trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galactus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 02, 2015, 02:53:28 pm »
Pojawiły się tytuły kolejnych tomów serii http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/dc-deluxe

Chyba przespałeś ostatnie miesiące.

Offline Holsten

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 03, 2015, 10:37:35 am »
Być może. Ja tej listy nie znałem i wyszedłem z być może błędnego przekonania, że i inni jej nie znają.

Offline SynMałpy

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 04, 2015, 08:49:23 pm »
Pytanie: na czym właściwie polega seria DC Deluxe?
Jakoś nie mogę zrozumieć doboru komiksów. Absolutne klasyki jak Arkham Asylum i Rok pierwszy pomieszane z noworysowanymi komiksami? Zastanawia mnie to z uwagi na fakt, że nie cierpię tej nowoczesnej amerykańskiej, niejako ujednoliconej w komiksach superbohaterskich, kreski.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 04, 2015, 08:59:30 pm »
Świetne tytuły, długo oczekiwane przez fanów superhero. Większy format, dodatkowa obwoluta za dobrą cenę.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 04, 2015, 09:00:20 pm »
Subiektywny wybór E. wyłoniony na wskutek negocjacji wydawnictwa i możliwości licencyjnych z DC.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 04, 2015, 09:07:29 pm »
Świetne tytuły


Bez przesady.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 04, 2015, 09:10:57 pm »
Dla mnie są świetne.

Offline Wyszu

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 04, 2015, 10:12:51 pm »
6 maja premiera w USA BATMAN EARTH ONE VOL. 2 - ciekaw jestem kiedy wydadzą go u nas :)

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 04, 2015, 10:44:35 pm »
Wciąż nie potrafię zrozumieć co daje ta obwoluta.
Tak wiem, że amerykańskie wydanie tak ma. Rozumiem, że dostajemy ten sam standard.
Ale piszesz tak jakby to było coś wyjątkowego.
Gdyby chociaż pod spodem była dobrze się prezentująca okładka, jak ma być w Sprawiedliwości.
Kupiłbyś ten komiks z czarną okładką gdyby nie miał obwoluty?

Odpowiedziałem na pytanie:

Pytanie: na czym właściwie polega seria DC Deluxe?

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 04, 2015, 11:34:26 pm »
@Syn
Kategorie doboru tytułów - "klasyki"/"musiszmieć" w formacie bardziej ekskluzywnym niż zwykły trejd, ale nie rujnującym kieszeni jak absolute.  Plus- to w kwestii doboru "noworysowanych" tytułów - najgorętsze obecnie nazwiska/tytuły w stajni danego wydawnictwa. Nie śledzę DC aż tak bardzo, ale np. w Image, jeśli nazywasz się Rucka, Hickman albo Vaughan to co byś nie popełnił, Deluxa swoich wypocin dostaniesz. Inna sprawa, że deluxy Imagę są o klasę lepsze od deluxów DC (jakość wydania).

Zdaje się i w DC się sprawdza, bo np. Swamp Thing Snydera deluxa się doczeka.

@2rcfrt
Nie do mnie pytanie ale... bogiem a prawdą nie wiem. W przypadku wydań oryginalnych zdecydowałaby cena - Chew mi się niesamowicie podoba, ale delux kontra tanie trejdy się nie kalkuluje. W Polsce- delux o parę złotych droższy od standardowego wydania (w sensie - Egmontowych cen na New 52), więc ta, w Polsce kupiłbym ten komiks z czarną okładka, bez obwoluty.

Powtórzę się - jeśli polskie deluxy są faktycznie szyte, to dostajemy wyższy standard niż amerykanie.

Skądinąd - czarna (czy generalnie prosta, introligatorska okładka) - może rwać d.... jeśli ma ładne liternictwo. Ktoś wrzucał w "zdjecia waszych komiksów" swoje samoróbki i wyglądało to naprawdę ekstra (płótno czy inny skaj ale tytuł eleganckim krojem).

