trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #630 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:29:14 am »
cholerna panorama! :smile:


Gdzieś w internecie już widziałem ludzi szukających skanów okładek oryginalnych wydań tych komiksów żeby zrobić sobie obwoluty i nie musieć na to paskudztwo patrzeć ;)
perły przed wieprze

Offline perek82

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #631 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:33:18 am »

Gdzieś w internecie już widziałem ludzi szukających skanów okładek oryginalnych wydań tych komiksów żeby zrobić sobie obwoluty i nie musieć na to paskudztwo patrzeć :wink:


zawsze można te najlepsze numery zakupić w oryginale bądź w innych wydaniach (if applicable)
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #632 dnia: Grudzień 21, 2015, 07:06:39 pm »
No właśnie - ciągle są jeszcze wydania Muchy, Egmontu czy Mega Marvel i DK paru tomów z WKKM.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #633 dnia: Grudzień 21, 2015, 07:24:06 pm »
No właśnie - ciągle są jeszcze wydania Muchy, Egmontu czy Mega Marvel i DK paru tomów z WKKM.


Serio? Chyba nie o tym mowa  :badgrin:


zawsze można te najlepsze numery zakupić w oryginale bądź w innych wydaniach (if applicable)

Oczywiście, ale ja nie przedstawiam swojego sposobu "zakrywania" panoramy tylko wrzucam to jako ciekawostkę. Zwłaszcza, że dla mnie osobiście ta nieszczęsna panorama to jest takie "coś za coś" w ramach niskiej ceny i jestem w stanie to przeżyć (choć podśmiewać się można).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 07:27:23 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline perek82

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #634 dnia: Grudzień 21, 2015, 07:33:22 pm »
też poszedłem na taki kompromis. Staruszek Logan był o połowę tańszy niż Old Man Logan. Galactus i Nick Fury też mam z WKKM.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #635 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:40:00 pm »

Ale czego nie rozumiesz ? Oglądał animację, która sama mówi, że jest " BASED ON DARWYN COOKE'S AWARD-WINNING GRAPHIC NOVEL ". Nie podobało mu się więc jaka jest szansa, że komiks o tym samym mu się spodoba ?


Clown


"Based" nie musi oznaczać, że jest to dokładna adaptacja komiksu. Kiedyś oglądałem animacje na podstawie Powrotu Mrocznego Rycerza i z komiksem za wiele wspólnego nie miała.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #636 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:09:19 pm »
@UP
No ale poza recenzjami i tą animacją nie mam innego sposobu, żeby wiedzieć jak dokładnie wyglada i o czym jest ta NG. Z tych wrażeń po prostu nie chcę płacić 100 zł za ten komiks.

A jakie są różnice między komiksem a dwu częściową animacją "Dark Knights Returns"? Naprawdę różnią się tak  bardzo? To samo mam z "Rokiem Pierwszym" - widziałem tylko animację i zbytnio mi się nie spodobała - tak jak NG. Za to "Powrót Mrocznego Rycerza" był kozacki.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #637 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:27:01 pm »
Zupełnie inna wymowa i sposób narracji. Mniejsza głębia. Masa dodanych i przeciąganych na siłę pojedynków.

Animacji "Roku pierwszego" nie oglądałem, ale podejrzewam, że jest tak samo "wierna".

Offline Wojtpil

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #638 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:29:27 am »
Animacja "Roku Pierwszego" jest dosyć mocno wierna komiksowi. Świetna rzecz. Polecam.
Animację "Nowej Granicy" obejrzałem i też mnie nie zachwyciła. Ale komiks nie musi być zgodny z tym dziełem.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #639 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:39:52 am »
Kilka stron wcześniej miałem wątpliwości czy warto kupować Nową granicę. Stali bywalcy forum, przekonali mnie, że warto i teraz ja po lekturze komiksu także chciałbym utwierdzić innych że warto. Jak macie zbędne 100 zł to zakup Nowej Granicy to dobry zakup. Polecam!


cytując Antari "...grzech nie kupić" ;-)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 22, 2015, 06:22:06 pm »
Ja wolę wydać 100 zł na Wieczne Zło, Superiora tom 2 i ewentualnie Luthora jak znowu będzie po 44 zł. Nowa granica za 100 zl mnie nie kręci.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:28:52 pm »
Kilka stron wcześniej miałem wątpliwości czy warto kupować Nową granicę. Stali bywalcy forum, przekonali mnie, że warto i teraz ja po lekturze komiksu także chciałbym utwierdzić innych że warto. (...) cytując Antari "...grzech nie kupić" :wink:

Ja wolę wydać 100 zł na Wieczne Zło, Superiora tom 2 i ewentualnie Luthora jak znowu będzie po 44 zł. Nowa granica za 100 zl mnie nie kręci.

