Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:13:45 pm »
Bauer ma własną drukarnię. I też CDA drukuje z błędami. :smile: Nie wiem jak jest w Axel Springer. Egmont tyle ma, tak długo już w Polsce tyle drukuje, to myślałem, że się swojej dorobił.
Axel Springer drukuje takie "Newsweeka" w tej samej drukarni co "Kaczor Donald" (od kilkunastu lat) i inne czasopisma Egmontu, czyli w Quad/Winkowski w Pile. Bauer i pewnie też Agora to wyjątki, ale to potężne wydawnictwa, które drukują miliony egzemplarzy tygodniowo, a nie tak jak Egmont z milion egz. czasopism miesięcznie i może z 300 tysięcy książek/komiksów, więc przy takiej działalności własna drukarnia jest nieopłacalna.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:25:21 pm »
Ja reklamuje, jak błędy są naprawdę poważne i widoczne. X-Men Imperialnych mi się nie chciało reklamować, tak jak Czerwonego Syna. A "Zmierzchu Mutantów" początkowo się nie dało zareklamować, bo cały nakład był z błędem.

Czyli komiks z stronami w nieodpowiedniej kolejności, nie jest tak "poważnym i widocznym" błędem, jak małe przesunięcie w grafice na grzbiecie?

@Julek_ dobrze rozumiem? To jest ten lolcontent? :-)

Offline Julek_

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:39:15 pm »
Ano. Ale przyznam szczerze, że to drukarni ("czemu Egmont nie ma własnej drukarni, przecież to by mu się bardziej opłacało i nie byłoby błędów, ja się znam doskonale na rynku drukarskim i wiem jak to wygląda!") bardziej mnie rozbawiło.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:52:06 pm »
@Julek - nie zrozumiałeś  Chodzi mi o to, że Egmont powinien bardziej pilnować drukarni w której drukuje. Bo te błędy się powtarzają. I wcale nie mówiłem, że jeśli Egmont miałby własną drukarnię to nie byłoby błędów. To jest Egmont i zawsze będzie popełniał błędy w swoich komiksach. :)

@ramirez82
Ile razy rocznie czytasz ten sam komiks? Bo po tych Imperialnych to ja tak za często nie sięgam. Ale za to panoramę widzę każdego ranka gdy kładę się i wstaję we własnym łóżku. Dlatego błędy na grzbiecie wkurzają mnie bardziej. I gdyby można było wymienić ten numer z SS na bardziej pasujący, to bym wymienił - tak jak Zmierzch Mutantów. Ale znowu - cały nakład jest taki i nie mam takiej możliwości.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 06, 2016, 03:53:09 pm »
To jest Egmont i zawsze będzie popełniał błędy w swoich komiksach. :)
A Hachette ich nie popełnia i to więcej? Nie dodrukowane okładki w "Zimowym żołnierzu", zamiana stron w "New X-Men", słaba jakość stron w "Ostatnich łowach Kravena", nie mówiąc o wielu błędach na okładkach, w spisie treści itp.
Egmont popełnia błędy, ale jak na ilość wydanych komiksów jest to mała liczba. A Hachette wydało zaledwie 120 komiksów (Hachette i WKKM) i jednak błędów się już trochę poprawiło. Dla Hachette WKKM jest tak samo ważną kolekcją jak każda inna.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mgnesium

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:03:31 pm »
[...] nie mówiąc o wielu błędach na okładkach, w spisie treści itp.

do tej pory lubię popatrzeć na okładkę "dark phoenix" jak mam gorszy dzień - noga wolverine'a zawsze poprawia mi humor.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:05:27 pm »
[...]  Ale za to panoramę widzę każdego ranka gdy kładę się i wstaję we własnym łóżku.
Nie no, 8azyliszku kochany, normalnie to wzruszające jest bardzo, bardzo. Słonko moje, co jasnymi czynisz mroki mej czyśćcowej udręki, dzięki Tobie w końcu zrozumiałem co miał na myśli Panas, gdy śpiewał: Już teraz wiem, że dni są tyko po to, by do Ciebie [Panoramo] wracać każdą nocą złotą...

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:08:48 pm »
Nie no, 8azyliszku kochany, normalnie to wzruszające jest bardzo, bardzo. Słonko moje, co jasnymi czynisz mroki mej czyśćcowej udręki, dzięki Tobie w końcu zrozumiałem co miał na myśli Panas, gdy śpiewał: Już teraz wiem, że dni są tyko po to, by do Ciebie [Panoramo] wracać każdą nocą złotą...

8azaliszek chciałby kupować komiksy za mniej niż zero.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:21:44 pm »
@UP
No bez przesady. Ale jakby Marvel/DC był wydawany w takiej formie i cenie jak nowy Star Wars Komiks (148 stron za 20 zł (18  na Gildii), to bym się nie obraził. Można, tylko trzeba chcieć. I nie mówcie, że licencja na Star Warsy jest znacząco tańsza niż Marvela (obie marki należą do Disneya) czy DC.

@Kuki
Pisałem już kiedyś - Kolekcja wisi mi na jednej półce, którą mam przyczepioną do ściany naprzeciwko łóżka. Tak to już jest, że człowiek musi czasem pospać we własnym łóżku. I widzę ją jak zasypiam i jak się budzę.

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:22:19 pm »
do tej pory lubię popatrzeć na okładkę "dark phoenix" jak mam gorszy dzień - noga wolverine'a zawsze poprawia mi humor.
On to też jest świadom tej wtopy- złapał się za głowę,  zasłonił oczy i mruczy: "o źesz quu".
Właśnie mam ten numer w rękach i widzę wyraźnie.   :lol:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:34:31 pm »
Pisałem już kiedyś - Kolekcja wisi mi na jednej półce, którą mam przyczepioną do ściany naprzeciwko łóżka. Tak to już jest, że człowiek musi czasem pospać we własnym łóżku. I widzę ją jak zasypiam i jak się budzę.
Wiem, wiem, znam Twoje posty niemalże na pamięć. I naprawdę ogromnie mi się podoba ta Twoja miłość do tej kolekcji. W pewnym sensie to Ci nawet zazdroszczę, bo ja od dluzszego czasu jestem na etapie, że jak czegos nie mam, to się mecze, a jak juz to mam, to mnie to w ogole nie cieszy.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:44:01 pm »
Też tak niestety mam. W poniedziałek przyszedł mi wreszcie Superman Wyzwolony i Wieczne Zło. Szybko przeczytałem i już o nich zapomniałem. Teraz rzuciłbym się już na styczniowe premiery, albo na WKKM w przyszłym tygodniu. To jak z pizzą - pożera się szybko tą z talerza i z niecierpliwością myśli o następnej. :)

Poza tym... Czarne grzbiety New DC czy te obwolutki są takie zwyczajne. Nie czuję na ich widok efektu WOW. Lepiej ju jest y Marvel Now, które maj bardziej graficzne grzbiety. A Panorama naprawdę ma coś w sobie. Mi się bardzo podoba. I lubię patrzyć jak się prezentuje na mojej półce, drżeć czy nie zleci na pysk razem z półką na moją drukarkę, gdy dokładam kolejne tomy. :)

Też już o tym pisałem - polubiłem panoramy w 12 roku życia gdy Gigant wrócił do kiosków. I siedzą we mnie od czasów dzieciństwa. Dlatego tak lubię WKKM i chcę w  Polsce WKKDC.

Oczywiście zaraz po tym fakcie, że jest dobra i tania. A takie rzeczy uwielbiam.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:49:22 pm »
No bez przesady. Ale jakby Marvel/DC był wydawany w takiej formie i cenie jak nowy Star Wars Komiks (148 stron za 20 zł (18  na Gildii), to bym się nie obraził. Można, tylko trzeba chcieć. I nie mówcie, że licencja na Star Warsy jest znacząco tańsza niż Marvela (obie marki należą do Disneya) czy DC.
Dlaczego Marvel kosztuje 2 razy więcej (pomijając różnice w jakości wydania)?
N A K Ł A D
SW Komiks jest wydaniem kioskowym, jest drukowany w drukarni prasowej i ma nakład 20 tyś. lub więcej, Marvel Now jest wydaniem księgarskim i raczej nie ma nakładu powyżej 10 tysięcy. Już nie powiem o różnicach w marżach pomiędzy książkami, a czasopismami.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:53:44 pm »
w ogole nie cieszy.


To dlatego, że słabe komiksy czytacie. Ja moimi od Marvela często się delektuję, podziwiając kunszt artystyczny za każdym razem odkrywając jakieś nowe detale w tle i odczuwam ciągle tą samą ekscytację kiedy następuje zwrot akcji.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:58:45 pm »
To... niech pomyślę. Hmmm... Eeeee... Może... Zaraz, zaraz... MAM!
To niech Egmont zacznie wydawać Marvele w formie kioskowo-czasopismowej jak Star Wars! Ach - to przecież wspaniały pomysł. :smile:

I* znowu - nie wiemy jak wyglądają szczegóły umowy Egmontu z DC i z Marvelem, czy są jakieś warunki w jakiej formie i za jaką cenę Egmont musi to wydawać. Nie wiemy czy mógłby dowolnie wybierać formę sprzedaży. Szkoda. Więc tylko fantazjuję i składam pobożne życzenia. Chciałbym by tak jak Star Wars, także Marvel i DC mógł być jednocześnie wydawany w formie albumowej i czasopismowej w kioskach. Wiem że to się raczej nie stanie, al marzyć jeszcze można.

 

anything