Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #690 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:21:37 am »
1/3 pierwszej 60-tki WKKM to też były duble. Co nie przeszkodziło jej podbić i zdominować polski rynek komiksów. Egmont doszlusował dopiero w 2015.
Hachette nigdy nie podbiło i nie zdominowało polskiego rynku komiksów! Ile oni wydają komiksów rocznie? 26 WKKM  oraz od 2014 26 Thorgali! A ile wydał Egmont w 2012 roku? 33! I to nie licząc wydań kioskowych i Asteriksów!
A ile w 2013 roku? 35! A w 2014? 66!
Kolekcja Hachette nie jest wydawnictwem komiksowym (albo wydawnictwem książkowym z działem komiksu jak Egmont Polska), nie. Oni wydają kolekcje. Egmont, nawet jak komiksy sprzedawały "tak se" to wydawał kilka komiksów miesięcznie (i to nie licząc Asteriksów czy wydań prasowych), a Hachette dziś może wydawać 2, 3, 4 kolekcje, a jutro powiedzieć - nie sprzedawały się, kończymy, teraz będziemy wydawać modele.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #691 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:07:08 pm »
8azyliszek
Eaglemoss powinien Ci placic niezla kase, chyba nikt tak nie promuje wkkdc  :lol: i to wszedzie gdzie sie da. Kurcze szkoda, ze dredd nie ma takiego fanatyka  :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:11:18 pm »
Ale do tego roku Egmont wydawał pojedyncze egzemplarze komiksów z DC/Marvel. Do 2014 nie było to nawet 10 rocznie. I dopiero sukces Hachette ich rozruszał. I skłonił do obniżenia cen. Dla mnie komiksy może wydawać nawet piekarnia czy budka z piwem. Byle to był Marvel/DC o znanych bohaterach, za rozsądną cenę. Reszta mnie nie obchodzi.

Wiem, że taki Taurus od dawna wydaje Żywe trupy. Ale co mi po tym jak ja sie nie interesuję tym universum. To samo z Sidecką - nie miałem pojęcia że istnieją, póki nie ogłosili, ze wydadzą Daredevila. Mnie tytuły spoza DC/Marvel nie interesują.

Czyny nie słowa. Prawdziwa cnota obroni się sama. Już nikt nie pamięta hejtu o tym jak WKKM jest niepotrzebne bo mamy Egmont i Muchę i o tym, że WKKM będzie zalegać w antykwariatach. Teraz podobne teksty chodzą o Kolekcji Eaglemoss - że niepotrzebna, że za droga (he he), że nikt tego nie kupi. W końcu wyjdzie (po edycji niemieckiej, angielskiej i francuskiej) i też pozamiata jak WKKM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 12:14:37 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:27:48 pm »
Kurcze szkoda, ze dredd nie ma takiego fanatyka  :biggrin: :razz:
pzdr


Bo żadna osoba, która naprawdę się tym jara nie będzie czekać aż ktoś im przyjdzie i wyda tylko zbiera tak jak jest?
perły przed wieprze

Offline Shinue

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:31:28 pm »
Kto czeka na WKKDC? Dziwnie postawione pytanie, ponieważ odpowiedzią są ci, którzy nie mają pojęcia o jej istnieniu a dowiedzą się o niej dopiero z reklamy w tv lub pierwszego numeru wystawionego na widocznym miejscu w kosku.

Czy ewentualne duble są problemem dla WKKDC? Paradoksalnie im więcej dubli tym lepiej. Eagelmoss nie będzie miało problemu ze zdobyciem tłumaczeń i gotowych materiałów, które odkupi od Egmontu.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:33:56 pm »
@UP
Ja mieszkam w Polsce i chciałbym mieć więcej komiksów po polsku za polskie ceny. Jasne - mógłbym sobie teoretycznie zamawiać brytyjską wersję WKKDC. Ale nie stać mnie na to (10 funtów za tom + przesyłka). dlatego chce polską wersję w polskich kioskach.

Za 5 lat może i Dredda zobaczymy w naszym kraju. Skoro wydają tyle tych frankofonów, to czemu i nie AD?

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:36:22 pm »
Kuba G
no w sumie dobrze prawisz, ale ja i tak poczekam, jestem cierpliwy  :razz:
mimo wszystko jakis dreddowy fanboy bylby mile widziany :biggrin:
8azyliszku
wkkdc zmiecie wszystko i wszystkich, a po ukazaniu sie calej kolekcji cytujac klasyka "nie bedzie juz niczego" albo inaczej "nic juz nie bedzie takie samo"  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:39:41 pm »
Kuba G
mimo wszystko jakis dreddowy fanboy bylby mile widziany :biggrin:


No ale nie o to chodzi, jak ktoś jest fanboyem Dredda (jak np. ja) to i tak ma już rozbudowaną biblioteczkę i żadna kolekcja kioskowa nie jest mu potrzebna i na nią nie czeka. Jak można być fanboyem nie znając już czegoś.

Kolekcje przede wszystkim są adresowane do neofitów i niedzielnych czytelników, nie do fandomu, dla nich obecność czegoś takiego to jak kupno następnego gadżetu, a nie priorytet biblioteczki.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:39:56 pm »

Hachette nigdy nie podbiło i nie zdominowało polskiego rynku komiksów!










Radzę popatrzeć ile było stustronicowych tematów na tym forum poswięconych WKKM oraz ilu użytkowników odwiedza stronę WKKM fb.


Typowy troll.




Ale do tego roku Egmont wydawał pojedyncze egzemplarze komiksów z DC/Marvel. Do 2014 nie było to nawet 10 rocznie. I dopiero sukces Hachette ich rozruszał.






