Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #840 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:00:58 pm »
A Marvelowe comic strips niech będą umieszczane co niedzielę w Gazecie Wyborczej i Przeglądzie Sportowym.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #841 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:16:23 pm »
To... niech pomyślę. Hmmm... Eeeee... Może... Zaraz, zaraz... MAM!
To niech Egmont zacznie wydawać Marvele w formie kioskowo-czasopismowej jak Star Wars! Ach - to przecież wspaniały pomysł. :smile:
Tylko jedna rzecz. Można wydać w 20 tysiącach egzemplarzy, ale potem trzeba je sprzedać (co najmniej 3/4 nakładu najlepiej). Spider-Man, Avengers może by się sprzedało dobrze (choć należy pamiętać o tym, że pewnie świetna sprzedaż byłaby tylko przy premierze filmów), ale Strażnicy Galaktyki, Deadpool czy Wolverine to już niekoniecznie. Na dodatek serie ukazujące się w kioskach musiałaby się ukazywać regularnie, a przy takich seriach jak "New Avengers" nie jest to możliwe. Poza tym przy takim nakładzie trudno ciężko byłoby wydawać więcej niż 1 numer na miesiąc. Nie mówiąc już, że dziwnie wyglądałoby gdybyś miał najpopularniejsze serie na słabym papierze, a mniej popularne na lepszym.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #842 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:18:51 pm »
Też już o tym pisałem - polubiłem panoramy w 12 roku życia gdy Gigant wrócił do kiosków. I siedzą we mnie od czasów dzieciństwa.

Tak, znam tę historię dokładnie, a mój ulubiony fragment to ten, że "dzieciństwie panoramy w Ciebie wrosły" i - jak tutaj trafnie zauważasz - teraz w Tobie "panoramy siedzą". Bardzo mi się to wszystko podoba, bo - dajmy na to - taki Danny the Street z Doom Patrolu Morrisona to przy Tobie mały pikuś.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #843 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:26:56 pm »
Ale wiesz, że ja się nie upieram by wydawać 3-4-6 takich tytułów na raz. Wiadomo, że kilka takich serii nie sprzedałoby się na poziomie 12-16 tyś. Ale jedna? Czemu nie - w końcu WKKM ciągle dociera do kiosków i schodzi, mimo że to 40 zł co dwa tygodnie.

I można by wydawać  tego Spider-mana albo Avengers z New Avengers (i Infinity) łącznie. Przecież każda z tych serii to zeszyty wydawane przez 3 lata (2012-15 do Secret Wars). Trochę tego jest. Albo można by to nazwać Marvel Now Magazyn i wydawać po kolei te wszystkie serie które kupił Egmont od Marvela (148 stron to 7 zeszytów). Coś dałoby się wymyślić przy dobrej woli.

Powtarzam swoją filozofię - najtaniej jak się da. Nawet w najcieńszej okładce i na gazetowym papierze. Bo im będą tańszę, to tym więcej tych tytułów kupię. Ich treść się obroni nawet w tańszej formie. Ja nie potrzebuję by każdy mój komiks miał twardą (a niekiedy płócienną niby) okładkę i był wydawany na kredzie.

Offline dudi1212

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #844 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:47:49 pm »
A to nie było tak, że jak Bazyl był mały to wpadł do kociołka z panoramami?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #845 dnia: Styczeń 06, 2016, 05:51:38 pm »
@UP
Ale co mnie obrażasz jakimś francuskim originem? :smile:

@DOWN
A nowy Star Wars Komiks ma? Nie wiem - może Marvel/DC za 20 zł miałby taką sprzedaż albo i wyższą. Tak tylko teoretyzuje...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 06:24:06 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #846 dnia: Styczeń 06, 2016, 06:20:07 pm »
Ale wiesz, że ja się nie upieram by wydawać 3-4-6 takich tytułów na raz. Wiadomo, że kilka takich serii nie sprzedałoby się na poziomie 12-16 tyś. Ale jedna? Czemu nie - w końcu WKKM ciągle dociera do kiosków i schodzi, mimo że to 40 zł co dwa tygodnie.
WKKM nie ma sprzedaży na poziomie 12-16 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że jest dostępna praktycznie tylko w Empikach (wiem, są jakieś wyjątki, ale nie ma ich wiele), to nakład wynosi około 5-7 tysięcy. Ale jak pisałem, kolekcje rządzą się innymi prawami.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #847 dnia: Styczeń 06, 2016, 07:57:27 pm »
Nawet w najcieńszej okładce i na gazetowym papierze. Bo im będą tańszę, to tym więcej tych tytułów kupię.
Czyli powrót do jakości Tm-Semica? Chyba im jakoś jednak tak super nie szło bo padli.
Tak ogólnie to uważam że Egmont powinien cię 8azyliszku zatrudnić. Albo załóż własne wydawnictwo. Masz fantastyczne pomysły wydawnicze i to nawet bez posiadania jakichkolwiek danych sprzedażowych wydawnictw, bez wiedzy o ich zarobkach i kosztach. Tylko pomyśleć ile mógłbyś zdziałać mając już te dane.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #848 dnia: Styczeń 06, 2016, 08:26:32 pm »
Jakbym miał kilkadziesiąt-kilkaset tysi na założenie wydawnictwa to bym to zrobił. Podpisałbym umowę z Marvel/DC i wydawał jeszcze więcej fajnych komiksów w jeszcze przystępniejszych cenach. I jeszcze podkupił polski oddział Eaglemoss i wydał wreszcie WKKDC. Jutro idę po kupon lotka by zdobyć kapitał. :D  :biggrin: :smile:

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #849 dnia: Styczeń 06, 2016, 08:31:03 pm »
Podpisałbym umowę z Marvel/DC
Z DC byś nie podpisał  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #850 dnia: Styczeń 06, 2016, 09:18:28 pm »
Jutro idę po kupon lotka by zdobyć kapitał. :D  :biggrin: :smile:

Nie szastaj kasą, bo braknie Ci do spidera w przyszłym tygodniu i będziesz swoje żale tu wylewać...

Offline Jutrzen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #851 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:40:01 pm »
Nie dodrukowane okładki w "Zimowym żołnierzu"
Perełka jest taka, że część nakładu nie miała tego błędu, ale jak zareklamowałem swój egzemplarz, to przysłali mi kolejny z błędem. Pani na infolinii poinformowała, że nie są w stanie zagwarantować wysyłki prawidłowego egzemplarza. Korciło mnie wtedy, żeby reklamować do skutku, ale cierpliwości brak...

Offline adro

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #852 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:02:48 pm »
8azyliszku graj, ale jak wygrasz postaraj sie wydawac komiksy w cenie tomow z olimpii, trzymamy za slowo i czekamy na Twoje wydawnictwo :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #853 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:16:41 pm »
"Olimpia Comics"  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #854 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:14:47 am »
No nie - Olimpia Comics ma ceny dumpingowe. :) Ale te 20 zł za ponad 100 stron ( w miękkiej okładce) dałbym radę. Dziś losowanie - trzymajcie kciuki. :D

 

anything