Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 501889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:46:12 am »
Na 90% te DC Deluxe są drukowane w BZG (wyjaśniło się przynajmniej czemu tak tanio) brawo Egmont  :doubt:

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:56:07 am »
Czemu na 90%? W stopce nie ma podane gdzie drukuja? Musi byc.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 29, 2015, 03:55:58 pm »
Czemu na 90%? W stopce nie ma podane gdzie drukuja? Musi byc.
Właśnie nie pisze (a dlaczego?) a szycie, nasączenie kolorów i zabrudzenia (mam w Kryzysie jak na zdjęciu wrzuconym wcześniej tylko mniejsze) typowe dla BZG.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 29, 2015, 05:30:37 pm »
Poczytaj ostatnie wpisy o Musze. Ludzie chcą mieć komiksy poniżej 100 zł, więc BZG zacierają ręce.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 29, 2015, 06:33:24 pm »
Moje oba deluxy są w stanie igła, nie mam na co narzekać. Co do narzekania wiadomo, że warto zgłaszać wydawcy wszelkie usterki, bo to jego zarobek, a drukarnia nie jest wewnętrzną częścią wydawnictwa, tylko zewnętrznym wykonawcą, który ma wykonywać swoją robotę, a jak tego nie robi, to się zmienia wykonawcę. Wydawca nie będzie sobie sam strzelał w stopę, czyli olewał opinie czytelników, a drukarnię chyba zmienić nie jest trudno.

Co do zgłaszania wad,ja mam zawsze problem z tym, jak ktoś zaczyna pisać, że kontrast jest nie taki, albo nasycenie kolorów jest zbyt zróżnicowane, czy czerń nie jest zbyt czarna. Nie widzę takich rzeczy, albo inaczej. mam trudność w dostrzeganiu takich wad. Zdaje sobie sprawę, że są osoby na to wyczulone, posiadające "sokole oko" do tych spraw. Nie wiem czy wtedy jest wina drukarni, materiałów, czy po prostu taki był zamysł twórcy. Wydaje mi się, bazując na własnym przykładzie, że sprawy są bardzo często naciągane.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 29, 2015, 06:34:45 pm »
Inna alternatywa dla komiksów superbohaterskich, zachodnie wydania, większość drukowana w Chinach, tam nigdzie nie widziałem syfu na kartkach. Zresztą daleko nie trzeba szukać, nigdy nie widziałem tego np. w komiksach Taurusa. Można?


Już nie przesadzajmy, faktycznie większość z cegieł jest drukowana min. przez Asia Printing Solutions ale dalej lwia część wydań regularnych jest drukowana na kontynencie, USA i Kanada.
perły przed wieprze

Offline shawn

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zjem twój mózg i zdobędę wiedze
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:00:54 pm »
Witam
właśnie do rak trafił mój egzemplarz kryzysu tożsamości i pierwsze wrażenie bardzo na plus. Jednak przeglądając, natrafiłem na 4-5 czarnych stron. Nie występują one pod rząd tylko są porozrzucane po albumie. Tez tak macie?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:04:53 pm »
to wynik tego, by w wydaniu zbiorczym zgrać tak zwane "doublepages", a trzeba pamiętać, że całość wychodziła najpierw w zeszytach, gdzie jeszcze były reklamy i układ stron był inny

Offline Wyszu

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 01, 2015, 08:42:49 pm »
Też postanowiłem podzielić się wrażeniami po przeczytaniu DC Deluxe Batman Ziemia Jeden. Jestem oczarowany ! Na mnie komiks zrobił bardzo duże wrażenie i wyzwolił emocje :). Bardzo dobry scenariusz - Mroczny Rycerz dawno nie był tak bardzo ludzki i "bliski". Świetne kadrowanie, "dookreślenie" w tym komiksie jest tak płynne że ma się wrażenie obcowania z filmem( "klej" pomiędzy kadrami iście filmowy). Rysunki G. Franka rewelacyjne, świetnie prezentują się w tym powiększonym formacie( czy on popełnił coś jeszcze z Batmanem ?). Po zakończonej lekturze jeszcze długo się uśmiechałem :) Nie spodziewałem się że aż tak mi się spodoba. 

