreska taka na współczesną modłę: niby prosta, ale bohaterowie rozpoznawalni, i w zasadzie o to właśnie chodzi - by historia chwytała, a nie jakaś jarmarkowa oprawa. Najlepiej by było gdyby jedno i drugie stało na wysokim poziomie, ale uważam (przynajmniej po tym review), że graficznie jest ok.

Offline Nawimar

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2015, 08:53:47 am »
Gazza: "Kreska taka na współczesną modłę"
 
I to jest właśnie kluczowe określenie. Właśnie z tego względu oprawa plastyczna tego komiksu zupełnie mi nie leży (choć komiks - jako dawny fan serialu - pewnie i tak nabędę). Podobnie zresztą jak w przypadku serii wydawanej niegdyś przez TM-Semic. Dla mnie znacznie bardziej odpowiedni byłby styl zbliżony do Deodato Młodszego (tego od "WKKM: Thunderbolts").

Offline Holsten

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2015, 10:23:44 am »
Kreska faktycznie nie wygląda najlepiej, ale nie jest na tyle zła, aby zrezygnować z sięgnięcia po kultowy tytuł. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem powrotu do oglądania serialu. Może teraz jest właściwy moment? W każdym razie wydawnictwo kupuje.

Offline Itachi

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2015, 02:14:56 pm »
Kolejny komiks z plakatem, a graficznie całkiem nieźle (w końcu widzieliśmy tylko kilka stron). Na swój egzemplarz trochę poczekam bo zamówiłem go z drugim tomem Pewnego razu we Francji, ale apetyt będzie rósł z każdym dniem. Ta kultowa muzyczka, nadal na mnie "działa", jest dreszczyk :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2015, 03:09:49 pm »
Kreska faktycznie nie wygląda najlepiej, ale nie jest na tyle zła, aby zrezygnować z sięgnięcia po kultowy tytuł. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem powrotu do oglądania serialu. Może teraz jest właściwy moment? W każdym razie wydawnictwo kupuje.

Ale sądząc po opisie to komiks nie ma nic wspólnego z kontynuacją serialu (wbrew tytułowi). Powracają postacie, które w serialu zginęły, a wątek z udziałem Muldera i Scully który był pokazany przez cały sezon 9 zostaje zmieniony.

Offline [robak]

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2015, 06:46:51 pm »
A czytał ktoś już? Czy tylko wrażenia z ujawnionych plansz? ;p

Offline Holsten

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2015, 07:00:11 pm »
Wiem, że komiks nie jest bezpośrednią kontynuacją serialu, jednakże jego pojawienie się na rynku skłania mnie do rozważenia w chwili obecnej powrotu do serialu. Serial niegdyś uwielbiałem, ale aktualnie oglądam kilka innych, a czasu na TV mam niewiele.

Offline cro_no

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2015, 07:35:08 pm »
Ale sądząc po opisie to komiks nie ma nic wspólnego z kontynuacją serialu (wbrew tytułowi). Powracają postacie, które w serialu zginęły, a wątek z udziałem Muldera i Scully który był pokazany przez cały sezon 9 zostaje zmieniony.

No właśnie. Komiks - chyba oficjalnie - traktowany jest jako kontynuacja serialu, ale jak dowiedziałem się o pewnej osobie wracającej z tamtego świata to coś chyba jest nie tak. W każdym razie, kontynuacja czy nie, paczka z arosa z komiksem do mnie już idzie :)
Swoją drogą - w okolicach września tamtego roku odświeżyłem sobie komiksy wydane przez Tm-Semic. Pomijając jakość wydania (tragedia!) to historia nawet mnie wciągnęła po tylu latach. Szkoda tylko że przerwali wydawanie akurat w momencie kiedy wszystko łączyło się w jedną całość.

Offline adro

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2015, 11:45:48 pm »
Grafa bardzo klimatyczna, a kolesia (Walsha)kojarze z dziwacznego komiksu pt comeback(swoja droga IMO calkiem niezla, pozbawiona sensu rzecz :razz: )
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2015, 06:34:28 am »
w okolicach września tamtego roku odświeżyłem sobie komiksy wydane przez Tm-Semic. Pomijając jakość wydania (tragedia!) to historia nawet mnie wciągnęła po tylu latach. Szkoda tylko że przerwali wydawanie akurat w momencie kiedy wszystko łączyło się w jedną całość.
Ja te komiksy zakupiłem kiedyś z allegro (w czasach wydania nie byłem zainteresowany tym tytułem). I po prostu historie tak mnie wciągnęły, że ostro się wkurzyłem, iż brak zakończenia... Chyba muszę poszperać w otchłaniach netu by dowiedzieć się jak całość się zakończyła...


Co do rozpoczęcia wydawania serii The X-Files przez SQN to osobiście na pewno nabędę pierwszy tom. Potem zobaczymy co dalej. Grafika wygląda na strasznie uproszczoną, ale mi to jak najbardziej odpowiada.
No i może wreszcie niedługo sobie siądę i obejrzę wszystkie sezony serialu TV? Bo (może głupio pisać...) ogólnie to widziałem tylko kilka odcinków... Dużo mam do nadrobienia ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2015, 12:57:38 pm »
Gazza: "Kreska taka na współczesną modłę"
 
I to jest właśnie kluczowe określenie. Właśnie z tego względu oprawa plastyczna tego komiksu zupełnie mi nie leży (choć komiks - jako dawny fan serialu - pewnie i tak nabędę). Podobnie zresztą jak w przypadku serii wydawanej niegdyś przez TM-Semic. Dla mnie znacznie bardziej odpowiedni byłby styl zbliżony do Deodato Młodszego (tego od "WKKM: Thunderbolts").


To ja chyba jednak do takiej historii wolę rysunki Walsha niż gwałty na kobiecej anatomi w wykonaniu Deodato Jr. (jak lubię typa to jednak pamiętając co wyprawiał w np. Elektrze i Wonder Woman, to on naprawdę nie może ruszać kobiet spoza konwencji lajkry i stroje kąpielowe).
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2015, 01:30:28 pm »
Kuba G.: "To ja chyba jednak do takiej historii wolę rysunki Walsha niż gwałty na kobiecej anatomi w wykonaniu Deodato Jr."
 
Przynajmniej na podstawie "WKKM: Thunderbolts" można mniemać, że pod tym względem poczynił znaczące postępy. A przy okazji pamięta o czymś takim jak drugi czy trzeci plan co mnie osobiście bardzo cieszy.

Offline vision2001

Odp: SQN - "Z Archiwum X"
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2015, 01:55:00 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything