trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angelscorpion

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #675 dnia: Grudzień 26, 2015, 07:24:04 pm »
Posiadam całe DC De Luxe, jednak uważam, iż można by wydawać rzadziej a ciekawiej  np. Knightfal + wstępy, jak  Venom i Azrael ;

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #676 dnia: Grudzień 26, 2015, 07:55:46 pm »
Knightfall jest tylko dobry we wspomnieniach TM-Semicowych i wyrywkowych rozdziałach.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #677 dnia: Grudzień 26, 2015, 08:20:08 pm »
Wspaniała jest ta Nowa Granica! Wielowątkowa, epicka historia w której Cooke mistrzowsko łączy ważne wydarzenia z powojennej historii USA, z wydarzeniami z klasycznych komiksów DC z tamtego okresu. W pewnym sensie, Nowa Granica jest hołdem dla starych komiksów DC, tak jak Marvels było hołdem dla starych komiksów Marvela. A przecież ten komiks, mimo że jednym z jego głównych wątków jest pokazanie okoliczności powstania Ligi Sprawiedliwości, jest jednocześnie tak daleki od bycia komiksem superbohaterskim, jak tylko jest to możliwe w tych okolicznościach. Świetną lekturą są też przypisy Cooke'a, które odkrywają przed nami masę smaczków, kilka z nich samemu wyłapałem w trakcie lektury, jak choćby
Spoiler: pokaż
scenę pościgu za Hourmanem, inspirowaną początkiem Zawrotu Głowy Hitchcocka
, ale nie znając komiksów z których inspiracje czerpał Cooke, miałem masę frajdy z czytania tych przypisów i przewracania kartek, żeby sprawdzić kadry do których się odnoszą. Swoją drogą, komiks o Pogromcach nieznanego zrobił też duet Jeph Loeb/Tim Sale i był to ich pierwszy wspólny projekt.

Dzieło Cooke'a to jednak piękny komiks i jakżeż nietuzinkowy. Możliwy wszak do czytania na kilku poziomach i tym samym zachęcający do wielokrotnej lektury

Dla tych, którzy superbohaterskiego komiksu generalnie nie czytają, jedna z około dziesięciu rzeczy, które chcą przeczytać i może nawet mieć na półce.   

W pełni się zgadzam!

W ogóle dla mnie, rok 2015 był rokiem Cooke'a: 3 tomy rewelacyjnego Parkera, a na koniec Nowa Granica. I to jak wydana!

Posiadam całe DC De Luxe, jednak uważam, iż można by wydawać rzadziej a ciekawiej  np. Knightfal + wstępy, jak  Venom i Azrael ;

Hmm... Lubię te komiksy i zasługują na porządne wznowienie nie mniej niż Lobo, ale przecież dostaliśmy w Deluxie Kryzys tożsamości, Mroczne Odbicie, Nową Granicę - naprawdę nic z tego nie podobało Ci się bardziej, niż te znane u nas od ponad 20-stu lat tytuły?

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #678 dnia: Grudzień 26, 2015, 09:10:44 pm »
@Up

Eeee tam, Nowa Granica... Pomijając już treść - mogliby zacząć te DC Deluxe wydawać lepiej. Ta obwoluta jest strasznie tandetna. I jeszcze ta czarna okładka pod nią, bez żadnego obrazka. Much przynajmniej dała rozkładówkę Alexa Rossa pod spodem. A Egmont sępi. New 52 wygląda o wiele ładniej.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #679 dnia: Grudzień 26, 2015, 09:55:27 pm »
8azyliszek, ja już nie wiem czy się śmiać, czy płakać, czytając Twoje wypowiedzi...