+1 Tylko ślepy by tego nie zauważył.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 12:45:55 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline siedemczterydwa

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:46:43 pm »
Jak możesz mówić, że okładki WKKDC są brzydkie @arczi? Są ładniejsze niż w WKKM, które kupujesz.

A obwoluty i okładki DC Deluxe to dopiero są brzydkie.
Może to kwestia gustu, ale dla mnie jednolity styl okładek i wzór na grzbiecie to szczyt estetycznego bezguścia :biggrin: Ani to ładne ani praktyczne, bo żeby to jakoś "ładnie" (ugh) wyglądało, trzeba całość trzymać razem na dłuuugiej półce. Bo rozdzielone wyglądają jeszcze gorzej.
To już nawet czarna okładka + obwoluta, jak to jest w Stanach i jak wydawane jest DC Deluxe, jest ładniejsza :biggrin: 
Jedyna zaleta: kilka złotych taniej, choć osobiście wolę dopłacić, żeby było ładniej :biggrin:


Ja naprawdę nie rozumiem - mamy tyle wydawnictw, które wypuszczają ładnie wydane pozycje w przyzwoitych cenach, a ty nadal narzekasz, bo kilka złotych drożej niż w kolekcji (lub kilkanaście przy grubszych).
Chyba żaden prawdziwy fan DC nie będzie czekał x lat aż (hipotetycznie) pojawi się taka kolekcja (+ kilka kolejnych aż pojawi się np. New Frontier), skoro tyle tego jest.
I będzie jeszcze więcej.

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:49:27 pm »
Kuba G
a zjawisko niedzielnego fanboya nie istnieje?
prawdziwy fan to jest chyba jednak co innego
moj kuzyn zbiera kolekcje dredda, zreszta czego on nie zbiera wiec mam farta, ale nawet on mowi, ze z checia kupilby dredda po polsku, zawsze byloby to spore wydarzenie dla fanow tego bohatera. Kurcze zaczynam przejmowac role 8azyliszka :biggrin:
pzdr
PS Long live dredd, long live wkkdc, long live everything  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:53:09 pm »
Może to kwestia gustu, ale dla mnie jednolity styl okładek i wzór na grzbiecie to szczyt estetycznego bezguścia :biggrin: Ani to ładne ani praktyczne, bo żeby to jakoś "ładnie" (ugh) wyglądało, trzeba całość trzymać razem na dłuuugiej półce. Bo rozdzielone wyglądają jeszcze gorzej.
To już nawet czarna okładka + obwoluta, jak to jest w Stanach i jak wydawane jest DC Deluxe, jest ładniejsza


Jeżeli grzbiet okładek ma być taki jak poniżej







to i tak są lata świetlne przed WKKM z powodu umieszczenia tytułu tomu na grzbiecie


gl w szybkim wyszukaniu właściwego tomu WKKM wśród 120 pozycji

Offline Scott Summers

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 27, 2015, 12:58:50 pm »
Może to kwestia gustu, ale dla mnie jednolity styl okładek i wzór na grzbiecie to szczyt estetycznego bezguścia :biggrin: Ani to ładne ani praktyczne, bo żeby to jakoś "ładnie" (ugh) wyglądało, trzeba całość trzymać razem na dłuuugiej półce. Bo rozdzielone wyglądają jeszcze gorzej.
To już nawet czarna okładka + obwoluta, jak to jest w Stanach i jak wydawane jest DC Deluxe, jest ładniejsza :biggrin: 
Jedyna zaleta: kilka złotych taniej, choć osobiście wolę dopłacić, żeby było ładniej :biggrin:






Święta prawda ta panorama paskudnie wyglada na półce !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 01:02:49 pm wysłana przez Scott Summers »

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 27, 2015, 01:15:39 pm »
Kolekcje przede wszystkim są adresowane do neofitów i niedzielnych czytelników, nie do fandomu, dla nich obecność czegoś takiego to jak kupno następnego gadżetu, a nie priorytet biblioteczki.
Zgadzam się z tym zdaniem.
Z WKKM mam póki co 9 tomów, ponieważ zawsze starannie selekcjonuję kupowane komiksy. Z superhero wolę DC, dlatego, choć liczba 9 wydaje się niewielka, gdyby wyszła WKKDC (w co od dawna mocno wątpię, a wręcz uważam, że nie wyjdzie w Polsce) nie kupowałbym z niej prawie nic, bo większość z tych tytułów jakie mnie interesują, mam już po angielsku (np. Hush New Edition, cały run Johnsa w Green Lantern) albo po polsku od Egmontu i Muchy.
Z DC Deluxe, by nie odbiegać za daleko od tematu, też kupuję jedynie wybrane tomy, Mroczne Odbicie mam od dawna po angielsku, Rok Pierwszy pierwsze polskie wydanie, Czerwony Syn odpuściłem z uwagi na sam koncept (i widziałem go jako motion comic na youtube), kupiłem jedynie Kryzys Tożsamości - bo czytałem po angielsku wcześniej, pożyczony egzemplarz, ale nie zdążyłem kupić, inne zakupy miały wyższy priorytet, Lobo, Azyl Arkham - również czytałem pożyczone, również był na liście zakupów "w ingliszu" oraz Narodziny Demona.
Prawdziwy fan nie potrzebuje takiej kolekcji, chyba, żeby uzupełnić braki w biblioteczce, bo od dawna posiada dane komiksy.

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 27, 2015, 01:27:39 pm »
a jak ktos preferuje polskie wydania, to juz nie jest prawdziwym fanem (cokolwiek to znaczy) :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything