trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 05, 2015, 09:04:08 am »
Tyle tylko że Przedwiecznych nie rysuje Gaiman, a Sagi nie rysuje Vaughan. Takie tam mało ważne szczególiki :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 05, 2015, 09:04:13 am »
To jakbyś nazwał ten dobór tytułów? Przeciętny?? Azyl Arkham, Rok Pierwszy, New Frontier, Kryzys Tożsamości, Czerwony Syn... nawet zbierające trochę niższe recenzje Trójca i Batman Ziemia Jeden nie nazwałbym przeciętnymi.
Jaki wg Ciebie miałby być dobór tytułów DC żeby nazwać je świetnymi (i nie piszę o Vertigo)? :biggrin:
Bo według mnie DC nie ma nic lepszego do zaoferowania (jest kilka/ kilkanaście tytułów, które stoją na podobnym poziomie, ale spokojnie nie można wszystkiego na raz, będą pewnie w przyszłym roku)


Dokładnie tak, przeciętne, tak nazwałem Batman: Earth One gdy przeczytałem to dwa(?) lata temu. Tak nazwałbym nawet Superman: Red Son, które dla mnie broni się głównie obecnością Dave'a Johnsona. Red Son nie jest złym komiksem, o nie, ale jest tak przehajpowany, że głowa mała.


Oczywiście można twierdzić, że DC nie ma nic lepszego do zaoferowania obok świetnych faktycznie New Frontier i Year One, z czym oczywiście się nie zgodzę, wystarczy, że zerknę na półkę. Tylko, że tu nie chodzi o to, że argumentem ma być zaproponuj lepsze, tylko, że obligatoryjne robienie z tej nierównej zbieraniny tytułów wybitnego wyboru jest najzwyczajniej na wyrost. Deluxe to nie jest oferta komiksów (w oryginale) prezentująca wszystko co należy znać, tylko oferująca kolekcjonerom i czytelnikom lepsze wydania popularnych tytułów... i połowę tych tytułów z miejsca wymieniłbym* chociażby na Green Arrow: Longbow Hunters, cztery tomy Gotham Central, The Trial Of Catwoman, Green Arrow/Green Lantern, Wonder Woman: Hikateia, Batman: Gotham Noir, dwie miniserie Rebirth od Johnsa (Flash i Green Lantern), czy nawet mało dziś pamiętane Manhunter w mgnieniu oka. No ale DC nie ma przecież nic lepszego do zaoferowania.


Oczywiście to wymieniłbym to takie abstrakcyjne bo nie będę czegoś kupował drugi raz tylko dlatego, że wyszło po polsku.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2015, 09:09:13 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline SynMałpy

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 05, 2015, 09:13:48 am »
Tyle tylko że Przedwiecznych nie rysuje Gaiman, a Sagi nie rysuje Vaughan. Takie tam mało ważne szczególiki :smile:


To, że Gaiman nie rysuje to wiem - dziwi mnie, że wziął udział w tak nieinteresującym projekcie.
Co do Vaughana to przyznaję bez bicia, że nie znam gościa, mam dwie częśc Sagi na półce, lecz czekają na swoją kolej do przeczytania. Zapoznałem się tylko z rysunkami, które bardzo mi przypasowały. Niemniej jednak, wyszła moja niewiedza  :lol:

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 05, 2015, 09:21:06 am »
SynMałpy: Naprawdę nie podobają Ci się rysunki Ragsa Moralesa i Garry'ego Franka? Jasne, że to nie pułap McKeana i Mazucchelli'ego, ale w swojej klasie raczej radzą sobie sprawnie.
 
Kuba G.: "obligatoryjne robienie z tej nierównej zbieraniny tytułów wybitnego wyboru jest najzwyczajniej na wyrost"
 
Podobne argumenty pojawiały się w przypadku WKKM. Widać tak to już bywa z wyborem tytułów, że zawsze znajdzie się wśród nich jakaś pozycja która będzie nam nie odpowiadała, ale innemu czytelnikowi już tak. Np. z wymienionych przez Ciebie tytułów alternatywnych chętnie ujrzałbym m.in. "The Longbow Hunters", ale "Green Lantern: Rebirth" już nie (chociaż mam podskórne przeczucie, że akurat ten tytuł do naszego zestawienia się załapie) - komiks w gruncie rzeczy przeciętny. Może po prostu chodzi o to, że niekoniecznie zmuszeni jesteśmy nabywać każdy tytuł z oferty "DC Deluxe"...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 05, 2015, 09:26:57 am »
Np. z wymienionych przez Ciebie tytułów alternatywnych chętnie ujrzałbym m.in. "The Longbow Hunters", ale "Green Lantern: Rebirth" już nie (chociaż mam podskórne przeczucie, że akurat ten tytuł do naszego zestawienia się załapie) - komiks w gruncie rzeczy przeciętny.


Ja podskórnie czuję, że pewnie gdybym znów po kilku latach znów wróciłbym do Rebirth to pewnie mógłbym zgodzić się z Tobą ale na razie moje wspomnienie tej lektury jest całkiem pozytywne, głównie przez to, że nastroiła do powrotu Hala i śledzenia Johnsowego GA przez kilka lat (porzuciłem po reboocie, jakoś magia uleciała).
perły przed wieprze

Offline Koalar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 05, 2015, 09:45:30 am »
Takie narzekanie jest dość dziwne. Kilka miesięcy temu wszyscy się Deluxami jarali że będzie amerykański standard, a teraz narzekają.

Wynika to z prostego faktu, że jak niektórym osobom coś się nie podoba, to po prostu o tym piszą. Na tym polega forum, żeby wyrażać swoje opinie. I nie, nie wszyscy się jarali amerykańskim standardem, bo nie wszyscy nawet wiedzieli, jak toto wygląda.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Wyszu

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 05, 2015, 10:31:55 am »
Wynika to z prostego faktu, że jak niektórym osobom coś się nie podoba, to po prostu o tym piszą. Na tym polega forum, żeby wyrażać swoje opinie. I nie, nie wszyscy się jarali amerykańskim standardem, bo nie wszyscy nawet wiedzieli, jak toto wygląda.

Zastanawiający jest tylko fakt, że udział tych którym się nie podoba i dzielą się tym na forum jest znacznie wyższy niż tym którym się podoba i się tym dzielą 

Na tym polega forum, żeby wyrażać swoje opinie.

Zgadzam się, ale odnoszę wrażenie że przysłowie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" na forum widoczne jest aż zanadto...

Ja podchodzę to każdej nowej zapowiedzi, każdego nowego autora, pozycji z wielkim entuzjazmem ponieważ pamiętam czasy "pustyni komiksowej". I jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałbym że tyle świetnych pozycji pojawi się na naszym rynku komiksowym.

Konstruktywna krytyka - jak najbardziej
Pamiętajmy też o tym że można chwalić :)
Natomiast zrzędzenia... nie znoszę...



Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 05, 2015, 10:51:41 am »
Wyszu: "Ja podchodzę to każdej nowej zapowiedzi, każdego nowego autora, pozycji z wielkim entuzjazmem ponieważ pamiętam czasy "pustyni komiksowej"."
 
Mam podobnie. Jeszcze pod koniec 2007 r. wraz z kolegami z DC Multiverse cieszyłem się na wieść publikacji przez Egmont... "Młodych Tytanów". Niekoniecznie ze względu na uwielbienie dla animowanego pierwowzoru co raczej nadzieję, że jeśli komiks dobrze się sprzeda to może w nieco dalszej perspektywie doczekamy się więcej niż jednego "Batmana" rocznie (tj. dwóch, w porywach do czterech). Czegoś takiego jak obecnie nigdy bym się jednak nie spodziewał. Pytanie tylko jak długo to potrwa. Póki co z lubością korzystam z tego raju.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 05, 2015, 11:09:39 am »

To, że Gaiman nie rysuje to wiem - dziwi mnie, że wziął udział w tak nieinteresującym projekcie.


Pomysł z próbą przywrócenia do mainstreamu kreacji Jacka Kirbiego nazywasz "nieinteresującym projektem"? Kontrowersyjnie.
perły przed wieprze

Offline Koalar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 05, 2015, 11:15:19 am »
Zastanawiający jest tylko fakt, że udział tych którym się nie podoba i dzielą się tym na forum jest znacznie wyższy niż tym którym się podoba i się tym dzielą 

Nie wiem, czy piszesz ogólnie, czy o okładkach DC Deluxe. Jak to drugie, no to może po prostu ludzie wolą klasyczne kolorowe okładki bez obwolut? Ale spokojnie, jakbyśmy mieli kolorowe, to pewnie odezwaliby się ci, co woleliby jak w oryginale...
Nic, teraz mamy porównanie, wyrażamy swoje zdanie, a wydawca w przyszłości może weźmie pod uwagę nasze opinie.

Konstruktywna krytyka - jak najbardziej
Pamiętajmy też o tym że można chwalić :smile:
Natomiast zrzędzenia... nie znoszę...

Staram się przy okazji pisać pozytywy (fajnie, że wydajecie, ale okładka brzydka). A w niektórych tematach o konstruktywności nie ma za bardzo mowy, bo jeden woli pojedyncze tomy, a drugi integrale.
Ale tu to nawet jak literówkę wytkniesz, to ci piszą, że chcesz ukrzyżować wydawcę...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 05, 2015, 01:16:15 pm »
Do końca roku w kwestii deluxe niewiele się zmieni, a 10 tytułów, które są zapowiedziane, to bardzo dobre historie i nie powiedziałbym, że są zapychaczami. Seria dopiero raczkuje, nie wiem, na ile ją zaplanowano, pewnie zadecyduje sprzedaż. Mamy więc ponad pół roku na narzekanie, proponowanie i zachwycanie się tym, co jest i co będzie w najbliższej przyszłości. Na początku wybrano najkorzystniejszy i najprostszy wariant, czyli postawienie na batmana. Ja myślę, że gdzieś tak po 30 tytułach będzie można narzekać na to czy dobór jest trafny - oby do tej liczby bez większego problemu się zbliżyć.

