Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:45:13 am »
Nie czytałem jeszcze New Frontier (...) Widziałem kreskówkę na jej podstawie.
Bez komentarza :roll:

To samo mogę napisać i o "Trinity" i o "Roku Pierwszym" (w którym na dodatek niewiele się dzieje), dlatego bez żalu odpuszczam te numery.
Ty w ogóle czytałeś Rok Pierwszy? Myślisz, że origin to znowu będą pokazywać genezę Batmana? Akurat ten komiks jest kompletnie czym innym.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:17:57 am »
Było, było. Nawet chyba wszyscy tutaj zgodnie stwierdziliśmy, że kolekcja Thorgala, którego Egmont sprzedaje w takich ilościach, nie ma szans na odniesienie sukcesu.
Ale w Hatchettowym Thorgalu są tłumaczenia Egmontowe więc jakaś współpraca być musi  :biggrin:

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpień 23, 2015, 02:35:40 pm »
Pewnie masz rację co do New Frontier. Nie wiem jak to jest do końca, bo widziałem tylko animację. Jak wyjdzie w WKKDC, to wtedy przeczytam, na razie odpuszczam.

Odnoszę wrażenie, że jesteś większym fanem tych całych panoram niż komiksów :) Po co czekać do "nie wiadomo kiedy", skoro Nowa Granica wyjdzie już za 2 miesiące? Idąc Twoim tokiem myślenia lepiej nie kupować tomów z WKKDC bo kilka lat po wydaniu tej kolekcji może się ukazać inna kolekcja z lepszą ceną i SUPER jakością oraz ładniejszą panoramą. No bo przecież nie da się wykluczyć, że tak nie będzie. Ja bym w ogóle od dzisiaj nie kupował żadnego komiksu, bo kiedyś może wyjść jego lepsza i tańsza wersja.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpień 23, 2015, 02:46:08 pm »
Taniej już było. Niestety nie kupiłem ani Men of Steal w TM Semic, ani Public Enemies w DK. Ja rozumiem, że jest pewien poziom ceny poniżej którego zejść się nie da. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby New Frontier "wypadł" z naszej wersji WKKDC zastąpiony np. Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach,  który jest w Brazylii. I nie wiem o co ci chodzi. Drugą część WKKM zbiorę w całości, choć nie wszystkie historie mi się podobają czy pasują. I tak robię nie tylko ja - panorama ważna jest. Ta sama zasada będzie miała zastosowanie w WKKDC. Zbiera się i dla dobrych komiksów w dobrej cenie i dla panoramy.

@DOWN
Tylko jeśli realna cena egmontowego New Frontier spadnie poniżej 80 złotych. A patrząc na utrzymujące się ceny Sprawiedliwości czy Długiego Haloween od Muchy, które przekraczają 100 zł, raczej się na to nie zanosi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 02:50:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpień 23, 2015, 02:46:56 pm »
Pewnie masz rację co do New Frontier. Nie wiem jak to jest do końca, bo widziałem tylko animację. Jak wyjdzie w WKKDC, to wtedy przeczytam, na razie odpuszczam.


W WKKDC najprawdopodobniej wyjdzie w dwóch tomach, taj jak jest normalnie wydawana w USA. Jednotomowe wydanie to wydanie Deluxe lub Absolute. W sumie może zatem sie okazać, że WKKDC (o ile w ogóle wyjdzie) "Nowa Granica" będzie droższa niż w wydaniu Egmontu.

No, ale z panoramą wydanie Egmontu przegrywa jednak i to na całej linii.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 23, 2015, 03:19:09 pm »
Chodzi mi o to drogi 8azyliszku, że lepiej nie czekać na coś co może nigdy nie nastąpić i lepiej kupować póki Egmont wydaje. Bo później będą płacze, że się nakład wyczerpał i nie da się zdobyć, a ceny na rynku wtórnym są kosmiczne. Rozumiem, że w Twojej głowie scenariusz - WKKDC jednak nie wychodzi w naszym kraju - nie istnieje, ale serdecznie apeluję, żebyś zastanowił się co na wypadek takiej sytuacji. 

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpień 23, 2015, 03:42:03 pm »
@UP
Ale po co zadajesz pytania na które sam sobie odpowiadasz? :) Tak - wg mnie WKKDC PL się ukaże. A jeśli nie, to nie będę miał New Frontier, bo nie jestem przekonany do tego komiksu. To tak jak np. z Ghost Riderem, ktorego wziąłem by nie mieć dziury w Nightcravlerze. Ale jakby w ogóle się nie ukazał, to bym wcale nie płakał. ;)

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 26, 2015, 06:34:16 pm »
Właśnie dotarł do mnie Azyl i mam lekki problem z obwolutą. Problem może i "8azyliszkowy", ale warto zapytać. Mianowicie napis na grzbiecie obwoluty jest całkowicie kopnięty (podobnie jak logo DC) w lewą stronę. Większość tytułów z N52 czy Deluxe mają napisy wyśrodkowane na grzbietach. Chyba, że tak ma być...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 26, 2015, 06:41:23 pm »
Mianowicie napis na grzbiecie obwoluty jest całkowicie kopnięty (podobnie jak logo DC) w lewą stronę.

Mój egzemplarz jest taki sam.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:20:42 pm »
Problem "8azyliszkowy" u mnie też występuje.

mgnesium

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:11:04 pm »
u mnie jest tylko lekkie przesunięcie w lewą stronę i "problem" wynika ze złożenia obwoluty w niewłaściwych miejscach ("skrzydełko" za okładką ma niewielki fragment ilustracji oprócz jednolitej czerni z białym tekstem).

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #476 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:28:39 pm »
Wrzućcie fotki. ;) Czy mówiłem już, że szaroczarne, brzydkie okładki i karteluszkowe obwoluty w DC Deluxe to duży problem? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #477 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:31:32 pm »
Czy mówiłem już, że szaroczarne, brzydkie okładki i karteluszkowe obwoluty w DC Deluxe to duży problem? :)

Coś tam wspominałeś, ale na pewno nie tyle co o kolekcji komiksów DC...

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #478 dnia: Sierpień 26, 2015, 10:34:15 pm »

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #479 dnia: Sierpień 27, 2015, 12:19:54 pm »
Zawiodłem  się  na azylu arkham. Sama historia trzyma klimat ale forma komiksu jest koszmarna. Czytanie wypowiedzi joker męka. Ja wiem że czcionka  miała trzymać klimat, no ale bez przesady. Może to będzie niepopularna opinia ale mimo geniuszu historii to ja jestem na nie i jak dla mnie to najsłabsze  dc deluxe z obecnie wydanych.

 

anything