Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 501943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:43:27 pm »
Wyższa cena to i zawartość powinna być adekwatna.

Jak na tą cenę to w albumach jest stanowczo za dużo stron (porównując do DC NEW)... A swoją drogą mi się te  dodatki bardzo podobają...

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:46:42 pm »
Mi się ta obwoluta i okładka pod nią nie podoba. Czy w "Mrocznym Odbiciu" jest tak samo beznadziejna jak w "Czerwonym Synu"?

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:51:07 pm »
Linie wydawnicze typu DC Deluxe charakteryzują się tym, że mają jednolite wydania, więc - tak, wszędzie są obwoluty i twarda oprawa z wytłoczonym tytułem. Identycznie jak w oryginalnych deluxach DC (choć nie wiem, jak jest z nimi teraz w wersjach z New 52).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:12:43 pm »
Jak na tą cenę to w albumach jest stanowczo za dużo stron (porównując do DC NEW)... A swoją drogą mi się te  dodatki bardzo podobają...

Nie da się tego powiedzieć o każdym tomie. Red Son i Rok Pierwszy wcale nie są grubsze. Jedno jest pewne, widząc co się wyprawia z Deluxe'ami na pewno nie kupię polskiej wersji Roku Pierwszego, bo mam zagraniczną. Może byłby sens gdyby były jakieś sensowne dodatki. Sam powiększony format (i gorsza okładka) to dla mnie za mało żeby płacić drugi raz za to samo. Ale wiadomo każdy ma swoje kryteria i wymagania.

Offline PowerBob

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 17, 2015, 01:52:10 pm »
Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum.


Czy w Waszych Kryzysach Tożsamości też są takie nacięcia, jakby po zszywaczu, na stronie gdzie Nightwing stoi nad grobem? Zastanawiam się czy wymieniać, czy jest tak po prostu we wszystkich komiksach. Dodam, że mój był zapakowany w folię i jest nówka- sztuka; kupione w Yatta.


Pozdrawiam serdecznie!


Tak to wygląda: http://wstaw.org/w/3xr8/

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 17, 2015, 01:55:40 pm »
Czy w Waszych Kryzysach Tożsamości też są takie nacięcia, jakby po zszywaczu, na stronie gdzie Nightwing stoi nad grobem?

Nie, na pewno jakiś egzemplarz z takim ubytkiem Tobie się trafił.

Offline PowerBob

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpień 17, 2015, 01:59:22 pm »
No proszę. :D To mój pierwszy komiks DC i taki pech.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #442 dnia: Sierpień 22, 2015, 03:28:12 pm »
Kolejny niezwykły komiks z DC Deluxe jaki przeczytałem to Czerwony syn. Naprawdę Egmont oferuje nam same bardzo dobre pozycje w tej kolekcji.

Mark Millar obok Scotta Snydera staje się moim ulubionym twórcą komiksów. Kick-Ass, Old Man Logan, Spider-Man MK, Wojna domowa, Ultimates i teraz Red son - wszystkie znajdują się wysoko na mojej liście ulubionych pozycji.

Człowiek ze stali z sierpem i młotem? To musiała być recepta na sukces. Album doprecyzowany w szczegółach, graficznie komponujący się z tematyką, zamknięty piękną klamrą...

Warto było tyle czekać, oj warto!


Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpień 22, 2015, 04:34:43 pm »
Naprawdę Egmont oferuje nam same bardzo dobre pozycje w tej kolekcji.
Lobo tez sie zalicza do tych bardzo dobrych pozycji?
Z tego co pamietam, po zapoznaniu sie z przykladowymi planszami twierdziles, ze jest paskudny i ze tego komiksu nie kupisz.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 22, 2015, 08:37:22 pm »
Lobo tez sie zalicza do tych bardzo dobrych pozycji?
Z tego co pamietam, po zapoznaniu sie z przykladowymi planszami twierdziles, ze jest paskudny i ze tego komiksu nie kupisz.

