trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:09:18 am »
wogóle Opena, Quitely, Sale, Lee, Shalvey i Ribic to dla mnie ekstraklasa rysunku w obecnym superhero. każdy ma unikatowy, rozpoznawalny styl. każdy komiks tych rysowników biorę w ciemno. taka moja czołóweczka :smile:

Podbijam! Dodałbym do tego Tan'a, Jae Lee czy Ivana Reisa, a przede wszystkim Jasona Faboka którego będę chwalił wszędzie gdzie się da. :biggrin: Tak jak on rysuje aktualnie superhero - tak to powinno wyglądać! - to po prostu szczęka mi opada, z każdym zeszytem jest lepszy. Oby kiedyś odwiedził Polskę, a Egmont wydał jego Justice League - bo tylko dlatego wstrzymuje się z zakupem zeszytów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:15:38 am »
Żeby nie było, że ktoś mnie nie zrozumiał - kontrowersyjne poglądy to takie, które są przeciwstawne do konsensusu. Konsensus w kwestii Lobo jest chyba jasny. Jeżeli ktoś potrafi znaleźć lepsze określenie do stanowiska Itachiego w kwestii Lobo to zapraszam :smile:


Stałbym bardziej za zdaniem, że konsensus w temacie sposobu i wartości oceny sztuki nie istnieje.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:16:48 am »
Podbijam! Dodałbym do tego Tan'a, Jae Lee czy Ivana Reisa, a przede wszystkim Jasona Faboka którego będę chwalił wszędzie gdzie się da. :biggrin: Tak jak on rysuje aktualnie superhero - tak to powinno wyglądać! - to po prostu szczęka mi opada, z każdym zeszytem jest lepszy. Oby kiedyś odwiedził Polskę, a Egmont wydał jego Justice League - bo tylko dlatego wstrzymuje się z zakupem zeszytów.

właśnie o Jae Lee pisałem :wink: a Jason Fabok, to dla mnie objawienie tego roku :smile:

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:24:54 am »

Stałbym bardziej za zdaniem, że konsensus w temacie sposobu i wartości oceny sztuki nie istnieje.

Teraz to już się zapędziłeś. Nie wypowiem się na temat tak ogólnego pojęcia. Konsensus w temacie Lobo na forum jednak istnieje.

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:30:37 am »
właśnie o Jae Lee pisałem :wink: a Jason Fabok, to dla mnie objawienie tego roku :smile:

Mylnie założyłem Ci, że chodzi o Jima. :) W każdym razie Jim trzyma nadal poziom, ale czasem mam wrażenie, że  nie do każdego zeszytu się należycie przykłada. ;) Fabok mnie rozwala, jestem tak zajarany jego rysunkami, że chyba sobie kapliczkę ku jego czci zrobię. :P Wystarczy prześledzić jak jego rysunek ewoluuje od czasu kiedy pojawił się w DC. Wcześniej rysował Soulfire które już wyglądało świetnie. Jak dla mnie absolutny numer jeden aktualnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:31:42 am »
Nie wypowiem się na temat tak ogólnego pojęcia. Konsensus w temacie Lobo na forum jednak istnieje.


Pokaż.

Teraz to już się zapędziłeś.

Nie, nie zapędziłem się.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 01:00:52 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline brzon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:35:48 am »
właśnie o Jae Lee pisałem :wink: a Jason Fabok, to dla mnie objawienie tego roku :smile:
Fabok rysował już dobrze w Batman DC i Batman Eternal, ale po przeczytaniu Justice League #41 (początek "Darkseid War") jestem wprost zachwycony :biggrin:  Aż chce się czytać dalej w zeszytach!! To już zupełnie inny poziom Ligi niż wydane u nas tomy 1-3. Fabok idealnie potrafi oddać to, co Johns wymyśla. Jim Lee już nie jest number "one" :badgrin:

Offline horror

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:48:49 am »
Dajcie Itachiemu obronić swoje zdanie - dlaczego uważa rysunki Bisleya za okropne. Niech uzasadni, opowie, poprze przykładem. Moze was przekona.

Jeśli ktos napisze: 'moim zdaniem sa zle', to wcale nie oznacza ze nie moze miec takiego zdania.
Z drugiej strony jest to zdanie tyleż samo warte, bez poparcia argumentem, co opinia: 'moim zdaniem sa dobre'. Mozna to traktowac jak zeszloroczny snieg co go nie bylo albo sie bardzo przejac.

Chciałem zwrócić uwagę że w tym albumie są jeszcze rysunki Sama Kietha i Christiana Alamy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:51:09 am »
Chciałem zwrócić uwagę że w tym albumie są jeszcze rysunki Sama Kietha i Christiana Alamy.

Sam Keith, tak jak np. Richard Corben, też potrafi pięknie poróżnić ludzi w opiniach, heh.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:11:37 am »
Fabok rysował już dobrze w Batman DC i Batman Eternal, ale po przeczytaniu Justice League #41 (początek "Darkseid War") jestem wprost zachwycony :biggrin:  Aż chce się czytać dalej w zeszytach!! To już zupełnie inny poziom Ligi niż wydane u nas tomy 1-3. Fabok idealnie potrafi oddać to, co Johns wymyśla. Jim Lee już nie jest number "one" :badgrin:

czytałem, czytałem :) Johns na poziomie GL, czyli wybornie. czekam na #42, chyba jakoś w lipcu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:15:45 am »
Ale między Thorem a prawdą, czy Itachi kiedykolwiek dał Ci odczuć, że chce żeby go przekonywać do zmiany nastawienia?  :wink:
Tak, sławny post o tym, że Miller nie potrafi rysować wręcz wołał do mnie "jestem zagubiony, pokaż mi drogę". :razz: I udało się! Itachi przekonał się do kreski Millera! A tak na serio to akurat Itachi nie wydawał się kiedykolwiek zainteresowany dyskusją na temat komiksów. Przedstawieniem swojego zdania owszem, ale nie dyskusją.

@dyskusji o rysownikach
Ja jeszcze bardzo lubię Bachalo. Temu bardzo się nacieszam na nowego Dr. Strange. Aaron i Bachalo znowu razem. <3 Niestety wiem w jakiej mniejszości tu jestem. Sam pierwszy przyznam, że sceny akcji w wykonaniu tego pana często niebezpiecznie zbliżają się do poziomu "nie mam pojęcia co się dzieje" czasem osiągając nawet pułap "bazgroły". Jednocześnie uwielbiam jego sposób przedstawiania postaci i ich mimiki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 11:21:58 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:26:22 am »
@dyskusji o rysownikach
Ja jeszcze bardzo lubię Bachalo. Temu bardzo się nacieszam na nowego Dr. Strange. Aaron i Bachalo znowu razem. <3 Niestety wiem w jakiej mniejszości tu jestem. Sam pierwszy przyznam, że sceny akcji w wykonaniu tego pana często niebezpiecznie zbliżają się do poziomu "nie mam pojęcia co się dzieje" czasem osiągając nawet pułap "bazgroły". Jednocześnie uwielbiam jego sposób przedstawiania postaci i ich mimiki.

No właśnie, ja akurat za Bachalo nie przepadam, ale czytałem kilka pierwszych numerów Uncanny X-Men po restarcie i całkiem dobrze do zniosłem. :) Pamiętam natomiast jak złe wrażenie wywarły na mnie rysunki tego Pana w "Wolverine and the X-Men". Wolę jednak "realistyczną" kreską z odpowiednim dopakowaniem bohaterów jaką teraz uprawia numero uno Fabok. :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:42:39 am »
No właśnie, ja akurat za Bachalo nie przepadam, ale czytałem kilka pierwszych numerów Uncanny X-Men po restarcie i całkiem dobrze do zniosłem. :smile: Pamiętam natomiast jak złe wrażenie wywarły na mnie rysunki tego Pana w "Wolverine and the X-Men". Wolę jednak "realistyczną" kreską z odpowiednim dopakowaniem bohaterów jaką teraz uprawia numero uno Fabok. :biggrin:
Akurat "WatXM" Egmont wyda jakoś od środka, więc rysunków Bachalo powinno nie być. Będą za to rysunki Bradshawa, które, choć nie wybiegają ponad standard, to i tak są miłe dla oka:
http://www.comicbookresources.com/images/solicits/marvelcomics/201212/WOLVXMEN2012022.jpg
http://i50.tinypic.com/2v19c7m.jpg
(choć Wolverine w kostiumie wygląda tam zawsze na przesadnie krępego)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 11:53:59 am wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 08, 2015, 12:25:44 pm »
No Bachalo jest rysownikiem, który testuje granice mojej akceptacji. Typ, którego lubiłem za czasów Vertigo a zupełnie nie mogę patrzeć na jego grafiki od kiedy wszedł w mainstream (ot, od czasu Ultimate X-Men). Tyle co dobrze, że to co zrobił w ramach szkiców koncepcyjnych do Strange'a dla Aarona wygląda dobrze.
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 08, 2015, 01:39:29 pm »
wogóle Opena, Quitely, Sale, Lee, Shalvey i Ribic to dla mnie ekstraklasa rysunku w obecnym superhero. każdy ma unikatowy, rozpoznawalny styl. każdy komiks tych rysowników biorę w ciemno. taka moja czołóweczka :smile:

Jae Lee ja sądzę :)

JH Williamsa III mi brakuje.