Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 501726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:15:20 am »
Ja mam inne zdanie, Ziemia Jeden bardzo mi sie podobala. Graficznie album stoi na wysokim poziomie, swietnie ukazane sa emocje bohaterow. Calostronnicowe kadry naprawde robia wrazenie, jest mrocznie i dynamiczne!
Scenariusz w kilku miejscach mocno zaskakuje, Alfred w koncowce przechodzi sam siebie, w calym albumie to postac ktora zostala naprawde napisana inaczej, bardziej brutalniej. Batman rowniez jest bardziej szalony, na poczatku swojej kariery dostaje oklep, popelnia bledy, nie jest w stanie kontrolowac checi zemsty. Czytajac Ziemie Jeden czulem ze stykam sie z czyms innym, niz do tej pory. Dlatego ten album wydaje sie odpowiedni na poczatek nowej kolekcji. Wzorowany na trylogii Nolana, jest to komiks realny bez zbednych wybuchow, gadzetow czy dlugich bitek z dziesiatkami psycholi. Tym na pewno mnie kupil, moja ocena 9/10.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:54:46 am »
Przeczytałem. Dobry komiks, ale nic ponad to, po prostu solidnie napisana i narysowana historia. Może za dużo oczekiwałem. Mieliśmy ostatnio do czynienia z odświeżonym originem Batmana autorstwa Snydera i Capullo, teraz dostajemy coś podobnego. Odmieniony Alfred, czy Bullock, to dla mnie trochę za mało. Zresztą kto wie, czy po doświadczeniach w "Ziemi Jeden", Bullock nie będzie stawał się tym Bullockiem, którego znamy od lat? Fajny początek, gdy Batman goni po dachach Weavera, przypomina mi scenę z "Batmana" Burtona,
Spoiler: pokaż
czy raczej jej parodię, bo za chwile okazuje się, że Batman jest jeszcze amatorem i nic nie wychodzi mu tak jak powinno.


Mimo wszystko, "Ziemia Jeden" na zainicjowanie DC Deluxe może być. Nie obrażę się, jak w przyszłości Egmont będzie sięgał po inne komiksy z tego cyklu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:55:29 am »
Bo moim zdaniem na ten przykład Batek Ziemiopierwszowy to komiks dobry, ale nic więcej. Fabuła to standard. Całą moją przyjemnością z czytania było odkrywanie kolejnych różnic między znaną nam wersją Batka, a tą wykreowaną przez Johnsa.


My man!


Co prawda czytałem to w oryginale już jakiś czas temu i miałem nawet spore oczekiwania przez to, że najzwyczajniej w świece lubię Johnsa, to Earth One mnie wynudziło. Ten komiks jest... z braku lepszego słowa bardzo generic, znaczy się typowy, szablon trochę. To co Johns świetnie stworzył w continuity w minseriach z serii Rebirth (tak, wiem, że one mają inne założenie), tak tu, będąc wolny od tego continuity stworzył komiks, który szybko można zapomnieć. Dla mnie to absolutnie zbędny tytuł, jego lektura mi nic nie dała i sprzedałem go tak szybko jak kupiłem.


Ale po prawdzie, ja jestem bardzo wymagający względem wszystkich elseworldów, uwspółcześnień, serii poza głównym uniwersum bazujących na ukonstytuowanych już postaciach itp. Ten komiks ma momenty, fakt, ale momenty nie tworzą tu w pełni satysfakcjonującej mnie całości. Z dwójki tych premier od Egmontu tylko Kryzys jest faktycznie wart tego żeby mieć go na półce (tam też są wady, ale satysfakcja z lektury jest o wiele większa).


Poza tym... cholera ile na półce można mieć "początków" Batmana skoro i tak człowiek wraca często tylko do jednej jego (późniejszej) wersji z zawsze tą samą przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 08:58:58 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:30:06 am »
Wybór Ziemi Jeden do kolekcji był trochę zaskoczeniem na tle pozostałych tytułów; już prędzej JLA: Earth One był widział. Przejrzałem swoje nieliczne oryginalne Deluxy i zawsze coś extra w nich się znajdzie. A to fluorescencja na okładce (Killing Joke), a to kilkadziesiąt stron z grafikami (Death), czasami tylko skrypt i szkice (JLA Eatrh One). Egmontowskie deluxy pewnie będą miały za to grubszy papier i szycie. Z innej baczki: przykładowe strony z Kryzysu Tożsamości ciut szpetne, zwłaszcza ta u Kentów.




EDIT: JLA Earth2 rzecz jasna ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 11:43:04 am wysłana przez nayroth »

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:43:19 am »
Wybór Ziemi Jeden do kolekcji był trochę zaskoczeniem na tle pozostałych tytułów; już prędzej JLA: Earth One był widział. Przejrzałem swoje nieliczne oryginalne Deluxy i zawsze coś extra w nich się znajdzie. A to fluorescencja na okładce (Killing Joke), a to kilkadziesiąt stron z grafikami (Death), czasami tylko skrypt i szkice (JLA Eatrh One). Egmontowskie deluxy pewnie będą miały za to grubszy papier i szycie. Z innej baczki: przykładowe strony z Kryzysu Tożsamości ciut szpetne, zwłaszcza ta u Kentów.
...ale coś takiego jak komiks "JLA Earth One" nie istnieje... :)

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:49:01 am »
...ale coś takiego jak komiks "JLA Earth One" nie istnieje... :)

Może chodziło o "JLA: Year One"...

