Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 12, 2015, 10:28:55 pm »
Koszt produkcji takiego wydania czyli czarne płótno + obwoluta jest niższy niż kolorowa lakierowana okładka. Za oceanem nauczyli się jak zaoszczędzić parę $ na tym, część osób dała się nabrać i teraz wychwala uboższą formę.

Akurat w przypadku mangi było na odwrót, wersja pierwotna byłą z obwolutą. W Polsce większość wydawnictw na początku drukowała bez obwolut cienkie lakierowane/nielakierowane kolorowe okładki żeby nie odstraszyć czytelników nienauczonych do tej formy. Od kilku lat zaczęli już drukować wszystko z obwolutami (a pod nimi czarno biała kopia) z paroma wyjątkami aby domknąć pewne serie "po staremu".

Dla mnie to solidny downgrade. Byłbym w stanie zrozumieć ten zabieg, gdyby pod obwolutą znajdowała się kolorowa, lakierowana kopia grafiki z obwoluty. Zresztą jeżeli mnie pamięć nie myli tak właśnie robiono na początku... W ten sposób zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy trendu byliby usatysfakcjonowani. No ale jak widać w pewnych okolicznościach można odzyskać parę $ w tak zgrabny sposób żeby nikt się nie zorientował.

No... prawie nikt ;)

Offline Szekak

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 12, 2015, 11:26:29 pm »
Może i jest tańsza taka forma okładki, ale IMO wydaje mi się, że jest ładniejsza i bardziej ekskluzywna. Takie zwykłe subiektywne spostrzeżenie. :)

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 13, 2015, 08:04:24 am »
Mnie tam ta obwoluta do niczego nie potrzeba poza tym słabe jest to ze na okladce komiksu tej czarnej jest tylko tytul napisany a brak na niej autor itp. Szkoda takze ze wymiary sa wieksze bo musialem zrobic przemeblowanie na mojej polce.


PZDR

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 13, 2015, 09:53:09 am »
Szkoda takze ze wymiary sa wieksze bo musialem zrobic przemeblowanie na mojej polce.
Ale udało Ci się zrobić to przemeblowanie? Bo to bardzo ciekawa kwestia.

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 13, 2015, 11:51:51 am »
Obwoluty bywają nierówno wydrukowane/przycięte (jak wyżej w przypadku "Czerwonego syna"), a mnie z kolei na "Batman: Ziemia jeden" na górnej krawędzi rozwarstwia się obwoluta (cienka folia (lakier?) odkleja się od papieru).
Ale żeby nie było: na moim omnibusie Green Lantern vol 1(by Geoff Johns): grzbietowa treść obwoluty nie jest idealnie wpasowana...
....za to pod nią ukrywa się full kolor i lakierowany piękny hardcover, natomiast w przypadku hc "Green Lantern: Secret Origin" pod obwolutą jest czarny (podobny do naszego Deluxe, choć gładki, bez faktury) hardcover, ale za to oprócz wytłoczenia na przedniej stronie posiada również wytłoczenie na grzbiecie (mega PLUS!!) oraz wszystkie wytłoczenia są wypełnione "złotym" kolorem (uber PLUS!!!).
Również skłaniam się ku tezie, że cały to "wow!" z hc+obwoluta to chyba zakamuflowana forma cięcia kosztów, bo samą obwolutę to widzę tylko zdejmując i zakładając na komiks, a gdy już stoi pośród innych na regale to i tak ginie w tłoku i niczym się to nie wyróżnia - nie wspominając, że więcej z nią problemów (ostrożność, zdejmowanie do czytania) niż pożytku (może gdybym każdy album przechowywał na oddzielnym stojaczku i byłby wyeksponowany to miałaby (obwoluta) jakiś sens).
To tak tytułem subiektywnych spostrzeżeń, uwag i porównań. Nie żebym narzekał (choć taki może być wydźwięk tego posta, a i rozwarstwiająca obwoluta się mi trafiła), ale wydaje mi się, że standardowy (Nowe DC! etc) kolorowy, lakierowany hc byłby lepszym, równie efektownym i trwalszym rozwiązaniem.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 13, 2015, 12:18:10 pm »
Nie rozumiem tego narzekania. Przeciez oryginalne komiksy w HC od lat tak sa wydawane - obwoluta i (na ogol) czarna okladka pod spodem. Kto kupuje oryginaly marvela czy dc wie, ze to standard. Dopiero od niedawna marvel postawil na okladki lakierowane bez obwoluty, za to z beznadziejnie cienkim, gazetowym papierem. W dc z kolei, nadal nic sie nie zmienilo.
Dostaliscie amerykanski komiks, wydany w amerykanskim standardzie i dalej zle. :roll:

Mi to pasuje. Kryzys Tozsamosci to pierwsze superhero, po polsku, ktore kupilem od lat. Sam komiks (choc jeszcze 2 rozdzialy przede mna), jak i jakosc wydania bardzo mi sie podobaja.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 13, 2015, 01:34:19 pm »
Nie rozumiem tego narzekania. Przeciez oryginalne komiksy w HC od lat tak sa wydawane - obwoluta i (na ogol) czarna okladka pod spodem. Kto kupuje oryginaly marvela czy dc wie, ze to standard. Dopiero od niedawna marvel postawil na okladki lakierowane bez obwoluty, za to z beznadziejnie cienkim, gazetowym papierem. W dc z kolei, nadal nic sie nie zmienilo.
Dostaliscie amerykanski komiks, wydany w amerykanskim standardzie i dalej zle. :roll:

Oryginalne komiksy w HC wydawane z obwolutami + czarne okładki:

od lat - absolutnie tak.

od zawsze - absolutnie nie.