Offline veritius

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 05, 2015, 06:56:22 am »
Takie narzekanie jest dość dziwne. Kilka miesięcy temu wszyscy się Deluxami jarali że będzie amerykański standard, a teraz narzekają. Wybór komiksów do serii podyktowany jest tym co się sprzeda, jak się sprzeda będą kolejne. Każdy mój OHC ma obwolutę i brak kolorowej okładki, jak są jakieś pojedyncze wydania z kolorowymi okładkami to super ale nie wymagajmy tego po wydaniu dopiero 2 tomów, za 10 tomów może coś się zmieni, ale jeśli miało by to podnieść cenę (bardzo przystępną) to mówię NIE. Okładka jeśli nie jest lakierowana to i tak będzie się wycierać. Nigdy nie działo się nic podobnego na naszym ryneczku i to w takiej skali. Świetny produkt w wysokiej jakości. Doceniam to.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 05, 2015, 07:27:22 am »
Odpowiedziałem na pytanie:


Właściwie to dałeś recenzję pisząc subiektywnie o świetnych tytułach.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 05, 2015, 08:02:08 am »

Bez przesady.
To jakbyś nazwał ten dobór tytułów? Przeciętny?? Azyl Arkham, Rok Pierwszy, New Frontier, Kryzys Tożsamości, Czerwony Syn... nawet zbierające trochę niższe recenzje Trójca i Batman Ziemia Jeden nie nazwałbym przeciętnymi.
Jaki wg Ciebie miałby być dobór tytułów DC żeby nazwać je świetnymi (i nie piszę o Vertigo)? :biggrin:
Bo według mnie DC nie ma nic lepszego do zaoferowania (jest kilka/ kilkanaście tytułów, które stoją na podobnym poziomie, ale spokojnie nie można wszystkiego na raz, będą pewnie w przyszłym roku)

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 05, 2015, 08:09:09 am »
Dobór tytułów "DC Deluxe" uważam za trafny. Podejrzewam, że są spore szansę aby znalazł coś dla siebie zarówno kapryśny zblazowaniec jak i typowy wielbiciel sprawnie zrealizowanej rozrywki. Cieszę się zwłaszcza z możliwości uzupełnienia  tytułów sprzed rewitalizacji DC Comics. "Kryzysu tożsamości" w wersji polskiej wyczekiwałem już od dawna. Podobnie "Nowej Granicy". Miło również, że zdecydowano się na nieco starsze tytuły takie jak "Syn Demona". Po cichu liczę, że w kolejnych latach załapie się m.in. klasyka tego sortu co "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach", "Whatever Happened to the Man of Tomorrow?" oraz "Green Lantern/Green Arrow". Jak to mawiała jeszcze do niedawna współczesna młodzież: "Must have".

Offline SynMałpy

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 05, 2015, 09:01:31 am »
Ależ nie narzekam, pamiętając, jaka bieda obowiązywała jakiś czas temu w krajowym rynku komiksowym, takie DC Deluxe to prawdziwe złoto.
I naprawdę uważam, że to spora przesada płakać nad wydaniem DC Deluxe, bo ta seria wydana jest naprawdę okazale i do tego w przystępnej cenie.


Zastanawiał mnie wyłącznie dobór komiksów z uwagi na fakt, że nie śledząc w ostatnich latach rynku komiksów, spojrzałem szybko na listę tytułów DC Deluxe i oszalałem, widząc kultowe tytuły wydane na rodzimym rynku. Dopiero później zapoznałem się na spokojnie z prezentowanymi komiksami i zdziwiłem się, widząc takie pozycje, jak Ziemia Jeden i Kryzys Tożsamości - tematyka jak najbardziej ciekawa, lecz rysunki ni cho cho w mój gust. Przypomina to moje zdziwienie, gdy zdobyłem egzemplarz 'Przedwiecznych' Gaimana - 'łooo, nowy komiks Gaimana', a po otwarciu i spojrzeniu na rysunki: 'Co do ...?!', zaś po przeczytaniu całości: 'Neil, co do ...2?!'.


@tokage: nie jestem przeciwnikiem wszystkich noworysowanych komiksów. Kreski Vaughan'a w 'Saga' są pyszne. Nie cierpię zaś takiego stylu wyjątkowo nieoryginalnego, powielanego w niemal wszystkich nowych komiksach superbohaterskich, którego idealny przykład stanowi 'Przedwieczni' (jeszcze raz: 'Neil, co do ...?).

 

anything