Rzecz warta zauważenia. Wieczne zło = 240 stron, Superior = 120. I (najlepszy w tym zestawieniu) Luthor to 144 strony. Razem 504 strony za... ok 120 zł. „Nowa Granica" ma 520 stron i kosztuje stówę. Czyżbyśmy byli świadkami rezygnacji z „jedynie słusznego" przelicznika groszy za stronę...?

Nie żebym chciał, 8azyliszku, przekonywać Cię do zmiany tej słusznej, jestem przekonany, z Twojej perspektywy decyzji. Dzieło Cooke'a to jednak piękny komiks i jakżeż nietuzinkowy. Możliwy wszak do czytania na kilku poziomach i tym samym zachęcający do wielokrotnej lektury (co może jakoś warto by uwzględnić w systemie „grosze za stronę", bo wszak jednorazowe czytadło będzie tu na dłuższą metę droższe...) Dla mnie to bez wątpienia najbardziej wartościowa rzecz tej linii Egmontu, przy całym sentymencie jaki żywię dla Lobo i uznania dla „Mrocznego odbicia" oraz „Czerwonego syna", z których ten ostatni jest swoistym krewniakiem „Nowej Granicy". Sposób, w jaki Cooke wędruje  meandrami amerykańskiego snu, pokazuje wartość, która leży w takim zaangażowanym czytaniu komiksowych staroci i krytycznym wracaniu do nich. Jest intrygującym głosem w dyskusji o fundamentach narodowej mitologii i sposobach pisania historii w nowożytnym świecie.
I jako próba przepisania historii Ameryki XX wieku, i jako wiwisekcja fabuł superbohaterskich oraz ich znaczenia dla kultury tego nie aż tak idealnego (i już nie aż tak młodego) „Nowego Świata" - to propozycja zaiste kapitalna. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi się cieszyć nie tylko zwrotami akcji, ale przede wszystkim sposobami osadzenia dzieła w kontekście czasów, które je rodzą i tych, które opisuje.
Dla tych, którzy superbohaterskiego komiksu generalnie nie czytają, jedna z około dziesięciu rzeczy, które chcą przeczytać i może nawet mieć na półce.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:35:00 pm »
Ja wolę wydać 100 zł na Wieczne Zło, Superiora tom 2 i ewentualnie Luthora jak znowu będzie po 44 zł.

Tłumacząc na polski: "Ja wolę wydać 100 zł na Słaby Komiks, Słaby komiks tom 2 i ewentualnie Całkiem nierówny choć frapujący komiks jak znów będzie po 44 zł".

;) - obowiązkowa emota
perły przed wieprze

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:50:45 pm »
Słaby komiks tom 2
Ej no. 2. tom Superiora jest naprawdę fajnym komiksem. Ale tylko przyjemnym czytadłem.
Ja "Nową granicę" na pewno kupię, ale jak powrócą przeceny typu "-40%", ale na pewno tego komiksu nie pominę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:12:25 pm »

Dla tych, którzy superbohaterskiego komiksu generalnie nie czytają, jedna z około dziesięciu rzeczy, które chcą przeczytać i może nawet mieć na półce.
A pozostałe dziewięć to? (W zasadzie 8, bo Silver Surfera Moebiusa już mam   :lol: )
Malo czytam trykotów, baardzo mało, więc mnie ciekawość zżera. Z Deluxów kupiłem Czerwonego Syna i był zjadliwy zgodnie z wpisami na forum (im ktoś bardziej siedzi w temacie, tym bardziej kręci nosem, a im mniej jest wyznawcą superhero, tym łatwiej akceptuje).
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything