trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #780 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:13:56 pm »
@Gr8responsibility

Powtórzę się:

Pierwszy "Deadpool" sprzedał się w 180,565 egz, drugi miał nakład 92,007 (spadek o 49.04%). To nie odosobniony przykład - to standard dla amerykańskiego rynku, a warto mieć na uwadze, że mówimy o jednej z najsilniejszych (finansowo, fandomowo i sprzedażowo) marek Marvela (giganta amerykańskiego rynku). Kolejne numery zanotują spadek na poziomie 20, 30 może prawie 40 procent, a dalej będzie się mówiło, że tytuł ma "strong sales", a i tak będzie groził mu cancel. I trzeba wymyślić jakiś gimmick, żeby podbić sprzedaż, trzeba znowu kombinować jak wcisnąć klientowi produkt, którego nikt zwyczajnie nie chce. Albo ci co go chcą, nie dają rady utrzymywać go na tym rynku, co się podobno znajduje w dobrej kondycji.

To jak - sprzeda się czy się nie sprzeda?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #781 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:21:09 pm »

Ciekawe czy decydenci w Marvelu podobnie myśleli w latach 90-ych...


Nie bo nie współpracowali z Disneyem.




@Gr8responsibility


Powtórzę się:


To jak - sprzeda się czy się nie sprzeda?




Jeżeli wiedział byś jak tytuł taki jak Deadpool sprzedaje się w zbiorczych tpb to nie zadawałbyś głupich pytań.

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #782 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:22:42 pm »
Wiem jak się sprzedaje w trejdach. I co?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #783 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:24:15 pm »
Merytorycznie ? Proszę bardzo - to całe rebootowanie, które tak ci się nie podoba to efekt eventu Secret Wars. Wkrótce wszystko się powinno ustabilizować.


Z chęcią wrócę do tej rozmowy za w ciągu najbliższych dwóch lat gdy pojawi się następna "reader-friendly" inicjatywa.

perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #784 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:26:29 pm »
Za jakie dwa lata, na BC już krążą pogłoski, że od nowego roku DC zapowie korekty swojej linii. Czytaj - masowe zamykanie jednych serii, otwieranie kolejnych.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #785 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:35:21 pm »
Taka ciekawostka (bez źródła, wyjaśnię: moje rozmowy z ludźmi pracującymi w sklepach komiksowych w USA i UK, też blisko z Diamond), polityka Marvela przy startach nowych serii (część osób twierdzi, że to odnosi się to też do DC) jest taka, że decyzja o kontynuacji serii zapada w momencie advanced orders numeru 4 gdzie łączy się sprzedaż 1 + numerów 2-4 łącznie (niezależnie czy jak bardzo spada sprzedaż na tej linii, numer 4 na ogół będzie obrazować roczną opłacalność tytułu) i ta opłacalność dyktuje przyzwolenie na otrzymanie 8 do 12 zeszytów.


Oczywiście słowem kluczem będzie tu advanced orders.


I tak, to ciekawostka, nikt z wydawnictwa tego nie potwierdzi (niezależnie od tego co będzie mówił Rich Johnson, choć nie ma co ukrywać, jego ploty częściej się sprawdzają niż nie).

EDIT:

Faktycznie stworzył się potężny offtop ale absolutnie nie wiem gdzie to byłoby na miejscu...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 04:53:10 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #786 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:57:17 pm »
Aktualności USA chyba pasuje. Albo wydzielić własny wątek? Modzi coś wymyślą.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #787 dnia: Grudzień 30, 2015, 05:25:57 pm »
Aktualności USA chyba pasuje.


W sumie tak.
perły przed wieprze

Offline Spoiler Included

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #788 dnia: Grudzień 31, 2015, 01:44:19 pm »
Pamiętam, że gdy Egmont zapowiedział DC Deluxe na początku minionego roku, nie dawałem wiary, że zbiorę te wszystkie świetne komiksy :smile: A teraz mam je na półce i z okazji Nowego Roku postanowiłem zrobić reckę najlepszego tomu z Batmanem, który ukazał się w 2015.


https://www.youtube.com/watch?v=fX85U9Hpp_c

Sprawdźcie i dajcie znać, jakie jest Wasze zdanie! :smile:

Wszystkiego najlepszego w 2016!!!


Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 02, 2016, 01:24:22 am »
Batman: Rok pierwszy

Co tu wielce się rozpisywać. Tak powinien być pisany Batman... Gordon i reszta. Bardzo w klimat trafił Snyder w Mrocznym Odbiciu (miałem originał i wymieniłem teraz na polskiego Deluxa), ale to co robi w New52 już takiego wrażenia przynajmniej na mnie nie robi - nie, że jest źle, ale klimat nie ten.

Offline opall

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 02, 2016, 01:45:56 pm »
(...) ale to co robi w New52 już takiego wrażenia przynajmniej na mnie nie robi - nie, że jest źle, ale klimat nie ten.


A Swamp Thinga czytałeś? Wiem, że to nie gacek, ale Snyder jest tam w świetnej formie.

Offline freshmaker

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 02, 2016, 02:03:03 pm »
tylko pierwsze 2 trejdy. 3ci to kaszana jakich mało z wielką walką superhero.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline opall

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 02, 2016, 02:23:59 pm »
tylko pierwsze 2 trejdy. 3ci to kaszana jakich mało z wielką walką superhero.
To fakt, że w 3 tpb jest słabiej niż w 1 i 2, ale szczerze mówiąc mam 3 tpb i gdybym miał teraz wybór/mozliwość, od razu kupiłbym deluxea.

Offline Garf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 02, 2016, 07:22:18 pm »
Na taki ciekawy artykulik natrafiłem w kontekście "Trójcy". Autor dostrzegł rzeczy, których ja nawet nie zauważyłem podczas lektury.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:13:40 pm »
Mój pierwszy zakup w ramach DC Deluxe - Batman: Rok Pierwszy. Samego komiksu jeszcze nie czytałem (musi nabrać swą "moc urzędową" na półce), ale chciałem napisać parę słów nt. wydania. Sam nie byłem pozytywnie nastawiony do gołej okładki pod obwolutą i wydawało mi się, że to wręcz szpeci komiks. Ale kiedy zobaczyłem to w realu to muszę przyznać, że ten wręcz ascetyczny wygląd jest naprawdę wspaniały. Po zdjęciu obwoluty ukazała mi się czarna "cegłówka" z niewielkim tłoczonymi literami i niemalże zakochałem się w takim wydaniu.
Co do dodatków to też jestem zachwycony szczególnie z tych czarno-białych historyjek, a także przedmowy O'Neila.
Dziwne są dla mnie tylko kolory (czy może raczej tusz) przez co rysunki są dla mnie nieostre a czasem wydają się rozmazane. Nie wiem czy to kwestia kredowego papieru czy też powiększenia formatu, ale inną sprawą jest, że rysunki Mazzucchelli'ego jakoś nigdy mi nie pasowały.
Teraz muszę koniecznie zapoznać się z cała historią, bo smaczek mam na nią ogromny.
P.S. Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale czy przypadkiem p. Kołodziejczak nie wspominał, że w ramach DC Deluxe zamierzają wydać Powrót Mrocznego Rycerza. Zakupiłem sobie ostatnie wydanie (chyba z 2012 roku), ale wolałbym wydanie Deluxa, żeby oba te kanony postawić obok siebie na półce.