A napisalem gdzies ze go kupilem? Czerwony syn byl trzecia wydana pozycja z DC Deluxe, a nie piata jak Lobo. Matematyka wyzszych lotow sie klania widze. Podobnie jak czepianie sie o kazde zdanie uzytkownikow majacych inne zdanie.

Batman, Kryzys tozsamosci, Czerwony syn i Mroczne odbicie to moj scisly top tego roku, a z Lobo zobacze. Jak bede mial wolna gotowke to moze zaryzykuje...

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 22, 2015, 08:44:23 pm »
Kolejny niezwykły komiks z DC Deluxe jaki przeczytałem to Czerwony syn. Naprawdę Egmont oferuje nam same bardzo dobre pozycje w tej kolekcji.

Lobo tez sie zalicza do tych bardzo dobrych pozycji?

A napisalem gdzies ze go kupilem?

Oj Itachi, Itachi...

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpień 22, 2015, 08:49:22 pm »
Zanim rozpęta się tu jakaś mocniejsza dyskusja, zauważę na uboczu, że przynajmniej dla mnie niczym niezwykłym nie jest sytuacja, w której uznaję, że jakiś komiks jest dobry, ale mnie osobiście się on nie podoba.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:00:51 pm »
Kolejny niezwykły komiks z DC Deluxe jaki przeczytałem to Czerwony syn.
No to wdam się w polemikę (jak zwykle zresztą). Co takiego niezwykłego jest w Czerwonym Synu? Mamy inne przedstawienie znanych postaci, ale to jest akurat coś, czego spodziewam się po każdym elseworldzie. Nihil novi. Motyw przewodni jest oczywiście ciekawy, ale czy został on aż tak dobrze wykorzystany? Millar co prawda ustrzegł się pójścia po linii najmniejszego oporu (złe ZSRR + dobre USA + jakieś cudowne nawrócenie S), ale dalej to wszystko jest dość płytkie. Sytuacja w obu obozach jest - moim zdaniem - ledwie zarysowana, a nastroje społeczne nieprzekonujące. Relacje między postaciami nie są eksplorowane. Przedstawione zdarzenia są pozostawiane bez dalszych konsekwencji. Zakończenie jest dobre. Nawet bardzo. Ale wszystko co dzieje się przed nim to imho dość zwyczajny komiks jest.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:28:29 pm »
Mozesz wiec przestac skomlec jak dziki kundel?

Hehe, przyznam że liczyłem na podobną odpowiedź. Jak zwykle niepotrzebnie się denerwujesz. Wierze, że z wiekiem przejdzie Ci to. Zacytowałem tylko Twoją wypowiedź z której wynika, że wszystkie DC Deluxe są bardzo dobre, po czym dziwisz się, że donTomaszek pyta czy Lobo też i wyskakujesz z jakąś matematyką, że Lobo jest piąty, więc to go nie dotyczy.  :roll:

Ja mając w pamięci kilka Twoich opinii o komiksach, jak choćby o Kick Ass, (gdzie najpierw nie podobał Ci się, później przeczytałeś ponownie i odkryłeś jakieś smaczki, a później przeczytałeś Kick Ass 2 i uznałeś, że to jeden z najlepszych komiksów jakie przeczytałeś, a Romita JR wspiął się w nim na swoje wyżyny), nie zdziwię się, jak za jakiś czas będziesz tutaj zachwycać się Lobo.  8)

Peace Man!  :neutral:

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 22, 2015, 09:34:58 pm »
@BlaskowitzPartTwo.rar: Moim zdaniem zupełnie na odwrót. Końcówka zdecydowanie przyśpieszona i poganiana, a zakończenie to powszechnie stosowany motyw, banał. Zresztą jak się głębiej zastanowić to nie ma sensu. Może paręnaście lat temu by mnie to zaskoczyło lub podnieciło. Dla mnie bardziej istotne było to co prowadziło do zakończenia. Świat i postacie (Gacek!) były mocno nakreślone. Dla mnie sytuacja w obu obozach była bardzo czytelna.

 

anything