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #680 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:16:20 pm »
...Nowa Granica... Pomijając już treść...
A moze dla odmiany, tak jak Ramirez - skupisz sie na tresci, a nie tylko na  przeliczniku strona/zl, grzbietach, panoramach, obwolutach (co jest w niej takiego tandetnego???) i innych duperelach?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #681 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:16:31 pm »
8azyliszek, ja już nie wiem czy się śmiać, czy płakać, czytając Twoje wypowiedzi...
Możesz płakać ze śmiechu  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #682 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:22:14 pm »
Z DC Deluxxe mam na razie tylko Czerwonego Syna. I poza słabym doborem tytułów, także te obwoluty mnie odstraszają. O Nowej Granicy już pisałem - obejrzałem animację na jej podstawie i nie zachęciła mnie by płacić za nią 100 zł. Przeczytam jak wyjdzie w WKKDC PL.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:25:27 pm »
...I poza słabym doborem tytułów...
...Przeczytam jak wyjdzie w WKKDC PL...
Ech, szkoda gadac. Jak grochem o sciane.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 26, 2015, 10:47:37 pm »
A tak jeszcze wracając do przypisów w Nowej Granicy, narobił mi Cooke smaka na JSA: The Golden Age Robinsona, ale że w obsadzie brak Batmana, czy nawet Supermana, to pewnie szanse na to od Egmontu są bliskie zeru...

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 27, 2015, 06:59:29 am »
@UP
Przecież w Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości też nie ma Batmana i Supermana a jednak ją wydali. :D  :biggrin:

Offline Mati29

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 27, 2015, 08:48:33 am »
Z DC Deluxxe mam na razie tylko Czerwonego Syna. I poza słabym doborem tytułów, także te obwoluty mnie odstraszają. O Nowej Granicy już pisałem - obejrzałem animację na jej podstawie i nie zachęciła mnie by płacić za nią 100 zł. Przeczytam jak wyjdzie w WKKDC PL.


Czyli za minimum 80 :)
co za plan!


Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 27, 2015, 09:26:16 am »
Naprawdę ktoś liczy jeszcze na tę WKKDC? Nie mamy tak chłonnego rynku, by te same komiksy w krótkim odstępie czasu schodziły po dwa razy, a większość tytułów z tej serii wyszła u nas albo w niedługim czasie wyjdzie.

Jeśli o mnie chodzi, to wolę mieć te komiksy w porządnym wydaniu, a nie te badziewie z brzydkimi okładkami. Z Marvelem to trochę co innego, bo jak ta seria się u nas pojawiła, to tytułów tego wydawnictwa było u nas jak na lekarstwo - jedynie Mucha cośtam w temacie robiła.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #688 dnia: Grudzień 27, 2015, 09:41:29 am »
Naprawdę ktoś liczy jeszcze na tę WKKDC?

Pytasz serio?

Przeczytam jak wyjdzie w WKKDC PL.

"Przez pomyłkę" w znaczeniu, że w maju nie zajrzałem na listę tytułów WKKDC, którą zapodawał tu @Garf i nie zauważyłem, że w tej Kolekcji będzie i "Sprawiedliwość". I dopłaciłem za te 100 stron dodatków.

Dlatego WKKDC przygarnę. No chyba żeby Egmont wydał wszystkie tytuły z tej Kolekcji w takiej cenie jak S&B. Wtedy jasne - kupowałbym tylko pojedyncze egzemplarze a resztę od Egmontu. Ale na razie mają drożej.

Ja już się też naciąłem przy zakupie Sprawiedliwości. Nie popatrzyłem do spisu i tylko po liczbie stron dałem za nią trzykrotność WKKM. A nie powinienem, bo przecież w końcu ukaże się w Polsce WKKDC i wtedy ten komiks będzie kosztował 80 zł.

 :lol:


Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #689 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:06:35 am »
Jak możesz mówić, że okładki WKKDC są brzydkie @arczi? Są ładniejsze niż w WKKM, które kupujesz.

I jak tyle tytułów się już ukazało i ukaże, to powiedz mi gdzie jest po polsku Wieża Babel, Człowiek ze Stali, czy JLA Rok Pierwszy?? 1/3 pierwszej 60-tki WKKM to też były duble. Co nie przeszkodziło jej podbić i zdominować polski rynek komiksów. Egmont doszlusował dopiero w 2015.

A obwoluty i okładki DC Deluxe to dopiero są brzydkie.

 

anything