Autor Wątek: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"  (Przeczytany 52552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 05, 2014, 07:24:54 pm »
Skończ już pisać te dyrdy**ły, czytaj komiksy jakie lubisz i koniec.
Czytam. Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???
Dla ciebie zaryzykuję i nawet kupię te komiksy.
Ale to musi być taki "Cromwell Stone mangi".

N.N.

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 05, 2014, 07:56:27 pm »
Czytam. Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???
Dla ciebie zaryzykuję i nawet kupię te komiksy.
Ale to musi być taki "Cromwell Stone mangi".
Czy mógłbyś wytłumaczyć, co rozumiesz pod pojęciem "Cromwell Stone mangi"? Bo w moim odczuciu "Cromwell Stone" nie jest komiksem, który w jakiś szczególny sposób wyróżniałby się z puli komiksów europejskich. Jest to - przyznaję - znakomity komiks, ale znam dziesiątki lepszych, mądrzejszych, oryginalniejszych i bardziej mnie poruszających.

Offline bosssu

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 05, 2014, 08:29:14 pm »
To zamiast CS wstaw inny tytuł "lepszy, mądrzejszy, oryginalniejszy i bardziej Cię poruszający"... i będziesz wiedział o co mi chodzi.
Taki...KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have" MANGI

ramirez82

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 05, 2014, 08:38:30 pm »
Bosssu, może spróbuj z Odległą dzielnicą Taniguchiego, skoro tak chcesz mangę sprawdzić? Nie czytałem dużo mangi, ale jeśli lubisz komiks obyczajowy i nie chcesz angażować się w dłuższą serię mangową, to to jest dobry wybór. Tytuł doceniony u nas i na świecie.

Offline adro

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 05, 2014, 08:41:36 pm »
Sluchaj Bossu wejdz do dzialu komiksu japonskiego. Tam masz troche prawdziwych perelek.
Dla kazdego cos innego jest swietym graalem mangi
Ja uwielbiam Akire i moge ja czytac non stop. Inny wymieni co innego. Lepiej pogrzebac w dziale, ktory bezposrednio odnosi sie do komiksu japonskiego czy wrecz azjatyckiego.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 05, 2014, 09:58:12 pm »
Czytam. Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???
Dla ciebie zaryzykuję i nawet kupię te komiksy.
Ale to musi być taki "Cromwell Stone mangi".

Niestety, ale ciągle nie rozumiesz moich intencji. Mogę z wielką chęcią podać Ci kilka tytułów, ale po co? Skoro otwarcie mówisz, że gustujesz w komiksie europejskim, a inne komiksy nie robią na Tobie wrażenia.
Jeśli już mam polecić jakąś mangę, to niech będzie to najświeższa z nich czyli Monster. Komiks na czasie, wyszedł dopiero pierwszy tom, w czerwcu ma nastąpić premiera kolejnego, więc dużo nie ryzykujesz. Na plus mogę zapisać jej objętość, myślę że po przeczytaniu jej, sam będziesz mógł wywnioskować czy coś dalej z tego będzie. W dziale: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,13472.165.html zostało wymienionych dzisiaj sporo interesujących mang, więc podaję małą ściągawkę :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 05, 2014, 10:33:40 pm »
To zamiast CS wstaw inny tytuł "lepszy, mądrzejszy, oryginalniejszy i bardziej Cię poruszający"... i będziesz wiedział o co mi chodzi.
Taki...KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have" MANGI
Kiedy wstawię tam coś, co mi będzie odpowiadało, to dowiem się jedynie, o co mi chodzi, a z tym nie mam problemu, ani jeśli chodzi o komiksy europejskie, ani jeśli chodzi o komiksy japońskie.

Offline turucorp

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 05, 2014, 10:36:23 pm »
To zamiast CS wstaw inny tytuł "lepszy, mądrzejszy, oryginalniejszy i bardziej Cię poruszający"... i będziesz wiedział o co mi chodzi.
Taki...KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have" MANGI

Bede mily i powtorze, nie "must read, must have", ale specjalnie dla Ciebie, uwzgledniajac Twoj gust i preferencje, wymienilem kilka postow wczesniej "Memories" Katsuhiro Otomo (tak, tego od "Akiry"), wydaje mi sie, ze mozesz byc w szoku  :roll:

Offline amsterdream

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 06, 2014, 06:23:44 am »
Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???

Coś z japońsko-frankofońskich koprodukcji? Mój Rok - Wiosna (scenariusz Morvan) albo Ikar (scenariusz Moebius). Z wyłącznie japońskich tytułów np. taka Odległa Dzielnica. Jak to nie zaskoczy to już nic nie zaskoczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 03:45:37 am wysłana przez amsterdream »

Offline graves

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 06, 2014, 10:35:43 pm »
Czytam. Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???
Dla ciebie zaryzykuję i nawet kupię te komiksy.
Taniguchi.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline perek82

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 24, 2014, 05:14:14 pm »
Poszukując nowych tytułów godnych uwagi trafiłem na ten wątek, więc przy okazji wrzucę swoją listę.
Absolutna czołówka:
Sandman
Maus
Saga of Swamp Thing (run Moore'a)


Grupa pościgowa:
Powrót Mrocznego Rycerza
Prosto z piekła
V jak Vendetta
Strażnicy
Opowieści z hrabstwa Essex
Daredevil: Born again
Weapon X
Zemsta hrabiego Skarbka


W peletonie są m.in.:
Batman Year One
Zabójczy żart
Blankets
Daredevil: Man without fear
Habibi
LND
Marvels
Sin City
Trylogia Nikopola


Kilku uznanych tytułów nie czytałem (Cromwell Stone, Feralny Major czy Kaznodzieja), tym bardziej tych mniej mainstreamowych.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Havana

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 17, 2015, 06:00:17 pm »
Czytam. Co możesz mi polecić z mangi co mnie "zaskoczy". Jest coś takiego dla sympatyka europejskiego komiksu???
Dla ciebie zaryzykuję i nawet kupię te komiksy.
Ale to musi być taki "Cromwell Stone mangi".
Jeżeli ktoś z góry zakłada, że nie ma i nigdy nie będzie takiej mangi, która go zaskoczy, to rzeczywiście trudno cokolwiek polecić. Na mnie największe wrażenie zrobiły mangi Tsutomu Nihei (BLAME!, Biomega i wydana niedawno u nas ABARA). Pod względem treści nie ma tam niczego nadzwyczajnego, ale urzekła mnie panorama postapokaliptycznych miast i szczególny klimat. Warto się przyjrzeć wielu kadrom - Tsutomu Nihei jest z wykształcenia architektem i ma ciekawe wizje

 

anything