Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #765 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:05:44 pm »

I w tym kontekście Lokus rzucił podsumowaniem sprzedaży Sklepu Gildia. Szkoda gadać...


I tylko potwierdził słowa Gr8responsibility (komiks z Marvel Now sprzedał się lepiej niż komiks z Nowego DC) :wink:


Tak już pomijając nasz rynek to nie dziwię się, że Marvel ma już 50% udziały Diamonda a DC jak tak dalej pójdzie to spadnie poniżej 20%. Raz - przejęcie Star Warsów (sam jestem zdziwiony aż taką popularnością komiksów z tego uniwersum) a dwa - obecne komiksy Marvela stoją na trochę wyższym poziomie artystycznym niż obecne komiksy z DC. Są też dużo bardziej zróżnicowane, próbują trafić do różnych odbiorców. DC poszło po najmniejszej linii oporu restartując uniwersum i spuszczając w kiblu wieloletni dorobek. Osobiście wręcz się cieszę, że tak słabo im idzie, bo może dzięki temu żadne inne wydawnictwo nie zdecyduje się na taki krok (bo Secret Wars to nie jest restart).

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #766 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:11:40 pm »
@Gr8 - ja się zgadzam z @Julkiem
Pisze to tylko na podstawie najnowszych pomysłow w fabułach wydawnictwa, nie znając reszty zagadnienia. Po prostu mi się to wszystko co wymyśla Bendis i inni decydenci wydawnictwa nie podoba. Uważam ich pomysły za głupie, wyprane i totalnie wtórne. To wszystko już było a dorzucanie do tego jeszcze poprawności politycznej wkurza mnie niemożebnie. Po co oni robią drugą Civil War? Przecież to absurd.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #767 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:15:17 pm »
przejęcie Star Warsów (sam jestem zdziwiony aż taką popularnością komiksów z tego uniwersum.


Dlaczego?


Największe wydawnictwo w USA ma (znów) pod sobą komiksową odnogę jednej z najpopularniejszych franszyz na świecie. Start serii opiera się o a) sentyment do oryginalnej serii filmowej b) nawiązania do nowej serii filmowej c) oferuje nowy start dla czytelnika, który nauczył się już olewać stare EU. Przecież to nie miało prawa się nie udać.

Komiksy SW nie są wydane pod sprofilowanych czytelników komiksów tylko pod cały bandwagon i kolekcjonerów.

Po co oni robią drugą Civil War? Przecież to absurd.

Bo się sprzeda?

dorzucanie do tego jeszcze poprawności politycznej

I gdy człowiek myśli, że więcej głupa się wystrugać już nie da...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 01:18:37 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #768 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:17:47 pm »
Serio uważasz, że to co się dzieje teraz w Marvelu z głównymi postaciami i przemieszaniami składów to ryzyko na miarę tonący się brzytwy chwyta ? Ja uważam, że to przemyślane kalkulacje a pozycja w jakiej się obecnie znajduje spokojnie pozwala Marvelowi na próbowanie wielu rzeczy naraz. Skoro przedstawiają czytelnikom odległe plany publikacji jak choćby sequel Civil War to znaczy, że pełna kontrola nad tym co się dzieje jest zachowana.

Wybacz, ale kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz skoro zakładasz, że mam na myśli "przemieszania w składach" i to, co dzieje się "z głównymi postaciami". Bo chodzi o coś kompletnie innego. Ty najwyraźniej widzisz w obecnej polityce Marvela "przemyślaną kalkulacje" i opierasz to na czym właściwie? Bo trzymanie się eventów, resetowanie numeracji, variant covers i dobrze pracujący dział marketingu nie zbudują same solidnych podstaw przeżywającego kryzys rynku, tylko sztucznie napompują koniunkturę co w konsekwencji może prowadzić do przegrzania. I nigdzie nie pisze, że to strategia tonącego, co to brzytwy się chwyta - Marvel robi to co musi, aby shareholders, Disney, Iger, Perlmutter czy kto tam jest na szczycie był zadowolony. Problem polega na tym, że te działania są dobre na krótką metę i w dłuższej perskepktywie mogą szkodzić rynkowi.

Problemem Marvela jest to, że nie ma dobrego produktu i wszyscy to widzą. Problemem jest to, że jedynki nowych "Iron-Menów", "Avengersów", "X-Menów" i "Spiderów" pięknie się sprzedają, ale już następne numery dramatycznie pikują notującą spadki w skali 30, 40, 50 i więcej procent. To jest dramatyczny problem rynku, na który wskazuje statystyki Diamonda. Wiesz, twarde liczby, a nie Twoja opinia nie mająca zbyt wiele wspólnego z rzeczywistości. A przynajmniej tą na Ziemi-Prime, a nie Ziemi-8.

Krach komiksowy na miarę lat 90. Dobre sobie. Ludzie piszą takie artykuły bo mają za to płacone - zdaj sobie z tego sprawę.

O stary. Ręce mi opadły. Serio. Z mojej strony EOT. I jeszcze to zakładanie, że jestem jakimś lemingiem co to nie wie co myśleć i nie ma pojęcia o czym pisze.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #769 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:20:15 pm »
Eeeee  - Ziemia Prime została zniszczona podczas Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. :)

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #770 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:24:36 pm »
Tak już pomijając nasz rynek to nie dziwię się, że Marvel ma już 50% udziały Diamonda a DC jak tak dalej pójdzie to spadnie poniżej 20%. Raz - przejęcie Star Warsów (sam jestem zdziwiony aż taką popularnością komiksów z tego uniwersum) a dwa - obecne komiksy Marvela stoją na trochę wyższym poziomie artystycznym niż obecne komiksy z DC. Są też dużo bardziej zróżnicowane, próbują trafić do różnych odbiorców. DC poszło po najmniejszej linii oporu restartując uniwersum i spuszczając w kiblu wieloletni dorobek. Osobiście wręcz się cieszę, że tak słabo im idzie, bo może dzięki temu żadne inne wydawnictwo nie zdecyduje się na taki krok (bo Secret Wars to nie jest restart).

Póki co cała ta dyskusja abstrac**je od tego, co dzieje się na polskim rynku...

Widzisz dla mnie działania DC i Marvela są bardzo podobno - restarty, eventy, dużo jeden, zmian, po których nic nie będzie już takie samo, tylko że House of Ideas potrafi je lepiej sprzedać. Co do jakości - może Marvel ma ciut przewagi, ale artystycznie (imho, abstrac**jąc od liczb) dobrze nie jest.I totalnie zgodzę się z tym, że oferta Marvela jest bardziej zdywersyfikowana - pojawiło sie mnóstwo ciekawych, odbiegających od schematów super-hero serii kupowanych przez czytelnika o zupełnie innym profilu, ale paradoksalnie ich sprzedaż nie jest rewelacyjna.

Offline muaddib85

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #771 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:34:05 pm »
Moglibyście przenieść tę dyskusję to innego tematu? OT się zrobił.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #772 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:31:35 pm »



Dlaczego?


Bo gdy SW należało do Dark Horse to chyba nawet w 1/10 tak dobrze się nie sprzedawało.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #773 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:34:44 pm »

Bo gdy SW należało do Dark Horse to chyba nawet w 1/10 tak dobrze się nie sprzedawało.


Zerowa wartość odpowiedzi. Nie uwzględnia ani tego co zostało napisane później, ani nie prezentuje nic co można zweryfikować (Star Wars #1 z 2013 od Dark Horse, bez promocji medialnej poza katalogiem Previews i mediami społecznościowymi DH miało ok 40,000, poziom sprzedaży dobry nawet jak na wielką dwójkę, jeszcze przed dodrukami, których ten numer miał sporo i bez promocji w postaci "zaraz będzie nowy film" itp). Można wymieniać długo ale z "chyba" ciężko rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 02:41:00 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #774 dnia: Grudzień 30, 2015, 02:48:10 pm »

Ty najwyraźniej widzisz w obecnej polityce Marvela "przemyślaną kalkulacje" i opierasz to na czym właściwie?




nie zbudują same solidnych podstaw przeżywającego kryzys rynku, tylko sztucznie napompują koniunkturę co w konsekwencji może prowadzić do przegrzania.




i opierasz to na czym właściwie?

