Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #855 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:55:41 pm »
<Trzymam kciuki. Ale pamiętaj o własnej drukarni.
Inaczej, niestety, komiksów Twojego wydawnictwa nie kupię. ;(
Drukarnia to podstawa. Żeby baboli nie było.
A i cena, tak, myślę że te kwoty z olimpii powinienes jak najbardziej pod uwagę. Bo kwoty licencji na pewno są zawyżane przez nikczemny Egmont.>

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #856 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:50:49 pm »
Żarty żartami ale wydaje mi się że Marvel NOW wydawane tak jak Star Wars Komiks (nakład, cena i jakość) nawet po 5/6 tomów na miesiąc mogłoby mieć zadowalającą sprzedaż.  :smile:

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #857 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:52:02 pm »
Olimpia Comics może szybko zniknąć, bo przecież na 3 lub 5 stronie tomu Hachette jest informacja, że wydawca nie dopuszcza odsprzedaży egzemplarzy komiksu i będzie ścigał takie działanie na drodze prawnej.  Ale pewnie Hachettowcy -  w odróżnieniu od Egmontowców - nie czytają tego forum.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #858 dnia: Styczeń 07, 2016, 03:56:44 pm »
"Olimpia Comics" to nazwa 8azyliszkowego wydawnictwa  :smile: i hasło reklamowe "Nikt ci tak tanio komiksów nie pogoni, jak Olimpia Comics"  :badgrin:

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #859 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:13:21 pm »
Olimpia Comics może szybko zniknąć, bo przecież na 3 lub 5 stronie tomu Hachette jest informacja, że wydawca nie dopuszcza odsprzedaży egzemplarzy komiksu i będzie ścigał takie działanie na drodze prawnej. 


Czy to znaczy, że tomów, które kupiłem, nie mogę wystawić na allegro?
Paragonów (tj. dowodów zakupu) już nie mam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #860 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:16:34 pm »
Żarty żartami ale wydaje mi się że Marvel NOW wydawane tak jak Star Wars Komiks (nakład, cena i jakość) nawet po 5/6 tomów na miesiąc mogłoby mieć zadowalającą sprzedaż.  :smile:
Zbierzesz 12-15 tysięcy osób, które wydadzą 100 złotych co miesiąc?
Właśnie o to chodzi, że jeżeli chce się wydawać czasopismo komiksowe to nie można ograniczyć się do dystrybucji tylko wśród fanów komiksów, ale wśród szerokiej publiczności. A ta wyda 20 złotych, ale raz na miesiąc, opcjonalnie dwa. I trzeba pamiętać, że nie ma szans na tak szeroką kampanię reklamową jak WKKM.
Olimpia Comics może szybko zniknąć, bo przecież na 3 lub 5 stronie tomu Hachette jest informacja, że wydawca nie dopuszcza odsprzedaży egzemplarzy komiksu i będzie ścigał takie działanie na drodze prawnej.  Ale pewnie Hachettowcy -  w odróżnieniu od Egmontowców - nie czytają tego forum.  :badgrin:
Tak pisze w wielu czasopismach. I jako można od kilku lat "nielegalnie" kupować "Kaczora Donalda" czy Giganty. Nikt jeszcze za to nie ścigał.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #861 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:22:17 pm »
Zbierzesz 12-15 tysięcy osób, które wydadzą 100 złotych co miesiąc?
Właśnie o to chodzi, że jeżeli chce się wydawać czasopismo komiksowe to nie można ograniczyć się do dystrybucji tylko wśród fanów komiksów, ale wśród szerokiej publiczności. A ta wyda 20 złotych, ale raz na miesiąc, opcjonalnie dwa. I trzeba pamiętać, że nie ma szans na tak szeroką kampanię reklamową jak WKKM.
Na WKKM wydają miesięcznie 80 zł i czemu nie ma szans na taką kampanię reklamową jak WKKM?

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #862 dnia: Styczeń 07, 2016, 04:34:23 pm »
Na WKKM wydają miesięcznie 80 zł i czemu nie ma szans na taką kampanię reklamową jak WKKM?
Ale nie 12-15 tysięcy osób.
Jak pisałem wyżej, kolekcje rządzą się ciut innymi prawami. Dla kolekcji najważniejsza jest prenumerata, ponieważ na niej jest największy zarobek (odpadają marże kiosków), na dodatek sama cena jest ustalona z większą marżą. Dzięki temu taka kolekcja może być wydawana w nakładzie 5-7 tysięcy egzemplarzy i sporo zarabiać. A kampania reklamowa? Kolekcja Hachette jest wyspecjalizowaną firmą, która zawsze działa schematem, duża kampania, tańsze pierwsze numery na zachętę. Z tego powodu pewnie mają spore zniżki na kampanię reklamową. Egmont w tym wypadku musiałby zapłacić za taką kampanię więcej, a na dodatek w przypadku czasopism nie chodzi o to, żeby wypromować pierwsze numery, żeby jak najwięcej osób rzuciło się na prenumeratę do końca kolekcji. Czasopismo musi cały czas utrzymywać dobrą sprzedaż kioskową, a to wymaga albo dobrej zawartości, albo wszędobylskiej reklamy, ponieważ do domu odbiorcy nie będą podsumowane kolejne tomy, trzeba też pamiętać, że w przypadku czasopism nie ma celu, końca kolekcji, czyli mobilizacji do zebrania wszystkich tomów. Na dodatek sprzedaż czasopisma musi się utrzymywać na około 2 razy większym poziomie niż kolekcji.
No chyba że Egmont jest głupi i powinien wydawać SW Komiks co najmniej 2 razy na miesiąc, bo "powinno" się sprzedać.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #863 dnia: Styczeń 07, 2016, 05:56:41 pm »
I zapomniałem o najważniejszym: PANORAMA  :biggrin:




Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #864 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:01:53 pm »
Nie przesadzajcie z tą kampanią reklamową. Hachette zrobiła jeden spot, który puszczała przez tydzień przed Wydarzeniami na Polsacie a potem zaspamowała witryny kiosków pierwszymi czterema numerami z jaskrawymi tekturkami. To wystarczyło, ludzie się dowiedzieli i potem już poszło. Do dzisiaj nawet strony internetowej im się na bieżąco nie chce aktualizować. :smile:

W tym miesiącu wydam na samą WKKM i Marvel NOW 130-140 zł. A przecież są jeszcze dodatkowe, drogie albumy Egmontu w N52 i DC Deluxe, które też mnie interesują. A kopalni forsy nie mam. Kążda obniżka cen byłaby przeze mnie pożądana. Dlatego łakomie spoglądam na formę i cenę wydawania Star Wars Komiks i chciałbym to samo w Marvelu lub DC.

Jeśli wygram w lotka, to z miejsca wykupuję jakieś małe wydawnictwo a potem negocjuję cenę z Panini lub centralami Marvel/DC by wydawać premierowe tytuły, których jeszcze w Polsce nie było. Drukarnię dopiero potem, jakby sprzedaż ruszyła. :smile:

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #865 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:06:52 pm »

Czy to znaczy, że tomów, które kupiłem, nie mogę wystawić na allegro?
Paragonów (tj. dowodów zakupu) już nie mam.
A to ciekawe jak prawnicy zinterpretowali by zapis adresowany do "PT Sprzedawców", którzy "nie powinnni sprzedawać numerów archiwalnych lub aktualnych po cenie innej niż okładkowa," bo może to skutkować krokami podjętymi na drodze prawnej.  :badgrin:
Moim zdaniem Olimpia Comics ma się czego bać - bo działa niemal jak hurtownik. Ewidencje ma dojście do spadów. I działa wbrew teemu zapisowi.
Ale niezadowoleni czytelnicy, którzy pozbywająsię swoich pojedynczych tomów raczej powinni spać spokojnie. Co innego allehandlarze. Ale jak widać po tym co się dzieje - to tylko takie wirtualne grożenie paluszkiem.
Część wydawnictw prasowych też niby prędzej zmieli niż dopuści do sprzedaży archiwaliów taniej,a one i tak ląduja na straganach za pół ceny.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #866 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:07:48 pm »
Tuż
Nie przesadzajcie z tą kampanią reklamową. Hachette zrobiła jeden spot, który puszczała przez tydzień przed Wydarzeniami na Polsacie a potem zaspamowała witryny kiosków pierwszymi czterema numerami z jaskrawymi tekturkami. To wystarczyło, ludzie się dowiedzieli i potem już poszło. Do dzisiaj nawet strony internetowej im się na bieżąco nie chce aktualizować. :smile:   
No i dzięki temu sporo osób skusiło się na pierwsze numery, a z tej sporej ilości osób sporo wzięło prenumeratę. Do tego służyła reklama. To na prenumeracie opierają się takie kolekcje. Wydawca woli by 4 tysiące sprzedawało się w prenumeracie, a 2 tysiące w kioskach, a nie na odwrót. A czasopism tak łatwo nie da się zareklamować.

A tak przypadkowo zobaczyłem (jakby to jest tylko cytat, ale +/- się zgadza jak jest naprawdę)
Cytuj
75 proc. prasy w Polsce jest w posiadaniu kapitału pochodzenia niemieckiego, 1 proc. - skandynawskiego i zaledwie 24 proc. - w rękach polskiego -
Jak myślicie jakie skandynawskie wydawnictwo posiada 1% rynku prasowego?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #867 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:20:36 pm »
@UP
Thorgal. :)

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #868 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:48:13 pm »

A tak przypadkowo zobaczyłem (jakby to jest tylko cytat, ale +/- się zgadza jak jest naprawdę)Jak myślicie jakie skandynawskie wydawnictwo posiada 1% rynku prasowego?
To nie była Orkla z udziałami w Rzeczpospolitej? Chyba że ... Egmont z Kaczorem Donaldem i Star Wars?  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jutrzen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #869 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:42:55 pm »
Orkla to już od dawna nie.