Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 18, 2015, 08:16:18 pm »
Jakoś nie mogę przywyknąć, że na Wikipedii można tyle wyczytać o postaciach fikcyjnych. Będę pamiętał zwracać się ku internetom, zanim wyręczę się kimś innym. Jak by nie było - Garf, dzięki. No i niezły smaczek z tym hasłem do konta. Ciekaw jestem, ile jeszcze tego moja nieznajomość DC przepuściła podczas lektury.

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 18, 2015, 08:30:44 pm »
Black Mirror zamówione, do zakupu przekonały mnie upust 40% na nieprzeczytane.pl i miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych komiksów z batkiem w rankingu ign. I może jeszcze chęć zatarcia nie najlepszego wrażenia po Kryzysie Tożsamości.

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwiec 19, 2015, 02:27:23 pm »
Faktycznie na nieprzeczytane.pl mają teraz niezłe promocje, a ja jak na złość nie mam w tym miesiącu kasy. Czy ktoś wie do kiedy będzie trwała u nich ta promocja, bo nie mogę takiego info znaleźć na stronie? Jak nie to będę ich męczył mailem

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwiec 19, 2015, 05:28:14 pm »
Ahh no przekonaliście mnie do tego Black Mirror. Pomógł też rabat na nieprzeczytane.pl. Jak zobaczyłem w sklepie gildii za 75 zł to myślałem, że chyba oleję, bo trochę mi się chwilowo gacek przejadł no i cena strasznie wysoka jak na Deluxy dotychczas wypuszczone, ale za 60 zł to już czemu nie :P Czekam na przesyłkę :)

Offline angelscorpion

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 20, 2015, 07:44:27 am »
Rabat na Black Mirror i Wonder Woman jest wyśmienity! :biggrin: Niewiele ponad cenę okładkową Batka można dostać tego pierwszego wraz z tą drugą  :eek:

Offline budyn2h

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 20, 2015, 09:49:18 am »
Właśnie jestem po lekturze "Mrocznego Odbicia" i nie bardzo wiem skąd te zachwyty.
Zdecydowanie z serii DC Deluxe podobał mi najbardziej "Czerwony syn" i to pod względem kreski i scenariusza.

Dick jako batman ani nie jest jakiś mroczny i mściwy choć kadry starają się go tak pokazywać.
W ogóle trudno się wczuć w historię z racji, wielu wydarzeń z przeszłości do których się odwołują w komiksie a wstęp jest strasznie lakoniczny.

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 20, 2015, 11:50:29 am »
No ale, jak to, czekałeś na 1 negatywną opinię, będącą w opozycji do reszty pozytywnych, żeby potwierdziła twoją decyzję o odpuszczeniu sobie tego tomu? Dziwna taktyka :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 20, 2015, 11:54:16 am »
Właśnie jestem po lekturze "Mrocznego Odbicia" i nie bardzo wiem skąd te zachwyty.


Z lektury  :wink:


A tak poważnie i też subiektywnie, to odbiję to tak skoro pojawiło się porównanie z innym komiksem z DC Deluxe... "Red Son" uważam za jeden z najbardziej przereklamowanych głośnych komiksów poprzedniej dekady, który broni się tylko oprawą graficzną. Scenariuszowo jest królem wśród przeciętniaków, czytasz raz, odstawiasz na półkę, nie wracasz, sprzedajesz. No ale już to gdzieś pisałem, DC Elseworlds ma tyle świetnych komiksów, że nigdy nie zrozumiem popularności banału "Red Son".


Może moje podejście do "Black Mirror" bierze się z tego, że czytałem to w czasie premiery w USA, wtedy dostałem dokładnie takiego Batmana jakiego potrzebowałem... i niestety po restarcie Snyder nigdy nie wrócił do tego poziomu, więc sentyment tylko większy (a ja zupełnie nie należę do ludzi będących psychofanami Batmana).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 12:04:04 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwiec 20, 2015, 02:39:41 pm »
Z serii rozważań alternatywnych, z których nic nie wynika:
Ponieważ mamy już połowę roku (a i 4 komiksy z DC Dleuxe za nami) oraz ponieważ Egmont nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów co do DC Deluxe na rok przyszły postanowiłem sam skonstruować listę potencjalnych komiksów, które będą wydane w ramach DC Deluxe w przyszłym roku.


Przy wyborze brałem różne kryteria (np. poziomu artystycznego, poprzez potencjał marketingowy, "hype" tytułu, dostępność wersji deluxe...) - co ważne - nie jest to moja lista marzeń, lista komiksów, które chciałbym żeby były wydane, tylko lista komiksów jakie (wg mnie) wydane będą... Ciekaw jestem, ile z moich typów się sprawdzi... :biggrin: . no to zaczynamy:


Batman:
- Earth One #2 (po wydaniu 1. części w tym roku Egmont nie odpuści kontyzuacji tym bardziej, że prezentuje ponoc jeszcze wyższy poziom)
- Vampire (Trilogy) (Batman vs wampiry w wykonaniu Jonesa to świetny potencjał marketingowy. Ogólnie: Batmana musi byc dużo i muszą się też znaleźć w zestawie takie "mroczniejsze historie" na zasadzie - dla każdego cos dobrego. + jest dostępna fajna wersja zbiorcza komiksu)
- Gothic (Ogólnie: Batmana musi byc dużo i muszą się też znaleźć w zestawie takie "mroczniejsze historie" na zasadzie - dla każdego cos dobrego. + nazwisko Granta Morrison też gwarantuje dodatkowy potencjał marketingowy a i w USA wyszła wersja Deluxe tego komiksu... no i nazwa chwytliwa :wink: )
- Year 100  (Ogólnie: Batmana musi byc dużo i muszą się też znaleźć w zestawie takie ambitniejsze historie na zasadzie - dla każdego cos dobrego. +  w USA wyszła niedawno fajna wersja Deluxe tego komiksu... no i nazwa chwytliwa - nawiąząjąca do kultowego roku 1 )
- Hush (Oprócz historii mroczniejszych wśród Batmanów nie może zabraknąć pozycji blockbusterowych, żeby zadowolić inną część czytelników. Obecna niedostępność komiksu (efekt: "najlepsze jest to czego nie mam") i nazwisko Jima Lee również będzie działało bardzo marketingowo. Wznowienie bardzo wyczekiwane przez fanów, a Egmont pokazał, że powoli wznawia stare komiksy)
- Mad Love (Oprócz histrii mroczniejszych wśród Batmanów nie może zabraknąć pozycji "z ładnymi rysunkami", żeby zadowolić inną część czytelników. Poza tym pozycja kultowa i ostatnio wyszła piękna wersja Deluxe komiksu)


Superman:
- Earth One (coś z Supka musi znaleść się w kolekcji, Earth One to ponoć naprawdę dobra historia, Ziemia Jeden Batmana będzie dodatkowo działać marketingowo dla tej pozycji)
- Secret Identity (coś z Supka musi znaleść się w kolekcji, a Secret Identity znajduje się w topie większości rankingów najlepszych komiksów z eSem)


Inne:
- Green Lantern (coś z runu Johnsa, pewnie Rebirth, chyba że od razu No Fear lub Sinestro Wars. Egmont będzie chciał sporóbować pojedynczego wydania z jakimś innym bohaterem poza Batkiem i Supkiem. Green Lantern jest jedną z 2-3 najbardziej znanych postaci DC poza wielką dwójką i dość chwytliwą marketingowo (chyba bardziej niż WW), a run Johnsa ma swoją renomę wśród komiksiarzy. Poza tym takim one-shotem można sprawdzić jak rynek zareagowałby gdyby zdecydowali się puścić Johnsa w ramach New 52...)
- Kingodm Come (chyba nie muszę uzasadniać)
- Crisis on Infinite Earths (rzecz kultowa dla pokolenia ludzi z tm-semic - chyba jeszcze bardziej niż Tajne Wojny. Co najmniej jedna ramotka powinna się znaleźć w kolekcji by zadowolić część czytelników oczekujących starszych pozycji. Poza tym wyszło niedawno fajne wydanie zbiorcze z piękną okładką Rossa i bez tego chyba trudno byłoby wydać inne Kryzysy jeśli zamierzaliby prezentować je w przyszłości...)
- Tower of Babel (jedna historia z całą Ligą też powinna się znaleźć w kolekcji - poza wersją alternatywną w Kingodme Come i wersją "ramotkową" w Kryzysie. Tutaj dodatkowo główny udział uwielbianego Batmana i komiks uznawany za jeden z najlepszych w historii Ligi)


Ponadto 3 typy rezerwowe:
- World's Mightiest Superheroes zamiast Kingdom Come (coś z Rossa musi być w kolekcji; gdyby chcieli jeszcze odczekać ze wznowieniem Kingdom Come...)
- Na wszystkie pory zamiast Secret Identity (tu - przyznam - bardzo długo się zastanawiałem czy wytypować Superman: Whatever Happened to the Man of Tommorrow Moore'a , Secret Identity czy może wznowienie Na wszystkie pory roku. Ostatecznie postawiłem na Secret Identity, Na wszystkie Pory roku opcjonalnie, a komiks Moore'a raczej w dalszej przyszłości (jest trochę cienki... chyba, że sparowali by go z drugim Supkiem Moore'a)
- "Worlds Finest Deluxe Edition" lub coś innego z Batkiem i Supkiem razem zamiast któregoś z Batków lub Tower of Babel - (z powodu zbliżającej się premiery filmu. Prawdę mówiąc nie słyszałem o tym komiksie, ale niedawno wyszła taka właśnie edycja Deluxe...)
...no chyba, że zdecydują się jeszcze wejść w Knightfall...


No, to by było na tyle. 12 komiksów na 12 miesięcy + 3 tytpy rezerwowe gdyby któryś z pierwotnych nie wpadł. Wiele komiksów nad którymi pierwotnie myślałem wypadło, no ale trzeba było zrobić jakąś selekcję. Powtarzam - nie jest to moja "lista marzeń" - to moja "lista typów" :wink:
Ciekaw jestem ile z nich się sprawdzi... :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 03:18:15 pm wysłana przez mack3 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwiec 20, 2015, 02:48:27 pm »
Inne:
- Green Lantern


Nie chcę się wymądrzać przesadnie ale mam takie podejście, że zanim Egmont zacznie zarzucać nas większą ilością syfu z gackiem i mniej weksponowanymi bohaterami, którzy bardziej na to zasługują to pierwszą najważniejszą rzeczą (obok Crisis on Infinite...) powinno być:

Green Lantern & Green Arrow O'Neila i Adamsa


Polski czytelnik zasługuje na ten komiks, w końcu. I skoro powoli jest szansa na pełnego millerowego Daredevila w krajopwym wydaniu, to ten kamień milowy trykotów powinien znaleźć się w Polsce tym bardziej (oczywiście nie piszę tego do ludzi, którzy nie chceli czekać słusznie i o dawna mają wersje anglojęzyczne).

perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwiec 20, 2015, 03:05:11 pm »
Ciekawe zestawienie. Te Batmany wg. mnie też są bardzo prawdopodobne, do tej listy dorzuciłbym jeszcze "Noel".

Z innych bohaterów jestem za "Green Arrow: Year One" i "Green Arrow/Green Lantern", ale wątpię że Egmont się na nie zdecyduje.

"Kingdom Come" to niemal pewniak. Jeszcze pewnie w wydaniu z dodatkami, także poprzednie wydanie nagle znacząco straci na wartości. "World's..." pewnie też. Jeśli chodzi o JL Morrisona, to w Deluxe Edition wyszło już kilka tomów i warto byłoby to u nas wydać, nie tylko "Tower of Babel". W ogóle Egmont mógłby w ramach swojego DC Deluxe wydać jakieś serie, jak właśnie JL, Gotham Central, czy Man of Steel Byrne.

Z Supermana bardziej ucieszyłby mnie ten tom zbierający obie historie Moore'a, w końcu wyszedł w Deluxe Edition?

Edit: kuba g, słusznie prawisz. Ja bardzo chcę żeby to u nas wyszło. Ale wiesz doskonale, że Batmana musi być dużo, bo najwięcej się go sprzedaje. Tego się nie zmieni. I o ile przy New 52 też mnie to irytuje, to już w DC Deluxe nie mam problemu, że nadrabiam gackowe zaległości. Żeby jeszcze sięgnęli po te wydania zbiorcze runu Granta i Breyfogle, czy Moencha i Jonesa...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 03:15:03 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #296 dnia: Czerwiec 20, 2015, 03:13:11 pm »
Wydawać jest z czego, po przykładzie z LOBO widać, że E. sam coś potrafi sklecić, czego nie ma na rynku, więc można się spodziewać niespodzianek. Na większość wymienionych tytułów, by się zgodził. Pewniakiem jest "Crisis on Infinite Earths" bez spoilerów, ale jest kluczowy w ostatnim evencie Convergence - dla chcących wiedzieć niech poszperają po necie.

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwiec 20, 2015, 03:55:59 pm »
Ja bym się ucieszył z dużego tomu z najlepszymi batmańskimi opowieściami rysowanymi przez Breyfogle'a. Just sayin'

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #298 dnia: Czerwiec 20, 2015, 04:05:13 pm »
Wydawać jest z czego, po przykładzie z LOBO widać, że E. sam coś potrafi sklecić, czego nie ma na rynku


Ale co sam sklecił? To jest po prostu Lobo: Portrait Of Bastich z edycji z 2012 roku (tam połączono obydwie te miniserie w jedno wydanie) który nawet nie jest jeszcze OOP (wyedytowane bo zrobiłem research i strona DC daje jeszcze jako dostępne).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 06:32:29 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwiec 20, 2015, 05:42:34 pm »
Teraz już wiem. Wydawało mi się, że ktoś już pisał, że to jakaś sklejka od Egmontu, nie sprawdzałem i wziąłem za pewnik, jakoś LOBO mnie średnio interesuje, więc nie szperałem.