trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 27, 2015, 01:36:23 pm »
Radzę popatrzeć ile było stustronicowych tematów na tym forum poswięconych WKKM oraz ilu użytkowników odwiedza stronę WKKM fb.
Typowy troll.
Tak nazywasz użytkownika forum Gildia zarejestrowanego i piszącego tu regularnie od 6,5 roku? Fajnie. Mimo młodego wieku, dużo widziałem, wiele wydawnictw zaczęło wydawanie i wiele skończyło. Egmont jest i będzie największym i najważniejszym wydawnictwem komiksowym w Polsce, i tak jest już od 1999 roku, na razie nie ma żadnego wydawnictwa, które pod względem łącznych nakładów i sprzedaży komiksów miało się z nim równać w Polsce i na razie nie ma widać żadnego zagrożenia. Ponieważ reszta wydawnictw to wydawnictwa z małym kapitałem, wydającym max. 2 tytuły miesięcznie w nakładzie max. 2-3 tysiące albo jak Hachette, twór który wydaje kolekcje i jak pisałem wcześniej, dziś wydają, a jutro wyjdzie że się nie opłaca i zaczną wydawać inne kolekcje. A to ile osób piszę na tematach o WKKM nic nie oznacza.
Ogólnie w ostatnim czasie nie chce się przeglądać tego forum, jak widzę posty 8azyliszka "WKKDC jest the best, europejskie komiksy be" to naprawdę poważnie się zastanawiam czy warto przeglądać to forum.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 27, 2015, 01:43:00 pm »
@Corto M.
Zainteresowałeś mnie - jakie to 9 tomów WKKM na 80 już wydanych posiadasz??

@Gr8. ma rację - sam posiadam jeden niemiecki WKKDC (właśnie Husha 1) i w realu wygląda super. Więcej lakieru (z tyłu i z przodu), porządne szycie (niebieskie nie czerwone  :biggrin: ) no i ten przedruk pierwszego występu Batmana, na końcu. Im szybciej to wyjdzie po polsku, tym lepiej

@radef
Piszesz jakbym to ja był całym forum,podczas gdy większość stanowią inni forumowicze, a ja sam zagladam tylko do kilku tematów. Choćby dział o komiksach europejskich - tam byłem tylko raz, jak ruszył Lucky Luke. Tam sobie spokojnie możesz rozpływać się jakie to frankofony są dobre (choć oczywiście nie są :D ).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 01:49:26 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:01:46 pm »
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytania: czy fanem jest osoba lubiąca dany zespół muzyczny np. z USA ale czekająca aż przyjedzie dać koncert w Polsce (co może nigdy nie nastąpić)? Czy raczej jadąca na koncert gdy tylko będą grać w Czechach/Słowacji/Niemczech/innym kraju europejskim? A może po prostu kupująca płyty i słuchająca ich w domu?
Moja opinia jest taka, że niezależnie od tego, czego jest się fanem, komiksów, muzyki, filmów, sportu etc., miłośnik czegoś będzie gotów na poświęcenie i będzie miał wysoką preferencję czasową. Nie dlatego, że tak wypada, ale dlatego, że przyniesie mu to największą satysfakcję. W przypadku komiksów uwidaczniającą się w chęci poznania danej historii jak najwcześniej, przeżycia tych przygód z ulubionym bohaterem/ami. Bo w odleglejszej przyszłości może nie być czasu, pieniędzy albo i chęci na ten komiks, na tą postać/ie komiksowe.
Preferencja ukierunkowana na wydania polskie nie jest zła, pod warunkiem, że ma się wybór między angielskimi, a polskimi. Albo chociaż jakieś nieco bardziej solidne przesłanki, że ten wybór się pojawi w określonej przyszłości.


@8azyliszek - Marvels, Spider-Man:Ostatnie Łowy Kravena, IM:Demon w butelce, Spider-Man: Niebieski, Przedwieczni by Neil Gaiman, Staruszek Logan, Avengers: Narodziny Ultrona, Doktor Strange: Bezimienna Kraina Poza Czasem, Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D. część 1
Niewątpliwie, kupię jeszcze część 2, Deadpool'a, Korvac Saga, a dalej to się zobaczy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:24:45 pm »
jak Hachette, twór który wydaje kolekcje i jak pisałem wcześniej, dziś wydają, a jutro wyjdzie że się nie opłaca i zaczną wydawać inne kolekcje




Przepraszam bardzo ale to nie Egmont tylko właśnie Hachette podjął to ryzyko regularnego wypuszczania tytułów Marvela więc nie pisz, że ktoś kalkuluje czy się opłaca czy nie bo kalkulacje się dawno skończyły. Egmont nigdy by w ten sam sposób nie zaryzykował, dopiero kiedy nastąpił boom zaczął zalewać rynek tytułami Marvel NOW.


Jestem przekonany, że kiedy się już " przestanie opłacać " to Egmont pierwszy się zwinie z wydawania Marvela.
Co szybko nie nastąpi przy rozkwicie MCU.