Na razie nie znajduje żadnego "ale", co inicjatywy deluxe. Na razie ogólnie rynek deluxe jest trochę biedny, jeżeli chodzi o to, co można sobie ściągnąć (dla mnie must have na który nie mogłem czekać to - BATMAN ADVENTURES MAD LOVE DELUXE EDITION HC i tyle). Nie ma więc co się spieszyć i trzeba trochę poczekać, bo pewnie za oceanem deluxy też dopiero zaczęli wydawać.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2015, 01:26:51 pm wysłana przez isteklistek »

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 05, 2015, 01:35:50 pm »

Offline SynMałpy

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 05, 2015, 01:50:24 pm »

Pomysł z próbą przywrócenia do mainstreamu kreacji Jacka Kirbiego nazywasz "nieinteresującym projektem"? Kontrowersyjnie.


Może źle wyraziłem się - projekt jak najbardziej zasługiwał na uwagę, lecz wykonanie było absolutnie fatalnie. Zaczynając od strony graficznej (ale to juz moja subkietywna ocena), a na treści kończąc, co było dla mnie największym zdziwieniem, iż Gaiman, facet z wyobraźnią wręcz nieograniczoną, popełnił komiks, w którym nie wydarzyło się nic, totalnie, absolutnie nic. Wielkie nic...

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 05, 2015, 05:24:27 pm »
To jakbyś nazwał ten dobór tytułów? Przeciętny?? Azyl Arkham, Rok Pierwszy, New Frontier, Kryzys Tożsamości, Czerwony Syn... nawet zbierające trochę niższe recenzje Trójca i Batman Ziemia Jeden nie nazwałbym przeciętnymi.
Jaki wg Ciebie miałby być dobór tytułów DC żeby nazwać je świetnymi (i nie piszę o Vertigo)? :biggrin:
Bo według mnie DC nie ma nic lepszego do zaoferowania (jest kilka/ kilkanaście tytułów, które stoją na podobnym poziomie, ale spokojnie nie można wszystkiego na raz, będą pewnie w przyszłym roku)


Ja bym rzekł ze ten dobór tytułów jest zupełnie niezłym kompromisem miedzy tym co najlepsze, a tym co ma najlepsze szanse się sprzedać. Tylko tyle i aż tyle. Taki odpowiednik WKKM na zasadzie: 30% kolekcji must-have, 40% czemu nie, 30% niekoniecznie...


Puszczając wodze fantazji, z zaproponowanych tytułów zostawiłbym Azyl Arkham, Rok Pierwszy i New Frontiera. Do tego dołożyłbym nowe wydania The Dark Knight Returns i Crisis On Infinite Earths (oba Deluxy mają mieć premiery pod koniec roku). Dalej "muchowe" All-Star Superman i Długie Halloween oraz egmontowego Kingdom Come i Husha. I na koniec, jako ciekawostkę, zamiast Lobo, powiedzmy Blackest Night.

Ale rzecz jasna taka wish lista nie ma racji bytu przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych :| Należy cieszyć się tym co jest i mieć nadzieję ze pomysł chwyci a kolejna edycja nadejdzie w 2016.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 05, 2015, 05:56:57 pm »

Puszczając wodze fantazji, z zaproponowanych tytułów zostawiłbym Azyl Arkham, Rok Pierwszy i New Frontiera. Do tego dołożyłbym nowe wydania The Dark Knight Returns i Crisis On Infinite Earths (oba Deluxy mają mieć premiery pod koniec roku). Dalej "muchowe" All-Star Superman i Długie Halloween oraz egmontowego Kingdom Come i Husha. I na koniec, jako ciekawostkę, zamiast Lobo, powiedzmy Blackest Night.

Ale rzecz jasna taka wish lista nie ma racji bytu przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych :| Należy cieszyć się tym co jest i mieć nadzieję ze pomysł chwyci a kolejna edycja nadejdzie w 2016.
Kurcze, cieszę się, ze to nie Ty układałeś listę :) 7 dubli (z czego 4 bez problemu dostępne) na 10 tytułów? Do tego taka ramota jak Kryzys (sam chętnie bym kupił, ale nie zmienia to faktu, że to komiks poniżej poziomu każdego z Deluxów zaproponowanych przez Egmont).
Myślę, że Husha i KC na pewno dostaniemy jeśli idea DC Deluxe się przyjmie, a i na Blackest Night mam nadzieję