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:32:49 pm »
Właśnie czytam Kryzys. Doszedłem na razie do 3 rozdziału. Bardzo fajny komiks, na razie w szkolnej skali (1-6) wystawiam mu 5, drugą część zostawię sobie na spokojne przeczytanie jutro...
Nasunęło mi się jednak pytanie: czy ktoś wie w jaki sposób Flash
Spoiler: pokaż
przeżył cios Deathstroke'a mieczem w serce (/klatke piersiową)
?? O ile się nie mylę to za czasów TM-Semic do jego supermocy nie zaliczały się
Spoiler: pokaż
niesmiertelność czy "healing factor"...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 24, 2015, 10:29:31 am »
Nasunęło mi się jednak pytanie: czy ktoś wie w jaki sposób Flash
Spoiler: pokaż
przeżył cios Deathstroke'a mieczem w serce (/klatke piersiową)
?? O ile się nie mylę to za czasów TM-Semic do jego supermocy nie zaliczały się
Spoiler: pokaż
niesmiertelność czy "healing factor"...



Czytałem dawno ale czy przypadkiem to nie był jednak
Spoiler: pokaż
bark tudzież pod obojczykiem? Bo serce to faktycznie bardziej środek lekko na lewo
.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 24, 2015, 11:06:44 am »

Czytałem dawno ale czy przypadkiem to nie był jednak
Spoiler: pokaż
bark tudzież pod obojczykiem? Bo serce to faktycznie bardziej środek lekko na lewo
.
Wydaje mi sie, że wg rysunku dość jednoznacznie widać, że
Spoiler: pokaż
to było serce lub płuca
... a dodatkowo, jest napisane, że
Spoiler: pokaż
D. jeszcze przekręca miecz potem..
.
Flash oczywiście
Spoiler: pokaż
 pada, ale po minucie czy dwóch stoi sobie i gada jak gdyby nigdy nic...

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 24, 2015, 07:33:47 pm »
A oto i wyjaśnienie (z opisu supermocy Wally'ego Westa na dc.wikia.com):
Spoiler: pokaż

Regeneration: Accelerating his healing factor while using the Speed Force to sustain him, he could heal from any injury instantly.


No, w końcu jest superszybki (we wszystkich aspektach)  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:53:57 am »
Świetny ten "Kryzys tożsamości"! Podchodziłem do niego z pewną rezerwą, jakoś po "Kapitan Ameryka: Wybraniec" Davida Morrella, mam obawy przed komiksami, w których pisarze biorą się za superbohaterów. Ale Meltzer z tej konfrontacji wyszedł zwycięsko, tym bardziej, że nie poszedł na łatwiznę i nie napisał kameralnej historii z Batmanem, tylko bogaty w treści kryminał rozpisany na wiele postaci z DC, tych bardziej znanych i tych mniej znanych, a co najważniejsze, wielu z nich ma tu swoje pięć minut. Podoba mi się też poświęcenie uwagi życiu prywatnemu superbohaterów, zresztą sama intryga dotyka tej kwestii. Finał też bardzo zadawalający, zaskakujące rozwiązanie intrygi, skrywane tajemnice z przeszłości Ligi, wzruszający epilog. A wszystko solidnie narysowane przez Moralesa.

Choć uwielbiam Batmana samotnego detektywa, to jednak brakowało mi u nas takich komiksów jak "Kryzys tożsamości", pokazujących, że DC to nie tylko Metropolis i Gotham, że w tym świecie "żyje" więcej superbohaterów, i że jest to spójne uniwersum. Dotąd mieliśmy "Kingdom Come", ostatnio trzy tomy "Ligi" w ramach Nowego DC Comics. Teraz w końcu coś w tym temacie ruszy, bo za chwilę będzie "Sprawiedliwość", "Nowa granica", "Trójca", "Wieczne zło" - a w przyszłym roku, mam nadzieję kolejne.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:28:52 pm »
Prześledziłem wątek i nasuwa się pytanie czy warto koniec końców inwestować w Ziemię Jeden? Kryzys Tożsamości kupię na pewno, chętnie zamówiłbym coś jeszcze przy okazji zakupów.

Pytanie: inwestować w Ziemię Jeden czy może coś innego z Gacka z tego co wydaje obecnie Egmont np. cykl Batman z Trybunałem Sów (1-3), Batman Mroczny Rycerz (1-3), Detective Comics, Rok Zerowy?

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:40:10 pm »
Z wymienionych przez Ciebie, na pewno najlepsza jest seria "Batman" Snydera i Capullo, czyli "Trybunał Sów" i pozostałe tomy. Warto w nią zainwestować.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:40:59 pm »
Ja Ziemię Jeden gorąco polecam, podobnie jak całą główną serię Batmana z Nowego DC od Egmontu duetu Snyder/Capullo. Z pozostałych to jeszcze Długie Halloweem i Mroczne Zwycięstwo od Muchy, ale to już na większy budżet.

Offline marceli

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 27, 2015, 11:48:27 pm »
Jestem świeżo po lekturze Batman - Ziemia Jeden, więc skrobnę parę słów.
Jak na pierwszy komiks z DC Deluxe uważam debiut za udany. Podstawową rzeczą jaka mi się podobała w komiksie są rysunki, oceniam je na duży plus. Sama historia jest na dobrym poziomie. Może nie rewelacyjna (trochę za krótka i za płytka) ale daję radę. Całość zgrabnie opowiedziana zamyka się w jednym tomie. Czytając Ziemię Jeden czułem się jak podczas czytania Semiców - podobny poziom.
Może i Batman - Ziemia Jeden nie jest rewelacyjnym komiksem ale to porządna historia po którą warto sięgnąć i postawić u siebie na półce obok innych komiksów z serii DC Deluxe. 
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

 

anything