trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:22:38 pm »
@UP
No daj spokój. Ta czarna tekturka jest okropna i wysoce nieestetyczna. Mi się bardzo nie podoba. Jeśli już się Egmont upiera przy tej obwolucie, powinien zrobić jak Mucha ze Sprawiedliwością i dać pod spód jakąś panoramę. Albo w ogóle dawać normalne okładki jak w New 52 lub Luthorze. Jeśli kupię Catwoman (zrobiliście mi smaka), to znowu będę się musiał użerać z tą żałosną, śliską obwolutką i kartonem pod spodem.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:26:56 pm »
to znowu będę się musiał użerać z tą żałosną, śliską obwolutką i kartonem pod spodem.
RADA:
Ściągasz obwolutę i czytasz bez. A pod nie jest żaden karton tylko okładka "płótnopodobna".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:33:09 pm »
Tak zrobię. Ale mam Czerwonego Syna i w moich rękach wygląda to jak karton a nie płótno. W PRLu tak książki wydawano.



Jakbyście mieli chociażby taką książkę jw w domu (ja mam), to od razu zauważylibyście podobieństwo do okładki egmontowych De Luxów.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:45:42 pm »
8azyliszek, to może problem tkwi w Twoich rękach? Albo oczach? Skoro nie potrafisz odróżnić okładki z kartonu, od okładki płóciennej?

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:47:25 pm »
Może i tak. W każdym razie ja wcale tam płótna nie czułem.




ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:53:24 pm »
Świetnie, to napisz jeszcze dlaczego jesteś takim upartym osiołkiem, który ciągle bredzi, że tak wydawano książki w PRLu, a gdy inni próbują Ciebie uświadomić, że wiele amerykańskich wydań Deluxe Edition ma taką okładkę, to do Ciebie to nie dociera? 

Spójrz, czy to jest książka wydana w PRLu?

Offline Corto Maltese

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:54:07 pm »
Na ogół kupuję komiksy zagraniczne w miękkiej oprawie, ale jakieś HC też się u mnie w kolekcji znajdą. Na przykład Rise of Third Army i Wrath of the First Lantern czyli opowieści z działki Green Lantern i okolice. I też mają pod spodem, po zdjęciu obwoluty, czarną okładkę z wytłoczonym tytułem. Wydania Egmontu z serii DC Deluxe (a kilka ich mam np. Narodziny Demona czy Lobo) mają, przy zachowaniu takiego standardu wydawniczego (twarda oprawa w obwolucie) lepszą jakość opraw, w wydaniu amerykańskim czuć "kartonowość". Dlatego, nie wiem o co te biadolenie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 04, 2016, 04:03:38 pm »
8azyliszku, błagam, nie kupuj tego szajsu od egmontu. Po co wyrzucac ciezko zarobiony hajs w bloto, jak tam nawet zadnej panoramy nie ma? Po co denerwowac siebie i innych, skoro obydwoje dobrze wiemy, ze to wszystko niebawem ukaze sie, nie dość ze super wydane, to jeszcze w super cenie i z super panoramą jako skladowe WKKDC. I jeszcze na dodatek bedzie mozna to wszystko lyknac na Olimpii po 10 zeta sztuka. Naprawdę takie frajerstwo tu panuje, takie jelenie z rogami do nieba samego - oprocz nas dwoch rzecz jasna. Do zobaczenia na Olimpii, a jak fotki z tych zakupow po taniosci wrzucimy, to te leszcze z zazdrosci beda skomlec jak dzikie kundle, a my bedziemy sie tylko z nich smiali, hahaha.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 04, 2016, 05:33:43 pm »
@UP
+1
 :biggrin:

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 05, 2016, 08:06:07 am »
@UP
No daj spokój. Ta czarna tekturka jest okropna i wysoce nieestetyczna. Mi się bardzo nie podoba. Jeśli już się Egmont upiera przy tej obwolucie, powinien zrobić jak Mucha ze Sprawiedliwością i dać pod spód jakąś panoramę. Albo w ogóle dawać normalne okładki jak w New 52 lub Luthorze. Jeśli kupię Catwoman (zrobiliście mi smaka), to znowu będę się musiał użerać z tą żałosną, śliską obwolutką i kartonem pod spodem.
Jak już napisałem - mnie to wydanie bardzo się podoba, a co więcej uważam, że jest eleganckie. I tyle.

Jakby komuś umknęło moje wcześniejsze pytanie to je ponawiam (chociaż zapomniałem postawić znak zapytania)
P.S. Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale czy przypadkiem p. Kołodziejczak nie wspominał, że w ramach DC Deluxe zamierzają wydać Powrót Mrocznego Rycerza.
Czy tak faktycznie jest?

8azyliszku - po co ten niebieski spinacz?





Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 05, 2016, 09:25:21 am »

Jakby komuś umknęło moje wcześniejsze pytanie to je ponawiam (chociaż zapomniałem postawić znak zapytania)Czy tak faktycznie jest?
Z tego co pamiętam, w jednym zdaniu padło pytanie i o DC Deluxe i o drugą część DKR. Odpowiedź: Egmont rozważa wznowienie Mroczny Rycerz Kontratakuje w tym samym formacie co DKR, w Deluxe są planowane inne tytuły.

A mnie też minimalizm okładkowy Deluxów się podoba.

Offline buczanova

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:23:32 am »

8azyliszku - po co ten niebieski spinacz?


Wydaje mi się, że pełni rolę zakładki.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:30:22 am »
Dla odmiany od czytania o okładkach, cenach, formatach i różnicach między płótnem a tekturą nieśmiało zachęcę do zapoznania się z moją opinią o zbiorczym wydaniu "Narodzin Demona". Dziwny to komiks - trylogia, która pierwotnie stanowiła trzy odrębne opowieści, niespójna fabularnie i nierówna rysunkowo:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/01/batman-narodziny-demona.html

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 05, 2016, 11:24:53 am »
Spinacz był po to, by pokazać, że mój egzemplarz CS miał ten napis DC Deluxe wytłoczony na tylnej okładce i do góry nogami. Bo taka jest jakość Egmontu. W takiej sytuacji obwoluta rzeczywiście jest uzasadniona.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 05, 2016, 11:46:27 am »
W takiej sytuacji obwoluta rzeczywiście jest uzasadniona.
Bazyliszku, w takiej sytuacji mozna / powinno sie skorzystac z takiej fajnej rzeczy, ktora nazywa sie reklamacja.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything