trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 08, 2015, 01:47:22 pm »
Dorzucam Mike'a Mignolę, Matta Wagnera, Teddy'eg Kristiansena, Jocka i Billa Sienkiewicza. To są artyści, którzy sprawiają, że komiks - niezależnie od tego, jak banalna byłaby fabuła - podnosi się o kilka pułapów jakościowych, stając się zarazem rzeczą, do której chce się wracać - choćby i tylko po to, by po raz tysięczny sycić się mistrzowskimi kadrami.

Offline blackwaterpark

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:26:07 pm »
Dorzucam Mike'a Mignolę, Matta Wagnera, Teddy'eg Kristiansena, Jocka i Billa Sienkiewicza. To są artyści, którzy sprawiają, że komiks - niezależnie od tego, jak banalna byłaby fabuła - podnosi się o kilka pułapów jakościowych, stając się zarazem rzeczą, do której chce się wracać - choćby i tylko po to, by po raz tysięczny sycić się mistrzowskimi kadrami.

Dodam: Jacek Świdziński.
To nie żart.
I niech go ręka boska broni, ażeby postanowił zmienić swój minimalistyczny styl.

PS. Mam nadzieję, że mi się od Was nie dostanie  :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:33:14 pm »
Oczywiście takie listy "wybitnych" można tworzyć na kopy (i chwała ode mnie każdemu kto pieje z zachwytu nad Sienkiewiczem, co widziałem powyżej) ale ciągle i uparcie uważam, że próba wmawiania komuś, że nie ma prawa nie podzielać tych zachwytów - bo działa przeciw status quo ustawionemu przez kilku randomowych użytkowników forum - to żenująca buta  :wink:
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:44:43 pm »
@kuba g
Ależ może nie podzielać zachwytów. Tylko wtedy fajnie by było wytłumaczyć dlaczego ich nie podziela. Na razie mamy stwierdzenie, cytuję: "plansze są okropne" i z dziesięć stwierdzeń, że, tu bez cytatu: "a wcale że nie". Jakby się pojawiło jakieś lepsze podbudowanie dla tej pierwszej, negatywnej opinii, to dyskusja mogłaby się rozwinąć w ciekawszym kierunku. A tak zostaliśmy sami na placu boju wymieniając ulubionych rysowników...

No to: Corben, Francavilla, Aja? :D

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:53:22 pm »
Myślę, że Itachi kupi to wydanie Lobo (na prawdę warto, są świetne) i zobaczy na własne oczy w jak ogromnym był błędzie, Zresztą analogicznie jak przy Sin City :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:53:59 pm »
@kuba g
Ależ może nie podzielać zachwytów. Tylko wtedy fajnie by było wytłumaczyć dlaczego ich nie podziela. Na razie mamy stwierdzenie, cytuję: "plansze są okropne" i z dziesięć stwierdzeń, że, tu bez cytatu: "a wcale że nie". Jakby się pojawiło jakieś lepsze podbudowanie dla tej pierwszej, negatywnej opinii, to dyskusja mogłaby się rozwinąć w ciekawszym kierunku. A tak zostaliśmy sami na placu boju wymieniając ulubionych rysowników...

No oczywiście się zgadzam, dlatego też nie wiem po co ciągnąć to skoro ta konkretna osoba tematu mocniej przecież nie ruszy, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę  :wink: Lepiej było zlać od razu a tu wybuch i zleciał się tłum gdzie mimo kilku fajnych zdań pojawił się też farmazon i buta nie mniejsza od tego co wywołało tę lawinę  :wink:

No to: Corben, Francavilla, Aja? :biggrin:

+ Alex Maleev, Brendan McCarthy, Sean Phillips, Wally Wood i Mike Allred, heh.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 03:07:20 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 08, 2015, 03:02:30 pm »
Coś takiego musi być w tym temacie, że przyciąga off-topy :smile:

Moim zdaniem nie można nikogo "zmuszać", żeby podobały mu się jakieś rysunki. To przecież całkowicie sprawa gustu i każdy ma zdecydowanie prawo do własnych poglądów. Z drugiej strony jednak, zrozumiały sprzeciw mogą budzić pochopne komentarze w stylu "X to chyba w ogóle nie potrafi rysować". Nie mówię, że takich opinii nie można wydawać, ale powinny być oparte na ocenie sprawności twórcy w posługiwaniu się technicznym warsztatem rysownika.

Na przykład: mnie nie za bardzo podobają się rysunki Bisleya, z jakimi miałem styczność (przykładowe plansze z Lobo, szorciak z Batmanem i Jokerem z "Black and White" do scenariusza Gaimana). Konwencja "celowo turpistyczna" raczej mi nie leży, także dlatego, że dość często łączy się z opowieściami, w których humor płynie z przesadzonej przemocy i makabry (np. niektóre historie z Lobo, Punisherem, Deadpoolem, chyba też Hitmanem itp.), a takie opowieści to też nie do końca moja bajka. Wolę styl bardziej realistyczny (ale nie aż za bardzo, fotorealistyczny) lub nawet kreskówkowy (którego z kolei inni czytelnicy nie trawią).

Z tym, że moje preferencje nie oznaczają, że uważam Bisleya za złego rysownika. Szanuję jego dokonania artystyczne, sądzę, że prezentuje wysoki poziom w swojej konwencji - po prostu działa w innej dziedzinie niż moja "nisza" :smile: Po prostu ważne jest, by rozgraniczyć subiektywną reakcję na danego rysownika (która może być "błeee" nawet w przypadku uznanych artystów) od obiektywnej oceny sprawności warsztatowej.

