trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #660 dnia: Grudzień 23, 2015, 01:29:19 pm »
@winckler

Ja nigdy nie przeliczam komiksów na strony za grosze, tylko patrzę ile dana historia i jej objętość jest dla mnie warta. Wzorcem z Sevre jest dla mnie WKKM, która wyznaczyła, że za 6 oryginalnych zeszytów w twardej oprawie, górna cena to 40 zł. I szlus -  można tak wydawać, da się na tym zarobić i wydawcy nie powinni żądać więcej kasy za taki album. I biorąc WKKM za punkt odniesienia, decyduję czy kupować czy nie, dane albumy.

W Egmoncie nie podoba mi się, że przekracza ten limit cenowy w swoich DCkach. I musiałem dopłacać po te 7 zł za Shazama i ALS, a aż 15 zł za Trójkę (choć ma tyle samo stron co ALS). I to jest spowodowane tylko i wyłącznie jego pazernością i brakiem konkurencji, bo Marvel NOW potrafi wydać w miękkiej oprawie, najtaniej jak się da (czyli tak jak lubię). I dlatego gdy 6 oryginalnych zeszytów kosztuje już ~25 zł, to grzech nie skorzystać z takiej oferty.

Ja już się też naciąłem przy zakupie Sprawiedliwości. Nie popatrzyłem do spisu i tylko po liczbie stron dałem za nią trzykrotność WKKM. A nie powinienem, bo przecież w końcu ukaże się w Polsce WKKDC i wtedy ten komiks będzie kosztował 80 zł. To samo mam z NG - po pierwsze to origin LS w latach 50-tych, więc niezbyt mnie takie zawiązanie akcji obchodzi. Po drugie - wyda go Eaglemoss i będzie chodził po 80 zł. Ne chcę więc przepłacać.

@kuba g
Wiem, że Superior to słaba seria. Tak jak w All New X-Men zawiązanie akcji jest głupie i wychodząc z takiego początku, choćby nie wiem kto pisał scenariusz, to nie da się tego zrobić dobrze. Ale to jest Spider-Man którego bardzo lubię. I to jest w kanonie 616. I nikt innych przygód Pajączka (poza pojedynczymi WKKM) w Polsce nie wydaje. I cena jest rozsądna. Dlatego zacisnę zęby i postawię to na swojej półce. W końcu dojdziemy do konca tego runu i może dostaniemy jakieś jego normalne przygody.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #661 dnia: Grudzień 23, 2015, 01:35:52 pm »
bo przecież w końcu ukaże się w Polsce WKKDC i wtedy ten komiks będzie kosztował 80 z


Czekałem na ten wtręt  :lol:

W końcu dojdziemy do konca tego runu i może dostaniemy jakieś jego normalne przygody.

Ta, kiedyś, z tym, że Slott właśnie wchodzi w 5 rok pisania głównej serii Spider-Mana (a 8 jeżeli licząc czas gdy wymieniał się z innymi scenarzystami po Brand New Day) i nic nie zapowiada zepchnięcia go ze stołka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 01:50:13 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #662 dnia: Grudzień 23, 2015, 01:43:23 pm »

można tak wydawać, da się na tym zarobić i wydawcy nie powinni żądać więcej kasy za taki album.



Że niby dlaczego nie? Kto im zabroni, Ty?



Ja już się też naciąłem przy zakupie Sprawiedliwości. Nie popatrzyłem do spisu i tylko po liczbie stron dałem za nią trzykrotność WKKM. A nie powinienem, bo przecież w końcu ukaże się w Polsce WKKDC i wtedy ten komiks będzie kosztował 80 zł. To samo mam z NG ... wyda go Eaglemoss i będzie chodził po 80 zł. Ne chcę więc przepłacać.


Znowu ten sam bełkot o WKKDC, przestań pitolić takie niczym nie poparte farmazony

Sry za offtop ale nie da się już czytać tego co on tu wypisuje.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #663 dnia: Grudzień 23, 2015, 01:51:30 pm »

No kiedyś wydawało  :wink:

Ano. Kiedyś tak. Za to teraz wydają tytuły, jak Stray Bullets, American Flagg!, Criminal, Eddy Current, Metropol, Transit, które kiedyś wydawały inne wydawnictwa, i chętnie przygarnąłbym polską edycję każdego z nich.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #664 dnia: Grudzień 23, 2015, 02:26:11 pm »
Eaglemoss się waha, więc raczej WKKDC w najbliższym czasie u nas nie wyjdzie, a patrząc po tym co robi Egmont (wydawanie kolejnych tytułów z tej serii), to szanse raczej maleją, a nie rosną.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #665 dnia: Grudzień 23, 2015, 03:28:11 pm »
Jedna WKK mi wystarczy. Zresztą i tak wolę Marvela niż DC. Skusilem się na kupowanie DC Deluxe i co ciekawsze lub bardziej klasyczne pozycje DC. Kolekcji WKKDC tak szczerze to nawet nie chcę :p
The darkness will swallow everything

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #666 dnia: Grudzień 23, 2015, 06:19:16 pm »
Ano. Kiedyś tak. Za to teraz wydają tytuły, jak Stray Bullets, American Flagg!, Criminal, Eddy Current, Metropol, Transit, które kiedyś wydawały inne wydawnictwa, i chętnie przygarnąłbym polską edycję każdego z nich.


