Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 08, 2015, 10:31:09 am »
Okazuje się, że kolorowa okładka pod obwolutą to nie rzadkość w oryginalnych wydaniach.
Nawet gdy takowej brak to na czarnym "płóciennym" materiale są wytłoczenia i to często wypełnione "złotym" kolorem.
I tego najbardziej mi brak w egmontowych edycjach. Przynajmniej na grzbietach, bo bez obwoluty (zawsze może zaginąć lub ulec jakiemuś przypadkowemu zniszczeniu) ustawione na półce są całkowicie nierozpoznawalne...

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 09, 2015, 12:22:55 am »
Wczoraj widzialem oryginalny Identity Crisis Deluxe i kicha  bo, co prawda byl zafoliowany, ale dalo sie zauwazyc kolorowa okladke pod obwoluta. Cofam swoje wczesniejsze przypuszczenia o takich bajerach w rodzimych wydaniach. Bedzie na czarno :???:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 10, 2015, 10:35:59 am »
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące okładki wznowienia Azylu Arkham

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 10, 2015, 10:58:44 am »
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące okładki wznowienia Azylu Arkham



fajna. taka Sandmanowa :)

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 10, 2015, 11:18:58 am »
A mnie się bardziej podobała ta z 1 wydania.
Ta mi się kojarzy bardziej z jakąś bajką typu Czernoksiężnik z Krainy Oz, a nie z mrocznym komiksem o szaleństwie (tzn. nie czytałem AA, ale słyszałem, ze taki jest :wink: ). To już bardziej mi się podobała ta prezentowana na stronach świata komiksu ( http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/polecamy/ ). Ale - w tym sezonie mamy jakiś sezon na średnie okładki chyba. Poza tym - jak się nie ma co się lubi... :wink: Może jak zobaczę na żywo to sie przekonam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 11:30:04 am wysłana przez mack3 »

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwiec 10, 2015, 11:47:02 am »
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące okładki wznowienia Azylu Arkham

Chyba obwoluty :wink: , bo jaka będzie okładka to wszyscy wiemy



 :lol:

Offline blackwaterpark

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwiec 11, 2015, 04:26:05 pm »



 :lol:

Kurde balans - nic nie widzę! Ciemność widzę! Ciemno, jak u Batmana w...  :wink:

Offline Baks

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwiec 11, 2015, 10:50:09 pm »
Jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać,cześć wszystkim! Dopiero zaczynam ,,na poważnie'' wcześniej z komiksem miałem tylko parę epizodów m.in z TM Semic.Na pierwszy ogień poszli Strażnicy byłem wniebowzięty,fabuła,wielowątkowość coś wspaniałego i teraz nawiązując do tematu wczoraj skończyłem  Czerwonego Syna i jestem strasznie zawiedziony.Czy może za wiele oczekiwałem od tego tytułu po przeczytaniu Strażników,fabuła im bliżej do końca tym bardziej stawała się płytka jedynym plusem tak na prawdę jest niezły rysunek.Chciałbym wiedzieć czy tylko ja odnoszę takie wrażenie i możliwe że po prostu nie nadaje się do komiksu typowo superbohaterskiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2015, 10:54:05 pm wysłana przez Baks »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwiec 12, 2015, 04:46:11 am »
Jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać,cześć wszystkim! Dopiero zaczynam ,,na poważnie'' wcześniej z komiksem miałem tylko parę epizodów m.in z TM Semic.Na pierwszy ogień poszli Strażnicy byłem wniebowzięty,fabuła,wielowątkowość coś wspaniałego i teraz nawiązując do tematu wczoraj skończyłem  Czerwonego Syna i jestem strasznie zawiedziony.Czy może za wiele oczekiwałem od tego tytułu po przeczytaniu Strażników,fabuła im bliżej do końca tym bardziej stawała się płytka jedynym plusem tak na prawdę jest niezły rysunek.Chciałbym wiedzieć czy tylko ja odnoszę takie wrażenie i możliwe że po prostu nie nadaje się do komiksu typowo superbohaterskiego.


Po "Strażnikach" większość komiksów z superbohaterami będzie Ci się taka wydawać. Bo one takie są.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 12, 2015, 06:45:51 am »
Chciałbym wiedzieć czy tylko ja odnoszę takie wrażenie i możliwe że po prostu nie nadaje się do komiksu typowo superbohaterskiego.

Na pewno nie ma co się zrażać po przeczytaniu "Czerwonego syna", zwłaszcza po przeczytaniu go zaraz po "Strażnikach". Przeczytaj "V jak Vendetta". A z superbohaterskich może daj szansę "Kryzysowi tożsamości"? Albo jakiemuś Batmanowi typu "Powrót Mrocznego Rycerza", czy "Długie Halloween"?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 12, 2015, 07:06:42 am »
Tyle, że Watchmen to nie jest superhero per se, tylko dekonstrukcja gatunkowa. To żaden wyznacznik dla ogółu gatunku i zawsze będzie się człowiek potykał patrząc na superhero przez pryzmat komiksu, który jego założeń gatunkowych do końca nie miał realizować.
perły przed wieprze

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 12, 2015, 07:57:46 am »
Kurde balans - nic nie widzę! Ciemność widzę! Ciemno, jak u Batmana w...  :wink:
Bo to cover DC Deluxe :lol: Jak pogrzebiesz w ustawieniach monitora/spojrzysz pod kątem to zauważysz wytłoczony tytuł :wink: :badgrin:

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:41:16 am »
Postanowiłem, że nie będę brał komiksów jak leci (wystarczy, że biorę w ten sposób WKKM - tak, dałem się), dlatego gryzę się, czy kupić "Kryzys tożsamości", czy sobie odpuścić (za tydzień "Mroczne zwierciadło"). Dla mnie komiks to zawsze duet - scenariusz i kreska. Kreska "Kryzysu..." jest mocno... pozbawiona charakteru, natomiast historia jest ponoć wybitna. Może bylibyście mnie w stanie jakoś zachęcić/zniechęcić do nabycia tej pozycji, hę?

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:04:53 pm »
Z tą wybitną historią to przesada, jest bardzo dobra, choć niektórzy mają poważne zastrzeżenia. Osobiście polecam, trochę głupio byłoby odpuścić tak dobry komiks, zwłaszcza gdy bierze się WKKM jak leci. A rysunki może przekonają Cię do siebie w trakcie lektury? Też na pierwszy rzut oka nie robiły na mnie wrażenia, ale sprawdziły się w trakcie czytania.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:43:45 pm »
Rysunki są co najmniej bardzo dobre pod względem oddawania emocji bohaterów. Nieme kadry są świetne.
Nie wiem czy oceniałeś rysownika po przykładowych planszach - jeśli tak, to wg mnie te przykładowe plansze są rzeczywiście fatalne.
Suma sumarum - rysunki może nie są wybitne, ale pasują do historii i ja nie miałem w ogóle zastrzeżeń (a niektóre kadry, jak wspomniałem wyżej, były wręcz świetne).

 

anything