Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 28, 2015, 07:53:51 pm »
Lobo to dla mnie kolejne, po Ekspedycji (jakość rozlanego skanu), wznowieniowe rozczarowanie tego roku. W porównaniu do starych wydań kreska Bisleya miejscami (strony 56-78) zamienia się w plamę. Rysunek staje się przez to mało czytelny, znikają szczegóły i urok historii.
A nie jest czasem za ciemno wydrukowane?

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 28, 2015, 08:07:43 pm »
Lobo to dla mnie kolejne, po Ekspedycji (jakość rozlanego skanu), wznowieniowe rozczarowanie tego roku. W porównaniu do starych wydań kreska Bisleya miejscami (strony 56-78) zamienia się w plamę. Rysunek staje się przez to mało czytelny, znikają szczegóły i urok historii. Tłumaczenie, być może z sentymentu, również bardziej podobało mi się w starych zeszytach.


A już miałem ten komiks w koszyku.
Dzięki za ostrzeżenie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline koukol

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 28, 2015, 11:10:55 pm »
Mam poprzednie wydania Lobo TM - Semic (nawiasem mówiąc szkoda, że do zbiorczego tomu nie weszła jeszcze część Batman Lobo), stąd może moje przewrażliwienie. Wtedy był to przeciętny papier (bynajmniej nie kredowy), dziś zresztą pożółkły, ale kreska Bisleya oddana jest dokładnie, w każdym szczególe, cieniowaniu.
Ekspedycja może także traci przede wszystkim przez porównanie z pierwszymi wydaniami, gdzie zachowała się szczegółowa kreska Polcha. Być może ktoś, kto nie zna tych wydań, nie odczuje uszczerbku jakości, który mi rzucił się w oczy - najlepiej przejrzeć to wydanie w sklepie i samemu ocenić. Dziwne, że teksty w dymkach nie są pogrubione, a rysunek tak, więc dlatego nie wygląda mi to na wadę jakiejś mojej pojedynczej sztuki.

mgnesium

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:02:34 pm »
odejdę od semicowych podwątków - zastanawia mnie czy jest szansa na wydanie w tym standardzie
sandman overture (w stanach zdaję się taki jest domyślny format tej pozycji, premiera teoretycznie we wrześniu).

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:10:53 pm »
Szansa pewnie jest, ale ja ma wrażenie, że jednak wydadzą Overture w standardowym formacie, pasującym do Sandmana.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:14:17 pm »
A jak wyglądało polskie wydanie Endless Nights?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:18:29 pm »
A jak wyglądało polskie wydanie Endless Nights?

Standard. Dotąd chyba wszystkie komiksy amerykańskie wychodziły w tym formacie. Z wyjątkiem "Batman: Uśmiech śmierci", który wyszedł w dużym formacie, jak komiksy frankofońskie.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #412 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:26:46 pm »
Standard. Dotąd chyba wszystkie komiksy amerykańskie wychodziły w tym formacie. Z wyjątkiem "Batman: Uśmiech śmierci", który wyszedł w dużym formacie, jak komiksy frankofońskie.


To zły znak, niestety, ale mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wydadzą deluxe'a, bo "Overture" i tak nie będzie miał takiej samej szaty graficznej jak serial, a rysunkom w tej opowiesci nalezy się szczególny szacunek.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #413 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:42:44 pm »
Standard. Dotąd chyba wszystkie komiksy amerykańskie wychodziły w tym formacie. Z wyjątkiem "Batman: Uśmiech śmierci", który wyszedł w dużym formacie, jak komiksy frankofońskie.


Masz na myśli Batman/Dredd? Jeżeli nic nie mylę, to różnica jest taka też, że Die Laughing było wydane w Polsce w czasach gdy Egmont był właścicielem Fleetway przez co był właścicielem 2000AD (które dziś już do Fleetway nie należy) i nasze krajowe wydanie było kalką wydania od Fleetway a nie tego na rynek amerykański od DC.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2015, 02:46:05 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:48:12 pm »

Masz na myśli Batman/Dredd?

Tak, oczywiście, mój błąd.


Swoją drogą, kto wie czy nie dostaniemy pełnego zbioru komiksów Batman/Judge Dredd w DC Deluxe...


Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 29, 2015, 05:57:15 pm »
Tak, oczywiście, mój błąd.


Swoją drogą, kto wie czy nie dostaniemy pełnego zbioru komiksów Batman/Judge Dredd w DC Deluxe...
ja bym chyba dosć chłodno podszedł do tego. Wyszło duzo lepszych komiksów z Batmanem by po raz kolejny wydawać średnie... (a ponoć te 2 wydane w Polsce i tak były najlepsze z całej serii).
W ogóle Usmiech Smierci to chyba najbardziej zniszczony komiks przez sposób wydania w mojej kolekcji. Naprawdę podobały mi się te rysunki, oprócz tego naprawde duży format (nie quasi-duzy deluxowy)... ale na takim papierze i z tak odzwzorowanymi kolorami to wołało o pomstę do nieba. To chyba jedyny komiks, który lepiej wygląda na przykładowych planszach na gildii niż w rzeczywistości ;)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 29, 2015, 07:57:57 pm »
Tak, niezależnie od sentymentów to te crossovery są naprawdę średnie i dwa niewydane u nas to totalne zapchajdziury z max kilkoma fajnymi scenami. Już sto razy lepiej wypada cross Dredda z Aliens (czego nie można powiedzieć o tożsamych crossach Batmana z Aliens, który był żenujący).
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 29, 2015, 09:19:15 pm »
Sąd nad Gotham to po latach duże rozczarowanie, chyba największe obok Torment. Uśmiechu śmierci nawet nie zmęczyłem. Myślałem, że te pozostałe lepsze są.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #418 dnia: Lipiec 29, 2015, 10:01:32 pm »
Potwierdzam - też czytałem Sąd nad Gotham po latach i jest to totalnie bez polotu, bezjajeczne byle co. Broni się jedynie rysunkami, wiadomo.

Offline freshmaker

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 29, 2015, 10:22:33 pm »
lobo -wydanie ok, lepsze niz portrait of a bastich. to co mnie załamało to niechlujne tłumaczenie. zastanawiam się czy tlumacz wogole czytał ten komiks, czy po prostu leciał ze skryptu.


przykłady:
wypasiony cruiser -  eng. lovely cruiser - dlaczego nie można było dać "uroczy"? wypasiony mówi nauczycielka ktora pozniej bierze udzial w konkursie ortograficznym.


a potem znowu - then again... - czyli od "and than again" - lobo się zastanawia


lobo powraca jeszcze nie czytałem ale kiepsko to widzę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything