Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 09, 2015, 11:53:01 pm »
relacje między bohaterami wręcz karykaturalne.
Ja z kolei wyciągnąłem zgoła odmienne wnioski - według mnie relacje są wiarygodne, okraszone wieloma "smaczkami" i widać, że twórcy albumu właśnie w tej kwestii się bardzo postarali.
Trójca to dla mnie jeden z lepszych DC Deluxe od Egmontu, na pewno top 3.

Offline gogiel

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 10, 2015, 01:52:44 pm »
Ale to komiks z 2003 roku, czy przez ten czas aż tyle się zmieniło, żeby nagle Trójcę tak krytycznie oceniać? I pewnie wtedy też nie było to nic odkrywczego, ot, po prostu porządna historia, tyle że nie trafiła w Twój gust.

Bardzo możliwe, każda ocena jest subiektywna. Chciałem tylko odnieść się do wszystkich pochwał.
Inny bardzo wychwalany komiks, który kompletnie mnie wynudził i również graficznie nie przypadł do gustu to All Star Superman. Będę w przyszłości omijał autorów obu komiksów.

Offline Wojtpil

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:13:18 am »
Wszystko obiektywne. Mnie odrzucił Batman: Człowiek, który się śmieje. A przecież też w rankingach top 25 IGN Batmana jest doceniony bo jest na pozycji 23.
http://uk.ign.com/articles/2014/04/10/the-25-greatest-batman-graphic-novels?page=1


Pozycja 5 - NArodziny Demona :)
http://uk.ign.com/articles/2014/04/10/the-25-greatest-batman-graphic-novels?page=3
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:23:18 am »
Pozycja 5 - NArodziny Demona :)

Syn Demona, Co nie zmienia faktu, że wg. mnie też nie powinien się tam znaleźć...

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:30:00 am »
Jakakolwiek lista, która ma "Husha" i to jeszcze wyżej od rzeczy takich jak "Black and White" jest dla mnie mało wiarygodna.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:07:26 am »
Bardzo możliwe, każda ocena jest subiektywna. Chciałem tylko odnieść się do wszystkich pochwał.
Inny bardzo wychwalany komiks, który kompletnie mnie wynudził i również graficznie nie przypadł do gustu to All Star Superman. Będę w przyszłości omijał autorów obu komiksów.
Ja też mam problem z Morrisonem. Wprawdzie All-Star Superman nie czytałem, ale do tej pory z Morrisona czytałem New X-Men (WKKM) i Superman z nowego DC i były to pozycje, które mnie wymęczyły. Chociaż z drugiej strony New X-Men czytałem już chyba ze trzy razy (w tym raz mojemu synowi do poduszki  :smile: ) i za każdym razem podobał mi się bardziej. Muszę ten manewr przećwiczyć z Supermanem, chociaż ta historia jest bardziej zakręcona niż włosy Rubika.

Edit
Właśnie dotarłem do wpisu Garfa, który lepiej zobrazował zakręcenie tego Supermana z nowego DC
Cytuj
Bo, szczerze mówiąc, żeby ta historia miała sens, to trzeba przeczytać wszystkie trzy tomy Morrisona. Ta fabuła jest zapętlona jak sznurówka wiązana przez czterolatka i ciągnie się aż do końca jego* runu.

* Morrisona, nie czterolatka. Chociaż...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 11:12:29 am wysłana przez laf »

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:25:01 am »
Jakakolwiek lista, która ma "Husha" i to jeszcze wyżej od rzeczy takich jak "Black and White" jest dla mnie mało wiarygodna.