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 02, 2015, 07:23:24 am »
U mnie Ziemie Jeden też wywołała emocje. Choć dalekie od oczarowania. Przecież Batman w tym komiksie to rozkapryszony dzieciak z przebogatej rodziny, tak naprawdę współwinny śmierci rodziców. I spłynął po nim ten fakt jak woda po kaczce. Żadnego kaca moralnego, żadnej przemiany duchowej, tylko dąs i ślepe pragnienie zemsty. Nie, ciężko mi było przy tym komiksie kibicować Batkowi, gdyż "such a dick" zwykły z niego. Choć graficznie bardzo dobrze oceniam tom, to dobrą ocenę odbiera mu charakterologicznie spieprzenie głównej postaci.

Offline veritius

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 02, 2015, 08:19:37 am »
Mam podobne odczucia, zresztą to już kolejna geneza więc tym bardziej mnie znudziła.
Co do deluxów samych w sobie to widzę że wychodzi SWAMP THING BY SCOTT SNYDER DELUXE EDITION HC, więc dobre nazwisko dla Egmontu.  Zbierający pierwsze 3 tomy. Liczba stron pewnie ich odstraszy od myśli na temat jego wydania, a szkoda.

Offline brzon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 02, 2015, 10:52:20 am »
Ha, obok Swamp Thinga Snydera wyjdzie też Deluxowy Green Arrow: http://www.amazon.com/Green-Arrow-Lemire-Deluxe-Edition/dp/1401257615/ref=pd_sim_b_25?ie=UTF8&refRID=11N5YFV4Z4VRBK2W3QGC
To generalnie pozycje z New52, więc na Deluxy się raczej nie załapią, ale fajnie by było, gdyby Egmont wydał je w jednym tomie (tak jak Superman Unchained).


EDIT: To Amerykany dostaną Trinity Deluxa później niż my? Oj, żeby tylko Egmont nie przesunął premiery... http://www.amazon.com/Batman-Superman-Wonder-Woman-Trinity/dp/1401256902/ref=sr_1_5?s=books&ie=UTF8&qid=1430560449&sr=1-5&keywords=batman+2016
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2015, 10:56:54 am wysłana przez brzon »

Offline Wyszu

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 02, 2015, 01:54:59 pm »
Wydaje mi się że założeniem "Ziemi 1" było inne spojrzenie na wydarzenia, ukazanie postaci w innych rolach lub zmiana ich cech osobowości. Gdyby Bruce był identyczną osobą jak w klasycznym cyklu, myślę że byłoby to znacznie mniej interesujące. Nie zgodzę się z tym iż "współwinny śmierci rodziców - I spłynął po nim ten fakt jak woda po kaczce. Żadnego kaca moralnego". Ja inaczej to interpretuje a pomagają mi w tym, liczne retrospekcje Bruce'a, motyw z"zapalniczką", izolacja głównego bohatera i jego relacja z Alfredem.Dużo też widać w jego "oczach" :). Jak mawiali bohaterowie komiksu "Trup i Sofa" "niedoskonałości sprawiają, że rzeczy są bardziej interesujące".  I dla mnie ta niedoskonałość Bruce'a/Batmana zarówno charakteru jak i fizyczna jest największą zaletą tego komiksu. Moim zdaniem też Wayne finalnie przechodzi przemianę duchową. 


Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 02, 2015, 02:26:09 pm »
Ha, obok Swamp Thinga Snydera wyjdzie też Deluxowy Green Arrow:

Oj, chętnie bym zakupił run Lemire w powiększonym formacie, rysunki Sorrentino są genialne! Szkoda, że przeszedł z DC do Marvela. Świetnego rysownika stracili.

Offline Holsten

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 02, 2015, 02:29:52 pm »
Pojawiły się tytuły kolejnych tomów serii http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/dc-deluxe