trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:20:58 am »
A to przepraszam :smile: Now, All-New, Newest, Never mnie odrzuca ilustracjami i recenzjami więc nic z tegoż nie mam. Może zatem być, że w końcu nadruki dają.


Przecież większość solowych serii z All-New ma bardzo dobre recenzje (no może oprócz np. nowego Cap America i Iron Mana, którzy są absolutnie miernymi seriami).
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:44:21 am »
A to przepraszam :smile: Now, All-New, Newest, Never mnie odrzuca ilustracjami i recenzjami więc nic z tegoż nie mam. Może zatem być, że w końcu nadruki dają.
Nie mam teraz jak zrobić zdjęcia swoich, ale tu jako przykład zdjęcie nadruku pod obwolutą Thor:GoT ukradzione z forum Avalonu:

ten jest akurat wyjątkowo ładny, z innymi jest różnie. :razz:

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 22, 2015, 11:00:49 am »
@ kuba
I się zrobiły luźne gadki...
1/ Za cholerę nie wiem, gdzie są jumping pointy gdybym chciał "na próbę" zeszyt jakiś przetestować. Jakieś numery 0.45678 itd.
2/ Czy ja wiem z tymi recenzjami? X-rodzina mnie z Marvela interesuje. Oceny tychże nie powalają (z wyjątkiem Magneto, którego kiedyś pewnie zaryzykuję). Hawkeye, She-Hulk - nie jestem w stanie przeskoczyć ilustracji. Cap, Thor, Hulk, Avengersi,  - nie moja bajka (postaci). Ale na Spider Gwen się nakręcam, wiec może przedobrzyłem z tym "Never" :smile:
3/ Ceny, ceny... (ilość stron vs cena okładkowa) trejdów- zniechęcają do zaryzykowania czegoś.

Mniejsza, mam tyle "klasyki" wciąż nie przeczytanej, że w sumie "bieżące" tytuły Marvela mogą poczekać dowolnie długo. Akurat może jakiś nowy restart się trafi.

@ Blaskowitz
Dobrze to wygląda. Fajnie by było, jakby i Marvel i DC wzorem Image zaczęły dawać nadruki na wszystkich HC (fanem obwolut nie jestem). Zirytowało mnie jednak (nie piję do Ciebie) bashowanie Egmontu za to, że wydali Deluxy w oryginalnym standardzie wydawniczym.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 22, 2015, 11:06:29 am »
meh, wielki mi deluxe. to ja już wolę wydania normalne.

Przecież nikt nie zmusza do kupowania. Dają wersje takie jak za granicą, to jeszcze mlaskają. Oj w głowach się od tego dobrobytu poprzewracało.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2015, 01:13:58 pm »
Za granicą jest to wydrukowane porządnie, a te dwa byle jak. Patrz moje zdjęcie wyżej, dwa różne komiksy w jednym zamówieniu i oba mają wady fabryczne. To nie jest OK.

Tak, oczywiście napiszę do wydawnictwa. Liczę też że inni to zrobią, gdy oczywiście będzie ku temu powód, bo tylko w ten sposób można poprawić jakość naszych wydań.
Ale to są pojedyncze przypadki a nie cały nakład. Najlepiej zareklamuj to ci wymienią.

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 22, 2015, 01:50:38 pm »
Za granicą jest to wydrukowane porządnie.

No właśnie nie do końca. Jak wspominałem - jeden tom Y: Deluxe po prostu mi się rozpadł w rękach po zakończonej lekturze. W drugim odkleiły się okładki (to wikolem uratowałem).  Ale fakt, jak masz na stronach jakieś brudy czy mokre kartki to jasne, wymieniaj. Też jestem zdania, że nie ma się co godzić na byle jakość. W "obronie" Egmontu chodzi mi jedynie o ten naskok na kombo "introligatorskie" okładki + obwoluta, bez przyjęcia do wiadomości, że tak to właśnie w oryginale wygląda (znowu- nie do Ciebie pije, ale na fb już się cmokania zaczęła). Skądinąd - nie wiem jak to teraz wygląda, bo w wydawnictwie już od dawna nie siedzę, ale - pomniejsza ciekawostka - tak z pięć, sześć lat temu, taka "marna" okładka introligatorska z tłoczeniem była droższa od kolorowej okładki w laminacie.
EDIT: W sensie - droższa w produkcji = bardziej luksusowa :smile: Zerknąłem na stronę drukarni cyfrowej (w offsetowej nie ma jak wykalkulować na szybko kosztów) i minimalna różnica w cenie dalej jest.


