trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 06, 2015, 07:45:00 pm »
Zapowiedziane w USA.

Już dawno. Chyba za tydzień ma mieć swoją premierę. Ciekawe, czy w przyszłym roku Egmont to u nas wyda. Niby powinni, ale jakoś do dziś razi mnie, że z "Najlepszymi opowieściami" poprzestali tylko na pierwszym tomie.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 06, 2015, 08:08:07 pm »
Komiksy z Earth One mogą być w wersjach deluxe, ale żeby zachowali proporcje i nie zalewali nas jedną linią, bo trochę już jest i coś się zawsze szykuje. Osobiście czekam na WW Morrisona, ale niekoniecznie w tej serii musi się ukazać. Jeżeli chodzi o Morrisona, to mogli by się postarać o tytuł zapowiedziany w USA na listopad "The Multiversity" Deluxe Edition - 448 s.

Galactus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 06, 2015, 08:09:22 pm »
Zapowiedziane w USA.


Premiera dzisiaj była.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 07, 2015, 07:18:17 am »
Jeżeli chodzi o Morrisona, to mogli by się postarać o tytuł zapowiedziany w USA na listopad "The Multiversity" Deluxe Edition - 448 s.


ciekaw jestem jak ten tytuł by się u nas przyjął, bo jest bardzo specyficzny ;)

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 07, 2015, 07:41:35 am »
Niektóre specyficzne komiksy się u nas przyjmowały, niektóre nie. Na czym polega specyficzność Multiversity?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 07, 2015, 08:54:53 am »
Niektóre specyficzne komiksy się u nas przyjmowały, niektóre nie. Na czym polega specyficzność Multiversity?


To, że dla czytelnika, który nie siedzi choć trochę mocniej w amerykańskim komiksie potrzeba tyle przypisów, że zajęłoby to 1/3 komiksu  :cool:
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 07, 2015, 09:24:42 am »
Czyli takie Avengers: Na Zawsze, które niedawno (tom pierwszy) wyszło z WKKM? :)

Sądzę, że też Kryzys Tożsamości dla polskiego czytelnika też może być szokiem. Jeden zeszyt a tam tyle postaci z DC, o których nad Wisłą nikt nie czytający w oryginale nic nie wie... Zawsze to jakiś pretekst do zgłębiania informacji na własną rękę!

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 07, 2015, 02:18:00 pm »
Multiversity deluxe po polsku lubie to  :razz: :lol:
Tak samo nie pogardzilbym polska edycja nowych secret wars  :biggrin:
pzdr
ps btw ciekaw jestem, :biggrin: jak sie rozwinie to cale dc deluxe?
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kosmoski

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 08, 2015, 09:16:28 am »
Świetny ten "Kryzys tożsamości"! Podchodziłem do niego z pewną rezerwą, jakoś po "Kapitan Ameryka: Wybraniec" Davida Morrella, mam obawy przed komiksami, w których pisarze biorą się za superbohaterów. Ale Meltzer z tej konfrontacji wyszedł zwycięsko...

Też się trochę bałem, co z tego będzie (zwłaszcza, że po pierwszym rozdziale jakoś mnie to wszystko nie porwało). Ale już od drugiego rozdziału historia wciąga na całego. Scenarzysta się nie patyczkuje, w życiu nie spodziewałbym się niektórych rozwiązań, które stosuje (ale w żadnym razie nie jest to wada). Do tego świetnie prowadzi oprócz wątku głównego multum wątków pobocznych. Jak na start nowej kolekcji to komiks ideał, dobrze napisany i znakomicie narysowany oraz pokolorowany. Do tego dochodzą bardzo przyjemne dodatki w postaci m.in komentarzy autorów. Z czystym sercem podpisuję się pod wszystkimi polecankami w tym temacie. :)

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 08, 2015, 11:00:11 am »
Faktycznie historia frapująca, ale mnie osobiście trochę prace Ragsa Moralesa drażnią (czy to w "Kryzysie tożsamości" czy Action Comics: Superman z N52!) . Choć może to zbyt dosadne określenie - ale po prostu uważam go za nierównego artystę. Kilka kadrów jest w tym tomie faktycznie bardzo dobrych, ale większość jest w najlepszym przypadku poprawna moim zdaniem.
Graficznie "Ziemia jeden" bardziej mi podchodzi. :smile: W tej brakuje dodatków, ale ogólnie linia Deluxe to strzał w dziesiątkę.
PS: nie wiem jaki miałoby to wpływ na cenę, ale wytłaczany na okładce napis mógłby być pomalowany na dajmy na to złoto (mam takiego oryginalnego Green Lanterna i wygląda to bardzo porządnie) i wytłoczony  również na grzbiecie.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 11:04:15 am wysłana przez Gazza »

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 09, 2015, 11:37:01 am »
A co sądzicie o Lobo wchodzącym w skład Deluxów? Warto się tym komiksem zainteresować?

A czysto teoretycznie jak oceniacie szanse na wydanie w formie Deluxów takich tytułów jak Kingdom Come, Batman: Hush czy Planetary. Zwłaszcza ten ostatni mnie interesuje, niedawno rozważałem zakup OHC.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 09, 2015, 11:40:09 am »
A co sądzicie o Lobo wchodzącym w skład Deluxów? Warto się tym komiksem zainteresować?

Wg mnie pozycja obowiązkowa pomimo wcześniejszych wydań.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 09, 2015, 11:53:48 am »
A czysto teoretycznie jak oceniacie szanse na wydanie w formie Deluxów takich tytułów jak Kingdom Come, Batman: Hush czy Planetary. Zwłaszcza ten ostatni mnie interesuje, niedawno rozważałem zakup OHC.

Kingdom Come  80%
Batman - Hush  50%
Planetary          10%

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 09, 2015, 12:47:28 pm »
Planetary ma bardzo fajnego Omnibusa, sam posiadam i polecam (szkoda, że DC Deluxe nie ma takich fajnych okładek pod obwolutą).

Jeśli chodzi o Hush, to w wydaniu amerykańskim DC Deluxe już jest, więc szanse są spore.


ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 09, 2015, 01:54:04 pm »
Lobo mi się znudził jak TM-Semic katował nas coraz gorszymi historiami. Ale te dwa pierwsze, najlepsze, bardzo dobrze wspominam i bardzo chętnie sobie odświeżę w wydaniu Deluxe, warto się nimi zainteresować. W "Planetary" wątpię, a "Hush" i "Kingdom Come" to wg. mnie niemal pewniaki. Komiksy uznane, wydane przez Egmont, od dawna niedostępne, teraz kiedy E dużo wznawia, mają odpowiednią serię do tych dwóch tytułów i nie wznowiliby ich? Nie wierzę.

 

anything