Reszta została napisana już w postach powyżej.

Egmont pokazał, że można ładnie wydawać HC. Mało wydali komiksów ze zwykłym lakierowanym/pół laakierowanym kolorowym HC? Chociażby w kolekcji Mistrzowie Komiksu V jak Vendetta, Liga Dżentelmenów, Umowa z Bogiem, Strażnicy itd. Względem tego taki "Kryzys..." jest regresem. To, że oryginał był tak wydawany nie ma nic do rzeczy. Nie zwykłem się męczyć w imię "idei" i i kupować coś kiepskiego tylko dlatego, że tak wyszło w oryginale. Mieli szansę zrobić to lepiej niż pierwowzór ale postanowili pójść na łatwiznę. Szkoda i tyle. Nie jest oto oczywiście TRAGEDIA ŻYCIOWA. Ale zdecydowanie nie ma się czym podniecać jeżeli chodzi o wydanie "Kryzysu...".

Offline burberry

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 13, 2015, 03:10:43 pm »
Oryginalne komiksy w HC wydawane z obwolutami + czarne okładki:

od lat - absolutnie tak.

od zawsze - absolutnie nie.

Reszta została napisana już w postach powyżej.

Egmont pokazał, że można ładnie wydawać HC. Mało wydali komiksów ze zwykłym lakierowanym/pół laakierowanym kolorowym HC? Chociażby w kolekcji Mistrzowie Komiksu V jak Vendetta, Liga Dżentelmenów, Umowa z Bogiem, Strażnicy itd. Względem tego taki "Kryzys..." jest regresem. To, że oryginał był tak wydawany nie ma nic do rzeczy. Nie zwykłem się męczyć w imię "idei" i i kupować coś kiepskiego tylko dlatego, że tak wyszło w oryginale. Mieli szansę zrobić to lepiej niż pierwowzór ale postanowili pójść na łatwiznę. Szkoda i tyle. Nie jest oto oczywiście TRAGEDIA ŻYCIOWA. Ale zdecydowanie nie ma się czym podniecać jeżeli chodzi o wydanie "Kryzysu...".

Ja się właśnie podniecam tym, że zostało to wydane.
Bóg Cię kocha

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 13, 2015, 03:33:44 pm »
Faktem wydania ja w sumie też. Lecz wydaniem w sensie oprawy już nie ;P

Przynajmniej zgodność w tym względzie :)

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 14, 2015, 11:48:09 am »
Nie rozumiem tego narzekania. Przeciez oryginalne komiksy w HC od lat tak sa wydawane
Nie nazywaj kilku krytycznych uwag narzekaniem. Myślę, i pewnie większość się zgodzi, że fakt zaistnienia tej linii wydawniczej to spory plus i wydarzenie, ale kilka detali można zawsze poprawić i spostrzeżenia klientów z pewnością nie zasługują na miano narzekania tylko konstruktywnej krytyki, która mądrze odebrana (np przez wydawcę, konkurencję etc) stanowi cenne źródło informacji.
Nie bądźmy bezkrytyczni! Fakt, że ponad połowa uprawnionej do głosowania części narodu nie rusza tyłka do urny, nie musi przekładać się na fandom komiksowy i łykanie wszystkiego jak leci.
Reasumując (tym razem piszę tylko za siebie) - mnie ostatnio bardzo cieszy towar dostarczany przez Egmont, Muchę czy Taurusa, ale kilka wpadek czy niedoróbek wymaga uwagi. Pewne rozwiązania podobają mi się bardziej, inne mniej. Akceptuję więc kupuję, a skoro to forum dyskusyjne to można sobie podyskutować co jest udane, a co nie.


Offline Inuki

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 14, 2015, 09:22:46 pm »
Ma ktoś "Czerwonego syna"? Jak wrażenia? Chodzi mi o wydanie; są jakieś dodatki? Do mnie wydanie trafi dopiero za 2 tygodnie :-/

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 14, 2015, 09:27:07 pm »
Nie bądźmy bezkrytyczni!
Nie jestem. Do mnie ten wydawniczy minimalizm zwyczajnie trafia. Może to kwestia wieku ale im mniej pstrokacizny tym lepiej.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 14, 2015, 09:32:35 pm »
Jak pisałem wyżej, w moim wydaniu obwoluta jest krzywo. Poza tym jest bodajże wstępniak liczący 3 strony, jednostronicowe posłowie i kilkanaście stron ze szkicami.

Z tym DC póki co same średnie doświadczenia - "Kryzys.." też mnie nie powalił (krzywy grzbiet).

Mam z tego wydania DC Deluxe anglojęzycznego "Marshal Law" i wrażenia zdecydowanie lepsze, niby to samo, ale jednak wyraźnie lepsza jakość - fajna okładka pod obwolutą i dużo grubszy papier. Póki co wolałbym normalne wydania oversized, zamiast tych obwolutowych z dodatkami.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 09:37:54 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 14, 2015, 09:47:59 pm »
Ja muszę pochwalić Gildię.pl za szybką dostawę. Wczoraj była premiera, dziś już paczka doszła do kiosku Ruchu. Odbieram jutro rano i zobaczymy jak moj egzemplarz będzie wyglądać.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 14, 2015, 09:53:11 pm »
Premiera nie była wczoraj - sam mam egzemplarz od dwóch dni.

 

anything