Ciekaw jestem ile czasu im zajmie rozkminięcie tematu wydania w jakiejś lepszej formie bardziej klasycznego Marvela, którego pominięto w WKKM np. Hulka P.Davida ( był ale w tym runie są zdecydowanie lepsze historie, choćby ta z Mega-Marvela ), Man Without Fear, X-Men J.Lee i wcześniejsze crossovery z X-Factor, FF  J.Byrne, Inhumans Jenkinsa, Hulka G.Paka, no i ten cały kosmos Marvela przez Annihilation, War of Kings, Realm of Kings.


Skoro Superior-Spiderman i inne NOW mają lepsze wyniki sprzedaży od New52 DC to te powyższe na pewno sprzedawało by się lepiej od JLA, Gotham Central, Catwoman czy innych pre-new52 od DC.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:32:46 pm »
Przepraszam bardzo ale to nie Egmont tylko właśnie Hachette podjął to ryzyko regularnego wypuszczania tytułów Marvela więc nie pisz, że ktoś kalkuluje czy się opłaca czy nie bo kalkulacje się dawno skończyły. Egmont nigdy by w ten sam sposób nie zaryzykował, dopiero kiedy nastąpił boom zaczął zalewać rynek tytułami Marvel NOW.
Jestem przekonany, że kiedy się już " przestanie opłacać " to Egmont pierwszy się zwinie z wydawania Marvela.
Co szybko nie nastąpi przy rozkwicie MCU.
Ja nie chce krakać, ale jest różnica w postępowaniu Egmontu, a Hachette.
Jeżeli Kolekcji Hachette nie opłaca się trzymać jakiejś kolekcji to ją po prostu zamyka, kiedyś, wcześniej lub później, ale to się stanie. I potem nie będzie jednego albumu WKKM na miesiąc czy dwa tylko skończą wydawać.
A jeżeli Egmontowi się przestanie opłacać to zacznie kombinować z ceną, z regularnością wydania itp, nie zamkną tego "tak sobie", spróbują dokończyć runy, serie.
O to że Egmont będzie wydawać za 10 lat komiksy w Polsce jestem pewny, wydają komiksy 25 lat w Polsce, kilkadziesiąt lat w Skandynawii, ale Kolekcja Hachette w każdym momencie może się przestawić na modele, książki historyczne czy artykuły krawieckie. Co innego gdyby w Polsce komiksy zaczęło by wydawać Hachette (te prawdziwe, nie imprint) czy Panini.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:42:09 pm »
Ja nie chce krakać, ale jest różnica w postępowaniu Egmontu, a Hachette.
Jeżeli Kolekcji Hachette nie opłaca się trzymać jakiejś kolekcji to ją po prostu zamyka, kiedyś, wcześniej lub później, ale to się stanie. I potem nie będzie jednego albumu WKKM na miesiąc czy dwa tylko skończą wydawać.
A jeżeli Egmontowi się przestanie opłacać to zacznie kombinować z ceną, z regularnością wydania itp, nie zamkną tego "tak sobie", spróbują dokończyć runy, serie.
O to że Egmont będzie wydawać za 10 lat komiksy w Polsce jestem pewny, wydają komiksy 25 lat w Polsce, kilkadziesiąt lat w Skandynawii, ale Kolekcja Hachette w każdym momencie może się przestawić na modele, książki historyczne czy artykuły krawieckie. Co innego gdyby w Polsce komiksy zaczęło by wydawać Hachette (te prawdziwe, nie imprint) czy Panini.


Komiksy Marvela od Hachette są wydawane w Polsce od 2012 roku, Egmontowi więc trochę jednak brakuje żeby dorównać temu osiągnięciu. Życzę im tego.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:42:31 pm »
Skoro Superior-Spiderman i inne NOW mają lepsze wyniki sprzedaży od New52 DC to te powyższe na pewno sprzedawało by się lepiej od JLA, Gotham Central, Catwoman czy innych pre-new52 od DC.

Z czystej ciekawości, skąd ta teoria?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:43:48 pm »
Stąd, że to lepsze historie.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:45:59 pm »
Proste - cena.
Najpierw WKKM obniżyło cenę ze 100 zł do 40 i sprzedaż ruszyła. Ostatnio Egmont obniżył cenę z 40 do 25 zł i też wypracował sobie sprzedaż. Po prostu każdy tytuł sprzedawany taniej niż porównywalna konkurencja ma wzięcie.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:47:56 pm »
Komiksy Marvela od Hachette są wydawane w Polsce od 2012 roku, Egmontowi więc trochę jednak brakuje żeby dorównać temu osiągnięciu. Życzę im tego.
Ale Kolekcja Hachette nie jest stabilnym wydawnictwem. Dziś wydają WKKM, nadchodzi 120. tom i kończą wydawanie kolekcji. A Egmont, jako poważne wydawnictwo, straciłby masę wiarygodności gdyby przerwał wydawanie wszystkich serii Marvel Now. Egmont tak się "wplątał" w Marvela, że musiałoby minąć 2-3 lata (nie zaczynając nowych serii) by się z tego wyplątać. Nie mówiąc, że Egmont wydaje kilkanaście innych serii/cyklów wydawniczych niż Marvel Now, a za kilka tygodni, Kolekcja Hachette, jeżeli nic nowego nie da, będzie miała jedną kolekcję.

Ale co by powiedzieć, ryzyko Egmontu jest równie wielkie jak Kolekcji Hachette (podkreślam KOLEKCJA, to wydawnictwo wydaje KOLEKCJE, a nie książki w tym komiksy jak Egmont), ponieważ po pierwsze, sami ją wydają, a nie w kilku krajowej koprodukcji, a po drugie, ruszyli z 6 seriami na raz, które (by czytelnicy nie czuli się oszukani) muszą wydać kilka tomów. WKKM mogła się skończyć na 8. tomie i nikt by nie mógł powiedzieć "czuję się oszukany".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 02:52:10 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Lokus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 27, 2015, 02:53:54 pm »
Stąd, że to lepsze historie.
O, a ja myślałem że tylko 8azyliszek wyciąga tak wydumane jedyne-słuszne-prawdy z sufitu xD
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 03:02:43 pm wysłana przez Lokus »

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 27, 2015, 03:01:07 pm »
Stąd, że to lepsze historie.
Pewnie  :biggrin: wszystko z Marvel NOW jest lepsze od Gotham Central  :lol:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 27, 2015, 03:10:38 pm »
Moja opinia jest taka, że niezależnie od tego, czego jest się fanem, komiksów, muzyki, filmów, sportu etc., miłośnik czegoś będzie gotów na poświęcenie i będzie miał wysoką preferencję czasową.


W jaki sposób można zostać fanem czegoś co w Polsce jest praktycznie niedostępne? Wracając do Dredda to są/były cztery komiksy z Dreddem z czego trzy to crossovery na przestrzeni 20 lat i 6? występów w ŚK, już nawet mniejsza o to, że nie licząc szortów z ŚK te komiksy są słabą reprezentacją czym jest ta seria.

Nie no, rozumiem antycypację, oczekiwanie i zajawkę na możliwość, ale dziwnie mi tu pasuje wrzucanie "fanów" "fandomów" itp.

O, a ja myślałem że tylko 8azyliszek wyciąga tak wydumane jedyne-słuszne-prawdy z sufitu xD

Nie próbuj szukać sensu u osoby dla której sprzedaż = jakość i która ustawicznie trolluje większość tematów byleby wtórować Bazylowi ;)
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 27, 2015, 03:17:07 pm »
@radef
Daj spokój - kiedyś wydali najpierw Husha, 1602, Ultimates, Diabła Stróża i urwali. I nawet nie przeprosili. Egmont sobie robi co chce i już widzę jak ciągnąłby Marvel Now do końca runów, gdyby na tym tracił.

Zareagowali po trzech latach, na to że konkurencja obnażyła ich żałosny do tej pory model sprzedaży i filozofię wydawniczą Marvel/DC. Poza tym Egmont to też europejski koncern z oddziałami w różnych krajach.

Offline siedemczterydwa

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 27, 2015, 03:19:05 pm »
Proste - cena.
Najpierw WKKM obniżyło cenę ze 100 zł do 40 i sprzedaż ruszyła. Ostatnio Egmont obniżył cenę z 40 do 25 zł i też wypracował sobie sprzedaż. Po prostu każdy tytuł sprzedawany taniej niż porównywalna konkurencja ma wzięcie.
Egmont nie obniżył ceny z 40 do 25, ale po prostu wydaje Marvela w SC. DC od dawna wydaje w HC, w przyszłym roku będą nowe serie w SC i cena również będzie adekwatna.
WKKM ma dosyć atrakcyjną cenę, ale płacisz 40 zł niezależnie od grubości albumu, czyli płacisz tyle samo za 96 stron i tyle samo za 224. Jasne, może i się "zwróci" w kolejnych tomach, ale jak widać to spora różnica.
Przy wydawnictwie raczej masz proporcjonalny stosunek objętości do ceny (zazwyczaj).
Do niskiej ceny przyczyniają się także jednolity styl, ograniczony okres i miejsca sprzedaży - głównie kioski, a nakład nie leży kilka lat na stanie księgarni. To nie to co Egmont, który wydaje komiksy tak jak książki.
Poza tym koszt licencji może mieć też znaczenie (Hachette mogło kupić je taniej, zważywszy na profil sprzedaży).
Więc to nie jest w 100% tak, że Egmont taki zły, bo sprzedaje komiksy po 70,80,90. Taniej pewno nie może, a sam musi też coś zarobić.
A sprzedaż ruszyła, bo właśnie, komiks jest po 20 kilka złotych. Większa szansa, że ktoś, kto nie czyta komiksów kupi ten za 26 niż za 50 złotych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 03:23:52 pm wysłana przez siedemczterydwa »