Żeby nie były to tylko moje teoretyczne rozważania, to z (w miarę) współczesnych rysowników amerykanskiego mainstreamu lubię prace Capullo, Coipela, Jan Duursemy, Dustina Weavera (jak się przyłoży), rzecz jasna Tima Sale'a (ale chyba jednak nie chciałbym, żeby przeszedł na produkcję masową). Alex Ross - bardzo, ale raczej w opowieściach "z patosem", pomnikowych.

Finch i Jim Lee mogą być, ale jak zaczynają przesadzać z tendencją do robienia z każdego faceta napakowanego pakera i eksponowania walorów każdej kobiety, to zaczynam się lekko krzywić. Romita Junior potrafi fajnie rysować, ale jeśli go terminy nie gonią i włoży w to trochę serca (Spider-Man z WKKM wygląda świetnie, ale te plansze z Avengers vs X-Men, które widziałem - gorzej...). U McNivena jakoś dziwnie wyglądają usta postaci (albo tylko ja to widzę). W "Człowieku, który się śmieje" podobały mi się rysunki i Mahnkego, i Zirchera (te drugie to taki "standard" w dobrym tego słowa znaczeniu). Przepadam za kreską Wieringo w "F4", której wielu nie mogło przełknąć. Kurczę, chyba najbardziej "turpistycznym" rysownikiem, którego lubię jest Don Rosa :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 03:06:08 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 08, 2015, 03:43:59 pm »
Komunikat ze strony Egmontu:

"Informujemy, że album Nowa granica z kolekcji DC DELUXE nie zostanie wydany we wrześniu 2015. Dokładamy wszelkich starań, aby mógł ukazać się miesiąc później."

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,339,komunikat.html

Mam nadzieję, że ta obsuwa nie zmieni premiery "Batman: Syn Demona", bo chętnie w październiku przygarnę oba.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 08, 2015, 03:59:44 pm »
Mogliby Nowa Granice przelozyc a za to wrzucic cos innego np w.w Batmana.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 08, 2015, 04:07:20 pm »
Mogliby Nowa Granice przelozyc a za to wrzucic cos innego np w.w Batmana.

No mogliby. Chyba tak zrobili w przypadku Nowego DC Comics - na wrzesień pierwotnie planowali 6 tom Batmana, nie będzie Batmana, a w jego miejsce wskoczył planowany wcześniej na październik 3 tom All Star Western.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 08, 2015, 08:26:58 pm »
...pojawił się też farmazon i buta nie mniejsza od tego co wywołało tę lawinę  :wink:

Daruj sobie te wycieczki osobiste. Nie potrafisz zestawić w pamięci kilku wcześniejszych postów i czytać ze zrozumieniem - Twój problem. Ale nie wkładaj mi w usta słów, których nie napisałem. A mowa o tych słowach:

...próba wmawiania komuś, że nie ma prawa nie podzielać tych zachwytów - bo działa przeciw status quo ustawionemu przez kilku randomowych użytkowników forum - to żenująca buta

Subiektywne poglądy - ok.

Uparcie dążysz do obalenia tezy, którą jak widać sam sobie postawiłeś. Brawo, wygrałeś życie. Jesteś Supermanem. Potrafisz latać.

Gdyby pojawiły się konkretne argumenty dotyczące rysunków, szybko okazało by się, że tak właściwie komiks (Lobo) jest świetny, tylko z pewnych subiektywnych względów Itachiemu się nie podoba. Nie mam problemu z taką opinią, co zresztą napisałem w pierwszym poście, który Twoim zdaniem zawierał "farmazony". Oj, kłaniam się w pas przed Panem :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 08:38:12 pm wysłana przez Antari »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 08, 2015, 09:46:26 pm »
Brawo, wygrałeś życie. Jesteś Supermanem. Potrafisz latać.


Farmazon farmazonem ale przynajmniej w tych bzdurach jesteś kreatywny, to szanuję.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 08, 2015, 09:54:34 pm »
Panowie - piszę posta na szybko, po robocie. Zaczęło się od tego...

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21674/Lipcowy-pakiet-Egmontu/

Sporo osób zachęcało mnie do zakupu Lobo, ale po obejrzeniu przykładowych plansz definitywnie olewam ten komiks, plansze są okropne.

Normalny człowiek zrozumie to w ten sposób. Koleś wrzucił linka, przykładowe plansze mu się nie spodobały, co zapewne spowoduje odpuszczenie komiksu w planach zakupowych. Koniec. Kropka.

Ale nie! Na gildii jest masa przemądrzałych obywateli, którzy zbesztają z błotem każdą osobę która napisze coś mało popularnego. Powyższą wypowiedź połączą z całą gamą innych, tu coś dopiszą, tu coś przekręcą, tam coś wymyślą i nagle powstaje całkiem nowa geneza, do której kompletnie niepotrzebnie włączają się kolejni użytkownicy tworząc jeszcze większy chaos.

Plansze przedstawione na AK są dla mnie brzydkie, odraża mnie sam Lobo, podobnie jak pozostali bohaterowie. Nie przekonują mnie jaskrawe kolory, ani sam styl rysownika, który przypomina mi komiks Zero Girl.


ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:10:05 pm »
Haha, a tego odraża Lobo! Ale... mięczak!

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 09, 2015, 08:11:54 am »
Zawsze lepiej Lobo niż Kucyki Pony...

 

anything