Tak BTW to Stray Bullets wydawał sam twórca. El Capitan jako wydawnictwo to faktycznie był Lapham wraz z żoną wydający komiksy Laphama z żoną  :wink:
perły przed wieprze

Offline Sokratesik

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:16:47 pm »
Jedna WKK mi wystarczy. Zresztą i tak wolę Marvela niż DC. Skusilem się na kupowanie DC Deluxe i co ciekawsze lub bardziej klasyczne pozycje DC. Kolekcji WKKDC tak szczerze to nawet nie chcę :razz:
Ja wolę DC... w kupuję kolekcję Marvela  :smile:
Natomiast też nie chcę WKKDC. Z pobudek czysto egoistycznych. Tyle by tam było dubli, że na pewno już bym w to nie zainwestował. A pewne denerwujące osobniki, które nie chcą przepłacać 10 zł, bo będzie w w WKKDC mogłyby to kupić i mieć piękną panoramę z bohaterami DC na półce. Nie życzę im tego - niezgodnie z duchem zbliżających się świąt.  :evil:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 24, 2015, 12:04:57 am »
@UP
Ach zatwardziałe jest serce twe. Jak można oprzeć się cudownej panoramie autorstwa Alexa Rossa? :)

Ja akurat z tytułów z Kolekcji mam tylko "Sprawiedliwość" a i to kupioną przez pomyłkę. Dlatego WKKDC przygarnę. No chyba żeby Egmont wydał wszystkie tytuły z tej Kolekcji w takiej cenie jak S&B. Wtedy jasne - kupowałbym tylko pojedyncze egzemplarze a resztę od Egmontu. Ale na razie mają drożej.

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 24, 2015, 01:07:30 am »
komiksy superhero klada wszystkich i wszystko na lopatki, tak po prostu jest i basta  :lol: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline dudi1212

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:09:58 am »
@Bazyl, a Ty zdajesz sobie sprawę, że nawet jeśli i tak kolekcja DC ukazałby się w Polsce, to będzie droższa niż WKKM? Zagramanicą tak jest, więc strzelaj w cenę 50 zł za tom. Nie obudź się z ręką w nocniku jak za kilka lat zapłaczesz, że trzeba było kupować Egmonty poniżej 50 zł przy rabatach 37-38 %.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #671 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:29:47 am »
Ja akurat z tytułów z Kolekcji mam tylko "Sprawiedliwość" a i to kupioną przez pomyłkę.
Ach, biedaku, ty jak ci obrońcy "demokracji", z półki chciałeś wybrać Prawo, a trafiła ci się Sprawiedliwość.
Jak Parlament Europejski skończy się zajmować krzywizną banana i długością knota świecy, powinni nakazać sprzedawcom internetowym wstawienie dodatkowych plansz przy zakupach: "Czy jesteś pewien, że chcesz to kupić? Naciśnij "tak" lub "nie"", "Ale tak na pewno chcesz ten komiks? Naciśnij "Tak" lub "nie", "Czy jesteś całkowicie zdeterminowany by nabyć właśnie to? Naciśnij "tak" lub "nie".
Może wreszcie ta plaga pomyłkowych zakupów przestanie nękać 'komiksowo'.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #672 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:52:52 am »
@UP
"Przez pomyłkę" w znaczeniu, że w maju nie zajrzałem na listę tytułów WKKDC, którą zapodawał tu @Garf i nie zauważyłem, że w tej Kolekcji będzie i "Sprawiedliwość". I dopłaciłem za te 100 stron dodatków.

@dudi
W Wielkiej Brytanii i Niemczech, ceny tych Kolekcji są takie same.
http://www.graphicnovelcollection.com/index.html
https://www.eaglemoss.com/en-gb/comic-heroes/dc-comic-books/

Szach-Mat. :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #673 dnia: Grudzień 24, 2015, 11:04:39 am »



Znając nasze realia to ta panorama na pewno nie byłaby tak równa  :smile:

Offline Dembol_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #674 dnia: Grudzień 25, 2015, 08:48:57 pm »
Powyższa też nie jest.

 

anything