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #775 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:04:15 pm »
Serio?

Najtańsza erystyka jaką mogę sobie wyobrazić? Zero argumentów tylko zupełnie od czapy wyciągnięte z kontekstu cytowanie?

Pierwszy "Deadpool" sprzedał się w 180,565 egz, drugi miał nakład 92,007 (spadek o 49.04%). To nie odosobniony przykład - to standard dla amerykańskiego rynku, a warto mieć na uwadze, że mówimy o jednej z najsilniejszych (finansowo, fandomowo i sprzedażowo) marek Marvela (giganta amerykańskiego rynku). Kolejne numery zanotują spadek na poziomie 20, 30 może prawie 40 procent, a dalej będzie się mówiło, że tytuł ma "strong sales", a i tak będzie groził mu cancel. I trzeba wymyślić jakiś gimmick, żeby podbić sprzedaż, trzeba znowu kombinować jak wcisnąć klientowi produkt, którego nikt zwyczajnie nie chce. Albo ci co go chcą, nie dają rady utrzymywać go na tym rynku, co się podobno znajduje w dobrej kondycji.

Inny przykład. "Kaanam", on-going ze świata "SW", powiązany z animką "Rebels", będzie zamknięty po 12 numerze. Sprzedaż? Na poziomie tej, która prognozuje przy "Deadpoolu", większa od takich tytułów jak "Superman", "New Avengers", "Uncanny Inhuman" czy "Green Lantern". Marvel zamyka (choć po prawdzie można tu mówić o jakimś sukcesie, skoro mini-seria awansowała do rangi on-goinga (potem zdegradowanego na maxi-serię)

Jasne, to bardzo nietypowy przykład, ale wydaje mi się, że Marvelowi bo obliczeniu wszystkich kosztów (produkcja, promocja, licencje, Bóg wie co jeszcze) się po prostu nie kalkuje utrzymywać tytułu, który ma "strong sales".


I to według Ciebie jest rynek w dobrej kondycji?

I tym tropem według Ciebie polscy wydawcy powinny iść?


Ale po co ja pytam. W żaden sposób merytorycznie nie odniosłeś się do moich dwóch innych postów (odnośnie zasadności wyrywkowego porównania zestawienia Diamonda do polskiego rynku i uzasadnienia dlaczego to niby Marvel kieruje się "przemyślaną polityką"), więc nie sądzę, abyś zrobił to w tym przypadku.

Z mojej strony EOT. Idę na obiad.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #776 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:53:36 pm »
Merytorycznie ? Proszę bardzo - to całe rebootowanie, które tak ci się nie podoba to efekt eventu Secret Wars. Wkrótce wszystko się powinno ustabilizować.

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #777 dnia: Grudzień 30, 2015, 03:55:05 pm »
Dzięki. Przypomniałeś mi dlaczego wdawanie się w niektóre dyskusje jest pozbawione sensu :/

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #778 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:04:26 pm »

Oczywiście dla ciebie nie ma to sensu skoro kierujesz się rozumowaniem typu :



I trzeba wymyślić jakiś gimmick, żeby podbić sprzedaż




Naprawdę uważasz, że Marvel musi się silić i gimnastykować ?


Jesteś w błędzie - oni nic nie muszą bo i tak się sprzeda.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #779 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:12:32 pm »
oni nic nie muszą bo i tak się sprzeda.

Ciekawe czy decydenci w Marvelu podobnie myśleli w latach 90-ych...