Osobiście bardzo lubię różnego rodzaju listy, ale chyba nigdy się nie zdarzyło, abym się jakąś sugerował w zakupach. Po prostu fajnie wiedzieć, co ludzie czytają i co teraz jest na topie - zawsze to kwestia reklamy i marketingu. Mnie zawsze dziwi na tych listach nie najwyższe miejsce dla "Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem" - podejście do tematu Gaimana i jego realizacja bardzo mi się podobają. Pomysł na którym oparty jest ten komiks uważam za jeden z lepszych, jakie przewijają się przez superhero. Nie wiem, z czego to wynika, ale być może z tego, że ten komiks "niszczy" Batmana i dlatego są takie opory uznać ten tytuł za bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 11:28:25 am wysłana przez isteklistek »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:33:24 pm »
Mnie zawsze dziwi na tych listach nie najwyższe miejsce dla "Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem" - podejście do tematu Gaimana i jego realizacja bardzo mi się podobają. Pomysł na którym oparty jest ten komiks uważam za jeden z lepszych, jakie przewijają się przez superhero. Nie wiem, z czego to wynika, ale być może z tego, że ten komiks "niszczy" Batmana i dlatego są takie opory uznać ten tytuł za bardzo dobry.

Prawda. To znakomity kawał komiksowego pisarstwa. Ale dlaczego "niszczy"?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 11, 2015, 01:18:50 pm »
Spoiler: pokaż
Chodzi mi o te, że jest tam historia, że Alfred jest byłym aktorem, który jako wierny przyjaciel wymyślił całą historie Batmana dla Bruce'a i podtrzymuje tę iluzję, aby złagodzić jego traumę. Tę historię zapamiętałem najbardziej.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 20, 2015, 07:20:19 pm »
Tak jak nie zgadzam się z isteklistkiem w tym, że Egmont powinien wydawać kompletne eventy, tak nie mogę się nie zgodzić w kwestii Nowej Granicy - czytam ją właśnie i nie mam pojęcia jak można wypisywać takie bzdety:

Kolejny origin w tym znaczeniu, że w NG Liga Sprawiedliwości znowu jest tworzona ad hoc, bo nadciąga wielkie zagrożenie. Jeju - ile razy ja już widziałem coś takiego.

...nawet nie znając tego komiksu. Niby Nowa Granica jest o początkach ikon DC, ale jednocześnie jest tak bardzo ponad bycie originem Ligi... Może za wcześnie, żeby się wypowiadać, przeczytałem dopiero trochę ponad 100 stron, ale jestem zachwycony tym ile i jak Cooke czerpie z Strażników Moore'a.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #625 dnia: Grudzień 20, 2015, 08:37:04 pm »
Kiedyś przeczytam, to może zmienię zdanie o NG. Na dziś, po obejrzeniu animacji na jej podstawie, nie mam zamiaru kupować wydania Egmontu.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #626 dnia: Grudzień 20, 2015, 09:03:06 pm »
Szczerze mowiac, widzac Twoje komiksowe zainteresowania, Nowa Granica zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Ale chodzilo mi tylko o to, jak daleko Twoje wyobrazenia o tym komiksie, sa od tego czym w rzeczywistosci on jest.

Offline Kris1982

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #627 dnia: Grudzień 20, 2015, 10:51:55 pm »
8azyliszek żyje sobie w swojej bańce i trzeba wziąć na to poprawkę szczególnie jak czyta sie taki bełkot jak w ostatnim jego poście.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #628 dnia: Grudzień 20, 2015, 11:06:39 pm »
8azyliszek żyje sobie w swojej bańce i trzeba wziąć na to poprawkę szczególnie jak czyta sie taki bełkot jak w ostatnim jego poście.


Ale czego nie rozumiesz ? Oglądał animację, która sama mówi, że jest " BASED ON DARWYN COOKE'S AWARD-WINNING GRAPHIC NOVEL ". Nie podobało mu się więc jaka jest szansa, że komiks o tym samym mu się spodoba ?


Clown

Offline Nick Jackolson

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #629 dnia: Grudzień 21, 2015, 06:08:42 am »

OK. Kupuję, miałem wątpliwości bo od 2 tygodni męczę Narodziny Demona i jakoś zwątpiłem w sens posiadania wszystkich numerów DC Deluxe.

Amen ! ja też zwątpiłem. Szkoda, że nie dało się zrobić takiego manewru z WKKM... Przestałem kolekcjonować i sprzedałem całość, chociaż kilka numerów bym sobie zostawił. Niestety nie chciałem mieć nie wiadomo czego na półce - cholerna panorama! :)

 

anything