Z innej, skoro dostałeś już Egmontowe wydanie - jest tylko klejone, czy może szarpnęli się na szycie? 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 11:05:42 am wysłana przez tokage »

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 22, 2015, 03:32:26 pm »
@2rcfrt
Dzięki za info.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 22, 2015, 06:42:19 pm »
Dawno nie czułem takich wypieków podczas lektur komiksów! Tak jak myślałem w DC Deluxe najbardziej ekskluzywny będzie dobór tytułów, a jeśli kolejne będą stały na równie wysokim poziomie co dwa premierowe to Egmont trafił w żyłę złota! Bo obwoluta będzie czy nie, słabo mnie interesuje. Większy format, niby tak ale żeby te kilka cm było jakąś wartością dodatnią? Nie sądzę, format jaki posiada Blueberry może robić różnicę, ale w porównaniu do New 52, różnica jest naprawdę marna. W Ziemi Jeden również miałem pofalowanych kilka stron, ale praktycznie nie zwróciłem na to uwagi, egzemplarze prezentują się przyjemnie dla oka, ale na koniec powtórzę jeszcze raz - Kryzys Tożsamości i nowy Batek to absolutnie znakomite pozycje!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 22, 2015, 06:49:14 pm »
Już przeczytałeś Itachi? Ja dopiero dziś odebrałem, mam nadzieję, że zacznę wieczorem któregoś z nich. Jak dla mnie ten format robi różnicę - nie jest to co prawda tak duży jak typowy frankofoński, ale mimo wszystko jest odczuwalnie większy. Odbierając w Empiku, zaskoczyło mnie, że w najbardziej widocznych miejscach, gdzie zawsze stoją najważniejsze książkowe nowości, dumnie stały komiksy DC Deluxe - nie zauważyłem, żeby wcześniej jakieś komiksy były tak eksponowane w moim Empiku. Mam nadzieję, że inicjatywa okaże się wielkim sukcesem, bo bardzo podoba mi się perspektywa kupowania co miesiąc kolejnych takich pozycji.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 22, 2015, 06:59:09 pm »
ale na koniec powtórzę jeszcze raz - Kryzys Tożsamości i nowy Batek to absolutnie znakomite pozycje!
A można prosić o jakąś bardziej szczegółowa opinię? Bo moim zdaniem na ten przykład Batek Ziemiopierwszowy to komiks dobry, ale nic więcej. Fabuła to standard. Całą moją przyjemnością z czytania było odkrywanie kolejnych różnic między znaną nam wersją Batka, a tą wykreowaną przez Johnsa. Jakby historia opowiadała o innym bohaterze, to byłbym może nawet z lekka rozczarowany. Oczywiście czekam na drugi tom, bo potencjał jest, ale na razie nie wpadam w zachwyt.

A, i graficznie nic nie urywa. Ale chociaż design Alfreda na plus. :razz:

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 22, 2015, 07:03:01 pm »
Już przeczytałeś Itachi?

Tak, czekałem 1,5 h jak głupi pod Empikiem na dostawę :smile:
Naprawdę oba komiksy są wyjątkowe, w Batmanie zwróć uwagę na postać Alfreda, naprawdę dobrze skonstruowana i prowadzona przez scenarzystę. A Kryzys Tożsamości to absolutne must have dla fanów superhero. Chociaż liczba odniesień do całego uniwersum w pewnych momentach mocno zbijała mnie z tropu (te wszystkie wcielenie
Spoiler: pokaż
Flasha i Green Lanterna
)...

Jak dla mnie ten format robi różnicę - nie jest to co prawda tak duży jak typowy frankofoński, ale mimo wszystko jest odczuwalnie większy. Odbierając w Empiku, zaskoczyło mnie, że w najbardziej widocznych miejscach, gdzie zawsze stoją najważniejsze książkowe nowości, dumnie stały komiksy DC Deluxe - nie zauważyłem, żeby wcześniej jakieś komiksy były tak eksponowane w moim Empiku. Mam nadzieję, że inicjatywa okaże się wielkim sukcesem, bo bardzo podoba mi się perspektywa kupowania co miesiąc kolejnych takich pozycji.

W moim E natomiast kompletnie zlikwidowano dział komiks, a w salonie nie było żadnej wystawy promującej DC Deluxe. Co prawda dział być dosyć skromny, ale zawsze jakiś był. Nie wiem czy to tymczasowy zabieg czy raczej dłuższa praktyka...
Po rozpakowaniu komiksów, jakoś nie zwróciłem uwagi na nowy format. Czułem że jest inny, ale jakiejś drastycznej zmiany nie poczułem. Oczywiście każda zmiana na plus jest dobra, ale przy takiej jakości proponowanych klasyków, schodzi on u mnie na dalszy plan.

A można prosić o jakąś bardziej szczegółowa opinię? Bo moim zdaniem na ten przykład Batek Ziemiopierwszowy to komiks dobry, ale nic więcej.

Jutro, bo teraz wychodzę z kumplami na mecz Ligi Mistrzów :wink:

Offline veritius

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 22, 2015, 08:48:04 pm »
Kryzys w moim egzemplarzu ma lekko pofalowaną czarną stronę, same strony komiksu idealne. Brakuje mi sreberka na nadruku, ale i tak uważam że komiks za 47 zł z promocji prezentuje się obłędnie. Bardzo polecam. Osobiście uważam że wydania Egmontu biją na głowę WKKM oraz wydania Muchy czy niektóre wydanie OHC Marvel i DC w oryginale.

Offline marceli

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:21:06 pm »
Szczęściarze :biggrin: Ja swoje deluxy, jak dobrze pójdzie odbiorę dopiero jutro.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 23, 2015, 07:16:30 am »
A można prosić o jakąś bardziej szczegółowa opinię? Bo moim zdaniem na ten przykład Batek Ziemiopierwszowy to komiks dobry, ale nic więcej. Fabuła to standard. Całą moją przyjemnością z czytania było odkrywanie kolejnych różnic między znaną nam wersją Batka, a tą wykreowaną przez Johnsa. Jakby historia opowiadała o innym bohaterze, to byłbym może nawet z lekka rozczarowany. Oczywiście czekam na drugi tom, bo potencjał jest, ale na razie nie wpadam w zachwyt.

A, i graficznie nic nie urywa. Ale chociaż design Alfreda na plus. :razz:
Potwierdzam za BlaskowitzPartTwo.rar - historia co najwyżej dobra i bez fajerwerków.


Wiadomo było co możemy dostać (kolejne nowe spojrzenie na początki Batmana), ale spodziewałem się bardziej wciągającej historii z grafiką Gary Franka w jego stylu znaną mi z innych pozycji, z którymi miałem do czynienia (Midnight Nation, Supreme Power), ale jego kreska i tak jest rozpoznawalna.


Johnsa czytałem kilka ciekawych i przełomowych pozycji. Wydane u nas JL, które jest świetne i wciągające, GL: Rebirth, które przywróciło do życia Zieloną Latarnię i stanowi świetną podwalinę pod kolejne historię z GL. Za to Batman - Ziemia Jeden jest co najwyżej dobrym czytadłem do pociągu czy do poduszki.


Za to Superman - Earth One spod pióra Straczyńskiego czytało mi się znacznie lepiej i szkoda tylko, że w swoich zbiorach posiadam wyłącznie vol. 1... Muszę narobić zaległości!


Kamil M. Śmiałkowski w posłowiu odniósł się bardzo przychylnie do tego tytułu. I jestem zaskoczony. Ale ja nie jestem żadnym krytykiem komiksów, by wychwalać pod niebiosa lub mieszać z błotem pewne dzieła.
Dodatkowo piszę to co czuję odnośnie komiksu, z którym miałem okazję się zapoznać. I robię to całkowicie za free  :smile: więc jeśli kiedyś mieliście podobne zdanie jak ja o jakimś tytule to i teraz możecie mnie posłuchać i wziąć Kryzys Tożsamości, a Batmana sobie odpuścić :cool:  (oczywiście chodzi o sytuację, gdy z kasą się nie przelewa i stoicie przed wyborem między tymi dwoma tytułami).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:03:33 am »
Ja jestem w trakcie czytania Ziemi Jeden i póki co, przychylam się do opinii Blaskowitza i visiona2001. Nie sądzę, żeby coś się jeszcze zmieniło, ale z ostateczną opinią poczekam jak już skończę czytać.

 

anything