trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 501888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1830 dnia: Maj 19, 2018, 04:23:17 pm »
Szybkie pytanko. Zacząłem czytać Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i nie mam pojęcia o co tam wogóle chodzi. Która z tych Ziem to nasza/podstawowa dla DC? I jak wygląda sytuacja obecnie?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1831 dnia: Maj 19, 2018, 04:40:32 pm »
żadna na koniec z tych co przeżyją powstanie ta główna

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1832 dnia: Maj 19, 2018, 04:46:56 pm »
Nie jestem pewien, ale chyba nie ma zaktualizowanej mapy od 2015

Offline LoganOldschool

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1833 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:17:20 am »
Jakieś przecieki lub oczekiwania co jeszcze znajdzie się w tomie razem z Rozbitym Miastem?

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1834 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:31:10 am »
W tym zbiorze będzie:
- wznowione Rozbite Miasto (Batman #620–625)
- Flashpoint: Batman Knight of Vengeance (#1-3) - tie-in do Flashpointa
- Batman: Gotham Knights #8 (czarno biała historia 8 storn)
- Wednesday Comics #1–12 (części dotyczące Batmana, czyli 12 stron zaledwie)

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1835 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:39:29 am »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1836 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:40:45 am »
Moje nie były żadne przypuszczenia tylko szczegółowo rozpisane komiksy które będą zawarte w tym wydaniu.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1837 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:45:41 am »
Moje nie były żadne przypuszczenia tylko szczegółowo rozpisane komiksy które będą zawarte w tym wydaniu.
Odniosłem się do pierwszego pytania.

Niżej fajny tom się wyświetla https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-1940/batman-the-caped-crusader-vol-1 Jim Starlin. Pewnie dla Egmont za stary  :smile: Stare Batmany to tylko Miller i Morrison.

Offline LoganOldschool

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1838 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:07:50 pm »
Moje nie były żadne przypuszczenia tylko szczegółowo rozpisane komiksy które będą zawarte w tym wydaniu.
Wcześniej nie widziałem, dzięki! Nie przyszło mi do głowy że to będzie wzorowane na wydaniu zagranicznym. Shame on me.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1839 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:22:25 pm »
Pewnie dla Egmont za stary  :smile: Stare Batmany to tylko Miller i Morrison.
Jakby Egmont wydał Legends of The Dark Knight: Norm Breyfogle Vol. 1 to by szybko się sprzedało jak Lobo. Ale w sumie racja Egmont jakoś słabo sięga po takie klasyki, choć wydali Batman - Narodziny demona to nie cieszyły się one zbytnio popularnością (choć Breyfogle rysował tam tylko pół albumu i to tą lepszą fabularnie).

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1840 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:36:46 pm »
Zamiast "Legends" Breyfogle'a to mogliby właśnie zabrać się za wydawanie przedruków tych nowych trejdów z linii Caped Crusader i Dark Detective. To są historie wydawane na łamach Batmana i Detective Comics dziejące się zaraz po Kryzysie i wydaniu Roku Pierwszego. Czyli przez chwilę jest to, co było przed tym, co drukował TM-Semic a potem materiał z Semika (od drugich tomów zdaje się). Tomy z "Legends" charakteryzują się dziurami w historiach i zeszytach, jeśli w ramach danej opowieści ktoś inny rysował i/lub pisał scenariusz, a tak, to jest szansa na utrzymanie jednego ciągu.

+ jakby jeszcze Second Chances i wznowić (albo zignorować) Death of the Family, to byłby ładny ciąg historii z Batmanem od wejścia Jasona Todda do, powiedzmy czasów zaraz przed Knightfallem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 12:47:18 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1841 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:19:05 am »
Tomy z "Legends" charakteryzują się dziurami w historiach i zeszytach, jeśli w ramach danej opowieści ktoś inny rysował i/lub pisał scenariusz, a tak, to jest szansa na utrzymanie jednego ciągu.


To jest porażka, przecież później jest kilka świetnych historii, które pamiętamy z TM-Semic (Idiota, Powrót Brzuchomówcy, Burzyciel), których Breyfogle rysował tylko część i w "Legends" będą tylko te fragmenty? Mieliśmy ostatnio podobną sytuację w trzecim tomie Catwoman Brubakera, z kilkoma zeszytami z War Games.


Dobrą propozycją do DC Deluxe byłby też Batman by Doug Moench & Kelley Jones - ich run chyba nie był uwikłany w żadne eventy? A na ten rok DC zapowiedziało drugi, chyba ostatni tom. A to bardzo dobre, mroczne i klimatyczne, niedługie historie - jakby będące dla czytelników odtrutką po niekończącej się sadze Knightfall.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1842 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:26:24 am »
Dobrą propozycją do DC Deluxe byłby też Batman by Doug Moench & Kelley Jones - ich run chyba nie był uwikłany w żadne eventy?


Był.

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1843 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:28:46 am »

Był.


W jaki?


Batman 533 i 534 to Legacy, ale Jones tego nie rysował, tylko Aparo, więc nie jest to run Moencha i Jonesa...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 09:40:36 am wysłana przez -gościu- »

Offline LucasCorso

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1844 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:38:40 am »
Chociażbu Troika... Lub Contagion...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything